1

Erkek Loafer

Erkek Loafer Ayakkabı Fiyatları

Erkek loafer ayakkabı yaz kombinlerini tamamlayan bir ayakkabı modelidir.  Spor ve şık tasarımları ile geniş kullanıcı kitlelerine hitap eden modelleri, kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Makosen tarzında bağcıksız şekilde tasarlanmış kullanımı kolay ayakkabılar arasında yer almaktadır. Farklı renk ve modellere sahip olan bu ayakkabıları çeşitli üretici firmalar, kendi tasarımlarını oluşturarak kullanıcılarının beğenisine sunarlar. Her yaştan herkesin dolabında en az bir adet bulunan ve oldukça kullanışlı olan erkek ayakkabı loafer çeşitleri keten, kot, kumaş, kısa şortlar ile kolaylıkla kombinlenebilir. Deri, süet, rugan gibi malzemelerden üretilmiş çok çeşitli erkek loafer ayakkabı modelleri piyasalarda yerini almıştır.

Erkek loafer ayakkabıların üretiminde kullanılan malzemeler ayakkabının kalitesini ve fiyatını etkilemektedir. Ayakkabının esnekliği, rahatlığı, hava alabilir olması gibi özelliklerde fiyatlandırmada göz önünde bulundurulan ölçütler dir. Deri loafer ayakkabılar malzemesinin dayanıklı olması, uzun ömürlü kullanım imkânı oluşturmasına neden olmaktadır. Bu durumda ayakkabının yüksek fiyat aralıklarında satışa sunulması anlamına gelmektedir. Makosen ayakkabı da tasarım ve işçilik de fiyatlarda etkili olan bir başka ölçüttür. Bazı ayakkabılarda el işçiliği fazladır. Bu yüzden sade modellere göre fiyatı daha yüksektir. 

Erkek Loafer Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Günlük hayatın vazgeçilmez giyim ürünlerinden biri ayakkabılardır. Hem görüntü hem de konfor açısından farklı tasarımları olan ayakkabıların pek çok modeli vardır. Erkek deri ayakkabı modelleri içerisinde yer alan loafers bu modellerden biridir. Erkekler için üretilmiş loafer ayakkabıların giyimi oldukça pratiktir. Tek hamlede ayağa geçen tasarımı sayesinde erkeklerin beğenisini kazanmıştır. Özellikle günlük hayattaki kombinlerini bu modellerden yana kullanmayı tercih edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Loafer ayakkabılar hem spor hem de klasik giyime uygun olan tasarımlarının yanı sıra her iki tasarıma uygun olan ayakkabıları da son derece kullanışlıdır.

Klasik loafer erkek ayakkabı çeşitleri arasında yer alan püsküllü modeller, kot pantolonlarla kombinlendiğinde spor bir tarz elde edilmektedir. Püsküllü erkek ayakkabı genellikle rugan malzemeden yapılmaktadır. Siyah, kahverengi, bordo gibi renkleri bulunan bu modellerin temizliği de oldukça kolaydır. Erkekler tarafından tercih edilen bir diğer modelde süet loafer ayakkabılardır. Süet malzemeden yapılmış bu ayakkabılar kadifemsi yapısıyla şık ve gösterişli kombinlerin tamamlayıcısı olmaktadır. Farklı renklerde ve tasarımlarda pek çok süet loafer ayakkabı çeşidi görmek mümkündür. Deri loafer ayakkabılar darbelere karşı dayanıklı modellerin başında gelmektedir. Uzun süre kullanım imkânı veren bu ayakkabıların esnek olması kullanıcı konforu açısından da önemsenmektedir.

Loafer ayakkabı erkek modellerinde kalın ve ince tabanlı seçeneklerde bulunmaktadır. Kalın tabanlı modeller son yıllarda moda haline gelmiş daha çok spor giyim tarzına uygun modellerdir. İnce tabanlı erkek loafer modelleri ise her dönem giyilen, sade tasarımı olan, kullanışlı ayakkabıların başında gelmektedir. Aynı zamanda bu ayakkabılar toka ve zincir gibi aksesuarlarla da süslenerek farklı modeller oluşturulmaktadır. Kullanan kişinin beğenisine ve tercihlerine göre seçebileceği geniş ürün çeşitliliği olan erkek ayakkabı loafer modelleri, yaz mevsimlerinin vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiştir.  

Erkek Loafer Ayakkabı Özellikleri Nelerdir?

Loafers, bağcıksız düz ayakkabı anlamına gelmektedir. Kadın ve erkek kullanıcıları için tasarlanmış casual giyimin tamamlayıcısı olan kullanışlı ayakkabılardan loafer modeller son yıllarda popüler hale gelmiştir. Her türlü ortamda rahatça giyilme olanağı olan bu ayakkabıların tasarımsal özellikleri birbirinden farklıdır. Ancak genel itibariyle makosen ayakkabı olarak da bilinen loaferlerin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan tabanlarının düz olmasıdır. Taban olarak oldukça konforlu olan bu ayakkabıların ortopedik özelliği bulunmaktadır. Ancak bu özellik modelle göre değişebilmektedir.

Deri loafer, her mevsim kullanılabilen ve derinin şıklığını üzerinde barındıran modellerdir. Deri ayakkabılarda dayanıklı ve sağlıklı olmasından dolayı sık kullanılan bir malzemedir. Loafer ayakkabılarda da kullanılan bu malzeme, çeşitli tasarımlarda kendini göstermektedir. Deri makosen uzun yıllar kullanılabilen, farklı renkleri olan her türlü tarza uygun seçenekleri ile erkeklerin beğenisine sunulmuştur. Ayrıca erkek deri loafer ayakkabı modelleri hava alabilir özellikte üretildiği için koku oluşmasına engel olacak ve ayağın terletmeyecektir. 

Casual loafer modeller ise her türlü giyim tarzına uygun kombinlenebilecek bir ayakkabıdır. Lacivert loafer ayakkabının poliüretan tabanı sayesinde kullanımı oldukça rahattır. Poliüretan kauçuk taban demektir ve erkek loafer ayakkabılarda genelde bu taban kullanılmaktadır. Özellikle gün boyu ayağın ayakkabı içinde duracağı düşünüldüğünde ayakkabının doğru seçilmesi son derece önemlidir. Bu yüzden günlük ayakkabı kullanımında erkekler, erkek ayakkabı loafer modellerini tercih ederler. Hem şık, hem modern hem de rahat kullanımı dolayısıyla oldukça kullanışlı bir seçenektir. 

Erkek Loafer Ayakkabı Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

Erkek ayakkabılarında önemli bir yeri olan ve her yaştan kullanıcı olan loafer ayakkabılar spor ve klasik tarzı iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Farklı renkleri ve tasarımları olan bu ayakkabıların en fazla tercih edileni siyah loafer erkek ayakkabılarıdır. Siyah rengin asil duruşu ve her türlü kıyafete uygun olması seçimleri etkilemektedir. Ayrıca süet malzemeden üretilen kahverengi loafer ayakkabılarda ilgi çeken modeller arasında yer almaktadır. Kullanıcıların bu ayakkabıları seçerken ayak numarasına göre seçim yapmaları önerilir. Özellikle hakiki deri malzemeden üretilmiş çeşitler tam numara olmalıdır. Aksi durumlarda ayakkabı ayağa tam oturmayacak ve rahatsızlık hissi oluşturacaktır.

Erkek Loafer Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Loafer ayakkabılar yazın daha çok kullanılsa da dört mevsimde de kullanılabilen çeşitleri mevcuttur. Erkek yazlık loafer ayakkabı seçimi yapılırken ayakkabının hava alabilir olmasına dikkat etmek gerekir.  Ayakların yazın sıcak havasından etkilenmemesi için ve ayakkabı içinde rahat olması için delikli modeller üretilmiştir. Yaz mevsiminde bu modellerin kullanılması hem ayak sağlığı hem de koku oluşmaması için gereklidir. Ayrıca erkek loafer ayakkabı seçiminde ayak numarasına uygun ölçülerde seçim yapılmalıdır. Ayak parmakları ayakkabı içinde sıkışmamalı ve rahat hareket edebilmelidir. Bu sayede konforlu kullanım sağlanmış olacaktır. 

Loafer ayakkabı erkek modellerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurda ayakkabı tabanıdır. Seçilen ayakkabının tabanı çok kalın olmalıdır. Aynı şekilde tabanın çok esnek olması da önerilmez. Vücudun tüm yükünü çeken ayakların ve bileğin sağlıklı olabilmesi için ayakkabı tabanı ortopedik olmalıdır. Buna ek olarak seçilen loafers ayakkabılarda ayak formuna uygun modellerin seçilmesi gerekir. Çünkü herkesin ayağı aynı şekle sahip değildir. Bazı ayaklarda kemik çıkıntısı, bası ayaklar taraklı olabilir. Bu yapıda ayağı olanların ayakkabı ucunun sivri olmamasına özen göstermesi son derece önemlidir. 

Makosen, spor, klasik fark etmeksizin bütün ayakkabılarda ayağın en uzun parmağı ile ayakkabı ucu arasında en az yarım santim boşluk olmalıdır. Gün içinde ayağın fiziksel yapısı değişecektir. Ayakkabının rahatsızlık hissi oluşturmaması için bu duruma dikkat etmek gerekir. Erkek deri loafer ayakkabılarda ise derinin hakiki olması önerilir. Hakiki deri malzeme olarak oldukça kalitelidir. Ayakkabılarda farklı formları da kullanılabildiği için her tarza uygun seçeneklerini bulmak kolaydır. Ayaklarda mantar, kaşıntı ve koku gibi sorunların oluşmaması için tercih edilecek ayakkabının kaliteli malzemelerden üretilmesi de son derece önemli bir unsurdur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?