1 2 >

Kısa Topuklu Stiletto

Kısa Topuklu Stiletto Fiyatları

Kısa topuklu stiletto, üretilen materyal, dikiş kalitesi, taban çeşidi, model ve üretim şekline göre fiyatlandırılan ayrıca geniş bir hedef kitlesi olan bir üründür. 

Kadın kombinlerinin tamamlayıcı bir ürünü olan stiletto modelleri, yapı olarak benzer özelliklere sahip özel bir ayakkabıdır. Kullanıcılarına sunduğu rahatlık tasarım özellikleri ile elde edilir. Kalitesiz stiletto modelleri parmak ve topukta yara oluşumuna sebep olur. Topuk boyutunun ince olmasından ötürü, burkulma gibi bilek problemleri yaşanabilir.

Stiletto, uzun yıllardır kullanılan bir topuklu ayakkabı modelidir. Uzun ve kısa olmak üzere iki tür olarak üretilir. Kısa modeller, halk arasında yumurta topuk olarak adlandırılan ayakkabılara benzetilir. Ancak kısa stiletto modelleri; ince ve şık bir topuğa sahiptir. Görüntü olarak burun kısmı, keskin ve sivri hatlara sahiptir. Ürünün baskın olarak en karakteristik özelliği budur. Farklı kalitelerde üretilen bu ürünler, dikiş ve hammadde kalitesine göre fiyatlandırılır. 

Kullanıcılar çoğunlukla deri ve rugan kumaşlardan üretilen topuklu stiletto modellerini tercih eder.  Ancak istek ve tercihe göre farklı imal süreci bulunan, kullanıcıların kombinlerine uygun ürün çeşitliliği de vardır. Genel olarak ayakkabı fiyatları belirlenirken kullanılan hammadde ve dikiş kalitesi göz önünde bulundurulur. Stilettonun yapı olarak sivri bir şeklinin olmasından ötürü, kullanılan taban malzemesi de ürünün fiyatını etkiler.

Kısa Topuklu Stiletto Modelleri Nelerdir?

Genelde orta yaş kullanımına uygun olarak üretilen kısa topuk stiletto modelleri, yeni sezon modelleri ile genç nüfusun da günlük hayatta kullandığı favori ürünlerden olmuştur. Çalışma hayatında kullanan kadınların kurtarıcı bir parçasıdır. Boyutunun klasik stiletto modellerinden kısa olması, beden baskısını aza indirir. Şıklığı ve rahatlığı ile bilinir. Klasik, abiye, kot pantolon, etek ve elbise dâhil olmak üzere birçok kadın kıyafeti ile uyumlu ürünlerdir. Yapısı gereği ince bir topuğa sahip olan bu ürünler, bileği zarif ve ince gösterir. 1950 yıllarından itibaren kullanımı artarak ilerlemiştir. 

Farklı tarzlardaki tüm kombinlere uyum sağlayan stiletto ayakkabı modelleri; tasarım, hammadde ve kullanım alanına göre çeşitlenir. Ofis, sokak stili, düğün, mezuniyet, davet, akşam yemeği ve akla gelebilecek her alanda kullanılan bu ürünler; 2,5 ile 15 cm arasında değişen boyutlara sahiptir. Ürünün sahip olduğu keskin hatlar, ayağın yapısında oluşacak ağrılara elverişlidir. Bu yüzden günlük hayatta aynı özelliklere sahip kısa topuklu stiletto modelleri daha çok tercih edilir. 

Kadın ayakkabı türleri içerisinde kısa ve ince topuğa sahip birçok ürün vardır. Bant ve kullanım şekline göre bu ürünler farklı isimle anılır. Bu yüzden gerçek stiletto modelleri tek tipe yakın bazı özellikler ile donatılmış ürünler konumundadır. Ürün modelleri şu şekilde oluşur:

 • Geniş renk seçeneklerinde, siyah stiletto veya bej rengi stiletto tercih edilen standart renkler arasındadır.
 • Farklı hammaddelerde; deri, rugan, suni deri, kadife kullanılmaktadır.
 • Tasarıma bağlı olarak; el işlemeli stiletto, taşlı stiletto, baskılı stiletto, desenli stiletto, arkası açık stiletto tercih edilmektedir.
 

Kısa Topuklu Stiletto Özellikleri Nelerdir?

Her ayakkabının kendine ait kullanım koşulları vardır. Bu yüzden ürünlerin formunu koruyabilmesi için gerekli bakım ve temizlik işlemlerinin yapılması gerekir. Hassas bir yapıya sahip olan stiletto modelleri, kendi alanında farklı özellikler ile üretilir. Kullanıcıları ise bu özelliklerin bilincinde olarak ürünü temin etmesi gerekir.

Ürünün ilk günkü gibi kullanılması için hammaddesine uygun bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Stiletto ayağa uygun kavisi ile ince bir topuğun buluştuğu bir modeldir. Ürünün ayağın kalıbına tam oturması kullanımda gereken en önemli özelliktir. Bu ürünleri kullanan kadınların, diğer ayakkabı türlerinden farklı olarak daha, kendinden emin adımlar attığı bilinir. Keskin ve dik topuk türünün yere belirli bir açıda dik durması ve etrafa yaydığı sesin öz güveni tetiklediği araştırmalar sonucunda netleştirilmiştir.

