1 2 >

Topuklu Çizme

Topuklu Çizme Modelleri

Kış mevsiminin sert hava koşullarından koruyan, su geçirmeyen ve aynı zamanda estetik duruşu ile bütün kadınların tercihleri arasında yer alan topuklu çizme, günümüzde model çeşitliliği ile her zaman mağazalarda yerlerini almaktadır. Topuklu çizmeler topuklu deri çizme, klasik topuklu çizme, uzun çizme, kısa çizme, yüksek topuklu çizme, düz taban çizme, uzun topuklu çizme ve çorap çizme modelleri ile kadınların gönlünü fethetmektedir. Topuklu çizme kategorisinde bu modellerin yanında ayrıca kısa topuklu çizme, topuksuz çizme, yarım çizme, arkadan fermuarlı topuklu çizme, kumaş topuklu çizme, baldırı geniş çizme modelleri de seçenekler arasında bulunmaktadır. 

Topuklu çizme modelleri 18. yüzyıldan beri kadınların hayatlarında yer alırken, 19. yüzyıl ile beraber kadın topuklu çizme hem modacıların önemli bir parçası hem de kadınların vazgeçilmezleri arasında girmektedir. Kadın topuklu çizme için topukların entegre olduğu tasarımlar hem şık, klasik, spor kıyafetlere eşlik ettiği gibi çizme topuklu modelleri geniş yelpazesi sayesinde hemen hemen bütün moda akımlarında da yerlerini bulmaktadır. Birde bunun yanında kış aylarının en popüler parçası olarak düşünülen topuklu çizme modelleri, moda sayesinde dört mevsim giyilebilir kombinlerle ilişkilendirilmektedir. Artık mini şortun altına topuklu çizme görmek hiç şaşırtıcı değilken, önü açık tasarımlar da dizayn edilerek seçki içine dahil edilmektedir. 

Topuklu çizme modelleri incelendiğinde burun ve topuk şekline göre isimlendirildiği fark edilmektedir. İnce topuklu çizme daha çok şık organizasyonlarda boy gösterirken, sivri burun model topuklu çizmeler de bir döneme damgasını vurduğu söylenmektedir. Kalın topuklu çizme ve platform topuk çizme yanında günümüz modasında kalın taban çizme modeller her yerde boy göstermeye devam etmektedir. Konforu ön planda tutan çizme modelleri malzeme özelliği, topuk yüksekliği ve iç astar yapısı ile de çeşitlenmektedir. Deri, nubuk ve süet topuklu çizme modelleri de topuk yapısı, boyları ve tabanlarının farklı materyal kullanılması ile imal edilmekte ve kadınların bütün kombinlerinde tamamlayıcı parçalar olarak belirlenmektedir. 

Dolgu Topuk Çizme

Kış sezonu için bot ve postal çeşitlerine en iyi alternatif gösterilen topuklu çizmeler, kendi içlerinde de dolgu topuk çizme modeli sayesinde şık alternatifler barındırmaktadır. Moda trendlerinde söz sahibi olabilecek kadar etkili bir ürün olan dolgu topuklu uzun çizme kaç nesil kadınların kullandığı seçenekler arasında yer almaktadır. 1970’li yıllarda en çok göz önünde bulunmuş ve moda dünyasına damgasını vurmuş bu çizme modeli, günümüzde özellikle cool görünmek isteyen kadınların bir numaralı tercihleri arasında yer almaktadır. 

Dolgu topuk çizmenin imalatı sürecinde kullanılan farklı materyaller sayesinde de geniş model ağına sahip olması, her kadının dolabında mutlaka bir adet mutlaka dolgu topuk çizmenin yer almasını sağlamaktadır. Özellikle ünlülerin tercihi olan ve mini etek, elbiselerin altına müthiş uyum gösteren dolgu topuk çorap çizme siyah, beyaz, pembe, mor ve son dönem bej rengi ile mağaza vitrinlerinde yerlerini almaktadır. Dolgu topuk çorap diz üstü çizme ve diz altı çizme kullanım şekilleri ile de farklı görünümlere zemin oluşturmaktadır. 

Topuklu Çizme Renkleri

Sofistike moda akımının ilk akla gelen kış ayakkabılarından topuklu çizmeler o sezonun modasına göre de renklerini belirlemektedir. Topuklu renkli çizme statüsüne sahip bu muhteşem parçalar, kombinlerde renk uyumlarını yakalamakta çok yardımcı olmaktadırlar. Moda otoriteleri tarafından, her kadının kışlık dolabında mutlaka bulunması vurgulanan siyah topuklu çizme ve kahverengi topuklu çizme modellerinin her dönem için bir klasik olduğu bilinmektedir. Topuklu siyah çizme stil sahibi tasarımları ile pantolon, etek, şort ve elbiselerin altında, deri ceket kombinleri ile kendini göstermektedir. Günümüz son trendleri içinde yer alan beyaz topuklu çizme ile bej topuklu çizme sayesinde de inanılmaz şık kombinlere imza atılmaktadır. 

İnce ve kalın topuklu modellerinin renkli halleri, ister bilekte toka ayrıntısı veya ister sade, düz çizme tercihleri sayesinde gün içinde ofis şıklığında veya arkadaş toplantılarında memnuniyetle kullanma imkânı sağlamaktadır. Rahat taban özelliği ile tasarlanmış topuklu çizme renkleri son moda özelliğine sahip ve hareketlerde kısıtlamalara izin vermeyerek kadınlara sonsuz konfor imkânını da sunmaktadır. Kışa yönelik uygun spor kıyafetlerin başında gelen jean ve taytlar ile de kullanımda sınır tanımamaktadır. Feminen görünümü olan elbise, etek, bluz ile gömlekler renkli topuklu çizme sayesinde tarzını etkili bir şekilde vurgulamaktadır. 

Topuklu Çizme Fiyatları

Kadınlar için tüm ayakkabı alışverişlerinde olduğu gibi topuklu çizme alımlarında da fiyat, konfor ve kalite ön planda tutulmaktadır. Konfor ve stil sahibi topuklu çizmelerin kullanım artı fiyat performansına dayanarak satın alımların gerçekleştiği bilinmektedir

Kullanım rahatlığı, ayakta duruşu, stil sahibi tasarımları ve en önemlisi uzun ömürlü olmaları topuklu çizmelerin en belirgin özelliklerinden sadece birkaçı olmaktadır. İmalatlarda kullanılan materyaller, işçilik bu özelliklerdendir. Fiziksel sağlığın ayak sağlığı ile başlaması ve gün boyunca kullanılan topuklu çizmelerin veya bayan kar botları gibi ürünlerin bu konuya özen göstermesi tüm kadınlarca beklenen bir sonuç niteliği taşımaktadır. Bu yüzden topuklu çizmelerin alımları esnasında katlanılan maliyet sonrası için iyi bir yatırıma da dönüşmektedir. 

Deri Topuklu Çizmeler

Bahar aylarında başlayıp son bulan ve kış boyunca sevilerek kullanılan deri topuklu çizme modelleri ile birbirinden şık ve özgün giyim stillerine ulaşmak gayet rahat olmaktadır. Mevsimsel şartlara uygun yapılan giyim seçenekleri ile uzun deri çizme veya diz üstü deri çizme kombinleri, hem sağlığı korumak hem de tarzların kolay yansıtılması adına tüm kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. Deri topuklu çizmelerin yumuşak dokusu rahat deneyimlere olanak sağladığı gibi estetik görünüm adına da mükemmel sonuçlara imza atmaktadır. Soğuk günlerde çarpıcı bir giyim tarzı yaratmak ve etkili bir şekilde korunmanın birbirinden farklı model ve tasarımlar ile mümkün olduğunun altı çizilmektedir. 

Artık tam bir klasik haline gelmiş deri topuklu çizmeler günlük hayattan şık etkinliklere kadar kış sezonunda kendini göstermektedir. Deri materyalinin o elegant görüntüsünü zarafetle sergileyen deri topuklu çizmeler, kadın kullanıcıların kişiliğini ön plana çıkartarak gözleri üzerine toplamasına kaynak yaratmaktadır. Deri topuklu çizmeler için ekstra özel bir kombin yapmaya gerek kalmaksızın farklı giyim tarzlarının altına kolayca ve zevkle kullanılmasına zemin hazırlamak mümkün kılınmaktadır. Deri topuklu çizmeler imalat malzemesi, topuk yapısı, rengi ve tarzı sayesinde tüm kadınlara hitap edebilen seçenekleri bulunmakta ve ulaşılması kolay niteliği taşıyan parçalar olarak piyasalarda boy göstermektedir.   

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR