Sneaker
$30.79 KDV Dahil
$52.47 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$32.69 KDV Dahil
$52.47 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$24.63 KDV Dahil
$52.47 KDV Dahil
%53 İndirim
%53İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$31.68 KDV Dahil
$52.47 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$31.28 KDV Dahil
$52.47 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$32.69 KDV Dahil
$55.19 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$23.67 KDV Dahil
$55.19 KDV Dahil
%57 İndirim
%57İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$24.07 KDV Dahil
$36.80 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$27.63 KDV Dahil
$47.69 KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$20.13 KDV Dahil
$47.69 KDV Dahil
%58 İndirim
%58İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$34.37 KDV Dahil
$59.96 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
Sneaker
$36.55 KDV Dahil
$59.96 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Ücretsiz Kargo

Kadın Sneaker Fiyatları?

Kadın sneaker fiyatları, sneaker’ın markasına, yeni sezona ait olup olmamasına ve özel tasarım olmasına göre değişir. Piyasada spor ayakkabı üreticisi olarak yer alan öncü firmaların modelleri genellikle pahalıdır. Marka çeşitliliği beraberinde fiyat çeşitliliği yaratır. Markalar yeni sezon sneakerları daha yüksek fiyatlar ile piyasaya sürer. Uygun fiyatlı bir alışveriş gerçekleştirmek isteyen kişiler önceki sezon sneaker ayakkabılara yönelir. 

Bilinen markaların benzer modellerini üreten alt markalar da kaliteli ve uygun fiyatlı ayakkabılar sunabilir. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda her bütçeye uygun sneaker ayakkabı bulmak mümkündür. 

Kadın Sneaker Modelleri Nelerdir?

Kadın sneaker modelleri farklı ham maddeler, tasarımlar ve renklerden oluşur. Belirli markaların her yıl piyasaya sürdüğü klasik modeller bulunurken bu klasik modeller üzerinde bile materyal değişiklikleri yapılır. Genellikle spor sırasında veya günlük hayatta rahat hareket etme amacıyla giyilirler. Bu durum çoğu sneakerın hafif olacağı şekilde tasarlanmasını sağlar. Hafif ayakkabılar sayesinde kişilerin vücutlarına ekstra yük bindirilmemiş olur. 

 • Üretildiği materyal: Sneaker modelleri deri, kumaş veya plastikten üretilir. Gerçek deri kullanılabildiği gibi genellikle suni deri kullanılır. Deri sneaker kadın modelleri kış aylarında kullanıma daha uygundur. Birçok sneaker modelinin hava geçiren yapıya sahip olması için özel iplikler ile örme tekniği uygulanır. Tamamı ile örgü olan sneakerlar bulunabildiği gibi belirli bölgelerinde bu üretim şeklinin uygulandığı da olur. Tamamı örgü olan sneakerlar genellikle spor için tercih edilir. Ayağı tam sarması hem kullanım kolaylığı hem de konfor sağlar.  Diğer modeller ise hem estetik bir görünüm kazanır hem de ayakların hava almasını sağlar. 
 • Taban yapısı: Kumaş ve deri tabanlar, sneaker tabanlarında sıkça kullanılan materyallerden bazılarıdır. Kişilerin daha ortopedik ve konforlu bir zemine basmasına olanak tanır. Bazı sneaker ayakkabılar kalın tabana sahipken bazıları ince tabana sahiptir. Sneaker modeller ile boyunun daha uzun görünmesini isteyen kadınlar genellikle kalın tabanlı ve topuklu ayakkabıları seçer. 
 • Topuk yapısı: Sneaker modellerin topukları özel plastiklerden üretilir. İnce topuklu sneaker modelleri üretildiği gibi kalın topuklu modeller de bulunur. Kişiler kullanım rahatlığı ve zevklerine göre uygun topuk yapısını seçer. Kauçuk taban su geçirmez modellerde tercih edilen taban olurken poliüretan tabanlar dayanıklılığı ile ön plana çıkar. Air taban ve Eva taban hafiflikleri ve sunduğu konfor ile özellikle spor yaparken giyilen sneakerlar için kullanılır.
 • Özel tasarım: Sneaker modelleri genellikle bağcıklı üretilir. Kimi zaman ayakkabının rengi ile birebir uyumlu kimi zamansa zıt renklerden oluşan bağcıklar ayakkabının farklı bir tasarıma sahip olmasını sağlar. Ayakkabı üzerine işlenen ek tasarımlar da son dönemlerde bazı modellerin popülerleşmesini sağlamıştır. Bazı sneaker modelleri üzerinde çiçekler, çizgi film karakterleri gibi tasarımlar bulunur. 
 • Renk çeşitliliği: Hemen hemen her renkte sneaker üretilir. Sezonluk olarak piyasaya sürülen renkler kışın koyu renklere bürünürken yazın ise açık ve canlı renklere bürünür. Özel markaların özelleşmiş renkleri bulunurken piyasa genelinde her daim bulunan bazı renkler vardır. Kişiler kıyafetlerine veya zevklerine uygun renklerdeki sneakerlara rahatça erişir. Çok satılan renkler arasında başta bej sneaker kadın modelleri gelir. Diğer renklerin kullanımı da yaygın olarak görülür.
 • Beyaz Sneaker,
 • Siyah Sneaker,
 • Bej Sneaker,
 • Gri Sneaker, 
 • Kırmızı Sneaker, 
 • Siyah Beyaz Sneaker, 
 • Pembe Sneaker,
 • Mavi Sneaker, 
 • Mor Sneaker,
 • Yeşil Sneaker,
 • Gümüş Sneaker,
 • Kahverengi Sneaker,
 • Vizon Sneaker,
 • Lacivert Sneaker. 
 

Kadın Sneaker Numara Seçimi Nasıl Yapılır?

Sneaker spor ayakkabı alırken doğru numara seçimi ayak sağlığı için oldukça önemlidir. Ayakkabının büyük olması halinde bilek burkulmaları görülebilir. Ayakkabının küçük olmasında ise tırnaklarda kırılmalar veya ayak topuğu kısmında vurmalar oluşabilir. Bu gibi durumların önüne geçilmesi adına ayakkabı denenmeli, internet üzerinden yapılan alışverişlerde ise ölçü tablosuna bakılmalıdır. 

Ölçü tablosu ayak tabanından alınan ölçülerin hangi numaraya tekabül ettiğini yazan bir tablodur. Ayağın en uzun parmağından (bu bazı kişiler için baş ayak parmağı olurken bazıları için yanındaki parmak olabilir) topuğa kadar mezura veya cetvel yardımı ile ölçüm alınır. Spor ayakkabı ve uzun parmak arasında 1 santim kadar boşluk kalmalıdır. Ayak tabanı ölçüsü belirlenmesi ardından tabloda kaç numaraya denk geldiğine bakılarak o numaradaki ayakkabı alınmalıdır. 

Kadın Sneakerların Özellikleri Nelerdir?

Sneakerlar rahatlıkları ile bilinen ve sevilen ayakkabılardır. Her yaştan kadın ve erkek sneaker ayakkabıları severek giyer. Bu popülerliğinin altında bazı özellikleri yer alır. 

 • Ayağı saran yapıları sayesinde giyimleri rahattır. Uzun süreli giymek için uygundur. Genellikle bilek altı olacak şekilde üretilirler bu sayede dört mevsim boyunca rahatça giyinirler.
 • Kalın topuklu ve tabanlı seçenekleri topuklu ayakkabı etkisi yaratır. Özellikle boyu daha uzun görünsün isteyen kadınlar tarafından topuklu sneaker modelleri tercih edilir.
 • Düz beyaz sneaker son dönemlerde şık kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak tercih edilir. Etek ve elbiselerin altına giyildiği gibi ceket altına da giyilirler. 
 • Bağcıklı olacak şekilde üretilmeleri kişinin kendi ayak genişliğine göre ayakkabı iç alanını ayarlanmasını sağlar. 
 • Bağcıksız sneaker kadın ayakkabıları bağcıkla uğraşmak istemeyen kişiler için üretilmiştir. Kendilerine ait şık görüntüleri farklı ayakkabı arayışında olan kişilerin de bağcıksız sneaker modellerine yönelmesini sağlar. 
 • Yazlık sneaker ve kışlık sneaker modelleri olarak ayrılırlar. Kışlık sneaker modelleri deriden üretilmeleri sayesinde su geçirmeye karşı dayanıklıdır. 
 • Günlük sneaker ayakkabılar esnek yapıları sayesinde yürüyüş kolaylığı sağlar. 
 • Renkli sneaker modelleri çeşitli kıyafetlerin altına spor ayakkabı giyebilme olanağı tanır. Çok renkli sneaker, kişilerin renkli kişiliklerini dışa yansıtma imkanı sunar. Özellikle, rengarenk giyinmeyi seven kadınlar için sevilen ayakkabı modelleridir. Bej rengi sneaker gibi sade renkler ise spor ayakkabı olmasına rağmen kıyafete ağır dokunuşlar katabilme imkanı sunar.
 • Poliüretan taban ile üretilen ayakkabılar kaymaya karşı korur. Dayanıklı ve hava şartlarına uyumlu olmaları uzun süreli kullanım kolaylığı sağlar.
 • Su geçirmez özelliği ile ön plana çıkan bayan sneaker modelleri genellikle kauçuk taban ile üretilir. Bükülebilir olan bu madde oldukça dayanıklıdır. Uzun süreli kullanım için uygundur.
 • Sneaker ayakkabılar genellikle nefes alma özelliğine sahip şekilde üretilir. Bu durum ayak sağlığı için oldukça önemlidir. Ayağın hava alması terlemesini önler iken ayağın sürekli nemli kalmasına bağlı oluşan bakteri ve mantar enfeksiyonlarının önüne geçilir. Ayakta koku oluşumu önlenir. Özellikle iyi markaların bu özellikleri ayakkabılarının ön plana çıkmasını sağlar. 
 • Düz beyaz sneaker modelleri kirlenmeye daha yatkındır. Düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Ayakkabı bakımı ile uğraşmak istemeyen kişiler renkli sneaker modellerini tercih eder.

Kadın Sneaker Taban Yüksekliği Ne Kadardır?

Kadın sneaker modelleri taban yüksekliği arttıkça daha konforlu bir giyim imkanı sunar. Taban yüksekliği ile artan topuk mesafesi, bazı kişilerde kaba bir görüntü izlenimi yaratabilir. Özellikle bazı markalar modellerinin birçoğunu yüksek tabanlı yapar ve tasarım farklarını topuk yapıları üzerine konuşturur. Klasik sneaker kadın ayakkabıları her geçen gün yüksek tabanlı modellere modifiye edilir.

Ayakkabıda kullanılan taban modeline göre yüksekliği değişir. Air tabanlar sevilen tabanlar olurken kauçuk taban ve poliüretan tabanlar da sıkça kullanılır. Tabanlar genellikle 3.5 santim kalınlığındadır.

 
v
?erez Kullan?m?