Stiletto ayakkabıların belirli bir otoriteyi temsil etmesinden ötürü iş hayatındaki kadınların bu ürünleri kullanımı daha fazladır. Ancak yapı gereği belirli bir kullanımdan sonra ayakta şişlik oluşturur. İnsan hayatını olumsuz etkileyen bu özellik doğrultusunda kısa stiletto ayakkabı tercihi daha fazladır. Çünkü kısa topuk stilettoların kullanımı uzunlara oranla daha rahattır. Bu ayakkabılar, cesur kombinlerde destekleyici olarak her kadının dolabında yer alır. Renk çeşitliliğinin fazla olması sayesinde ten rengi stiletto türlerinden başlayarak kırmızı stiletto, beyaz stiletto, lacivert stiletto ve kahverengi stiletto gibi açıktan koyuya her rengin temin edilmesi mümkündür.

 • Burun kısmı dar ve sivridir.
 • Topukları ince ve dayanıklıdır.
 • Çoğunlukla rugan, deri ve suni deri hammaddeler ile üretilir.
 • Kısa topuk stilettolar 2,5 ve 5 cm arasında değişen bir boyuta sahiptir.
 • Klasik modellerin yanı sıra bantlı olarak da üretimi fazladır.
 • Bacak boyunu uzun gösterir.
 • Ayağı ince gösterir.
 • Topuk desteğine sahiptir.
 • Farklı tasarımlara sahiptir.
 

Kısa Topuklu Stiletto Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

Rahat topuklu ayakkabı olarak stiletto, kullanıcının karşısına geniş bir üretim sürecinden sonra çıkar. Kişilerin ayakkabı alışverişi yapmadan önce vücut tipine uygun modeli belirlemesi gerekir.  Bacak boyu, ayak yapısı gibi etmenler, ürünün kişiye yakışıp yakışmamasında ön bilgi verir. Kullanım esnasında ayak sağlığına zarar vermeyen ayakkabıların tercih edilmesi gerekir. Parmak ve topuk ezilmesi, ayakkabıların ortaya koyduğu büyük problemler arasındadır. Ayakkabının topuğu iyi kavraması siyah stiletto ayakkabı modellerinde aranan en büyük özelliktir. 

Ayağa uygun numara seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aşırı sert ve aşırı gevşek yapıya sahip ürünlerden uzak durulması gerekir. Gevşek ürünler açılma yaparak ayakkabının ayaktan sürekli çıkmasına sebep olur. Sert ürünler ise keskin yapısı yüzünden ayağın şişme durumunda yaralanmasına neden olur. Ayağa ağrı vermeyecek kalınlığa ve esnekliğe sahip tabanların seçilmesi ile günün belirli saatlerinde ayakkabı alışverişi yapılması önerilir. Ayağın şişlik durumuna göre alınan ayakkabılar problemsiz kullanım vaat eder. 

Kısa Topuklu Stiletto Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Stiletto topuklu ayakkabı çeşitleri farklı yapı ve tarza uygun olarak üretilir. Kullanıldığı mevsime göre farklı hammaddelerden üretilen ürün çeşitliliği vardır. Diğer ayakkabı modellerine göre daha az konfora sahip olan bu ürünler, tarz ve güzellik ayakkabılarıdır. Soğuk ve ısı geçirgenliği fazladır. Bu yüzden soğuk havalarda dışarıda kullanıma uygun değildir. Çorapsız olarak giyildiğinde, yaz aylarında terleme yaparken, hava koşullarına bağlı olarak kışın kayma yapabilir. Yapı gereği ayağın üst kısmını açıkta bırakan bir üründür. Bu ürünü kullanacak olan kişinin sık adımlar yerine, geniş adımlar atması gerekir. Bu şekilde üründen alınacak verim artar. 

Kısa rahat stiletto alımı yaparken kişinin ayak yapısını bilmesi çok önemlidir. Ortopedik destekli olması, bu ürünlerde kullanımı kolaylaştırır. Ayağı tam kavrayan bir model olmasından ötürü kullanım esnasında ayakta bir yaraya neden olmaması için dikişlerinin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Kaliteli markalardan garantili ürün seçimi yapılması rahat ve uzun süreli kullanım fırsatı sunar. Alışveriş sırasında kullanıcıların kolay temizlenebilir ve şık görünen ürünleri tercih etmesi önerilir. Bu ayakkabıların ne kadar farklı hammaddelerden üretimi varsa da orijinal hâli deri ve rugandır. Bu şekilde ürünün sunduğu verim daha fazla olur. Süet, kirlenmeye müsait ayakkabı malzemelerindendir. Süet nude stiletto, gri stiletto, yeşil stiletto, bej stiletto ve krem stiletto türleri kullanım esnasında kirlenmeye çok müsaittir. Bu yüzden süet fırçası, süet silgisi ve süet spreyi gibi bakım malzemelerinin temin edilmesi gerekir. Her kullanımdan sonra süet modellerin nemli bir bezle silinmesi gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR