1

Dolgu Topuklu Ayakkabı

Kadın Dolgu Topuk Ayakkabı Fiyatları

Dolgu topuk ayakkabı rahatlık bakımından kadınların tercihleri arasında yer alan bir ayakkabıdır. İlk olarak 70’li yıllarda piyasaya sürülen dolgu topuk, günümüzde de şık ve estetik tasarımları ile göz doldurmaktadır. Özellikle yaz mevsiminde kullanılan bu ayakkabılar gerek günlük hayatta gerekse özel gün ve gecelerde rahatlıkla giyilebilir. Ürün çeşitliliği bakımından farklı renk ve desenlerde, farklı topuk boyunda pek çok tasarımı vardır.  Dolgu topuk ayakkabı fiyatları ise ürünün tasarımına, yapımında kullanılan malzemenin kalitesine göre farklı fiyat aralığında satılmaktadır. Her zevke ve her bütçeye göre geniş ürün çeşitliliğine sahip olan dolgu topuk kaliteli ve uygun ayakkabı modelleri mağazalardan veya internet üzerinden kolaylıkla satın alınabilir.

Kadın dolgu topuk ayakkabı fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise günlük veya abiye olarak tasarlanmış çeşitleridir. Kadınların her tür kıyafetine uydurabileceği ve rahat kullanımı olan bir ayakkabıdır. Dolgu topuk ayakkabıların ayak ucu ve topuk arasında boşluk olmaması, vücut yükünü ayağa dengeli dağıttığı için rahatsız etmez.  Boyut olarak da çok yüksek ya da daha alçak modellerin olması ise kişilerin zevkine göre tercih edilmesinde etkilidir. Her kadının vücut tipi, boyu ya da kilosu farklı olduğundan seçeceği ayakkabı da fiziksel özelliklere uyumlu olmalıdır. Doğru seçilen ayakkabı hem ayak sağlığına hem de omuriliğe zarar vermez.  

Kadın Dolgu Topuk Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Dolgu topuklu ayakkabı modelleri, özellikle yaz mevsimine uygun olan model seçenekleri ile bilinse de dört mevsim için kullanılmaya uygun modelleri de vardır. Kadınlar yüzyıllardır giyimlerine özen göstermektedirler. Özellikle ayakkabı seçimleri her kıyafete göre farklıdır. Bazı kadınlar günlük hayatta topuklu giyinmekten hoşlanır iken bazıları düz ve rahat ayakkabıları tercih etmekte. Bütün bu durumlar da ayakkabı çeşitliliğinin oluşmasına neden olmaktadır. Dolgu topuk, rahat ve konforlu kullanımı dolayısıyla vücudu yormayan bir modeldir. Her ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Dolgu topuk spor ayakkabı bayan modellerini tercih edenler spor şık giyim tarzında olan kadınlardır. Ayrıca bu modeller kısa boylu kadınların daha uzun göstereceği için fiziksel olarak da avantaj sağlamaktadır.

Dolgu topuk yazlık ayakkabı, yaz mevsimin sıcağını hafifleten ayakların hava almasını sağlayan modellerden biridir. Sandalet şeklinde tasarlanan bu modeller oldukça estetik bir duruşa sahiptir. Elbiselerle, şortlarla ve Jeanlarla kombinlenebilir. Ayak sağlığı ve hijyeni için yaz mevsiminde seçilen dolgu topuklar kadınlar için oldukça kullanışlı olan bir ayakkabı çeşidi olacaktır. Platform dolgu topuk ayakkabı modelleri ise boyunu uzun göstermek isteyen kadınların tercih ettiği çeşittir.  Ayakkabının burun kısmının yüksek tabanlı olarak tasarlanması platform özelliği göstermesine neden olmuştur. Bu şekilde ayakkabı platform sayesinde yüksek duruş sağladığından bacakları yormayacaktır.  Dolgu topuk abiye ayakkabı modelleri ise özel günlerin vazgeçilmezi olan bir modeldir. Son zamanlarda düğünlerde gelin ayakkabısı olarak da bu modeller tercih edilmektedir. Sürekli ayakta kalınacak olması kişiye yoracağı için normal topuklu belli zaman sonra acı vermeye başlayacaktır. Bu durumun yaşamak istemeyenler tercihlerini dolgu topuktan yana kullanmaktadır.

Kadın Dolgu Topuk Ayakkabı Özellikleri Nelerdir?

Dolgu topuk ayakkabı diğer topuklu ayakkabılardan farklı özellikte tasarlanmıştır. Daha kalın topuk yapısı olan bu modellerde ayak parmakları ile topuk arasında boşluk yoktur.  Dolgu topuk ayakkabılar; deri, rugan, keten hasır, lastik gibi malzemelerden üretilmektedir. Çeşitli topuk boyuna ve topuk şekline sahip bu ayakkabıların kullanım şekli oldukça rahattır. Kapalı ya da açık farklı özellikteki tasarımları ile her kıyafete rahat bir şekilde kombinlenebilir. Yarı açık yarı kapalı modeller mevsimlik olarak kullanılmaya uygundur. Uzun yürüyüşlerde, gezilerde topuklu ayakkabı giymeyi isteyenlerin tercihi olan dolgu topuk ayakkabı modelleri oldukça kullanışlıdır. Özellikle siyah dolgu topuk ayakkabı kullanacak olanlar pek çok kıyafet ile kombin yapabilirler. Kadınların istek ve ihtiyaçlarına göre topuk boyları farklı uzunlukta üretilmiştir. Çok yüksek ayakkabı sevenler için 10 cm dolgu topuk idealken, daha alçak olmasını isteyenler için 5 cm ideal boyuttadır.

Dolgu topuk yazlık ayakkabı hava alan yapısı sayesinde yaz mevsiminde sıklıkla kullanılmaktadır. Düztaban rahatlığı ve topuklu ayakkabı şıklığını bir arada tutan dolgu topuklar kadınları fiziksel olarak zarif gösterir.  Kalın topuk vücut aralığını eşit dağıttığı için rahat kullanım sağlar. Ayrıca dolgu topuklu ayakkabılar boyu uzun göstermenin yanında bacak şekillerinin de daha düzgün görünmesini sağlar. Dolgu topuk spor ayakkabı model özellikleri ise 3-6 cm topuk boyu vardır. Bilek kısmı çorap şeklinde olan spor ayakkabılar genelde kış mevsimin kullanılmaktadır. İster bağcıklı ister bağcıksız farklı ürün seçeneklerine sahiptir. Ayrıca cırt cırt denilen bantlı modellerde tercihler arasında yer alır. Kimisi fonksiyonel kullanılırken kimi bantlarda görsellik için kullanılmıştır. İhtiyaca ve zevke göre pek çok farklı özellikte dolgu topuk ayakkabı piyasada mevcuttur.

Kadın Dolgu Topuk Ayakkabı Numara Seçimi Nasıl Yapılır?

Kadın dolgu topuk ayakkabı numaraları seçilirken ayağın yapısı ve boyutu önemlidir. Doğru ölçüm teknikleri kullanarak kişiler kendi ayak numaralarını kolaylıkla öğrenebilirler. Ayakkabı numarası genellikle ayakkabıların büyüklük ölçüsü olarak bilinir. En kolay yöntem ile boş kağıt üzerine ayaklar yerleştirilmeli, topuk ve en uzun parmağın uç kısımları çizilmelidir. Bu iki çizim arasındaki mesafe cm cinsinden ölçülerek hesaplama yapılabilir. Bütün ayakkabılarda olduğu gibi dolgu topuk ayakkabı modelleri de bu ölçüm ile belirlenebilir. Ayakkabı kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir özellikte ayakkabı kalıplarıdır. Bazıları geniş olabiliyorken bazıları dar kalıplı olmaktadır. Bu durumda ayakkabılar arasında farklı numara kullanımını zorunlu kılmaktadır. Spor ayakkabı ve klasik ayakkabı numaraları da farklılık gösterebileceği için ürün özelliklerinin iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekir. 

Kadın Dolgu Topuk Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dolgu topuk ayakkabı seçerken ayak numarasına uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Ayak numarasından ne çok küçük ne de çok büyük olmalıdır. Ayak sağlığı ve ayak yapısının bozulmaması için ayakkabı konforu son derece önemlidir. Özellikle gün boyu ayakkabı içerisinde kalacak olan ayaklar için çok daha önemli bir durumdur konfor. Ayakların vücut ağırlığını taşıdığı düşünüldüğünde ayakkabı tabanının ortopedik olması zorunludur. Dolgu topuk ayakkabı kadın kullanıcılar için her dönem tercih edilen bir model olduğundan ayakkabı seçimi de model kadar önemlidir. Doğru seçilmeyen bir ayakkabı kişinin sağlığını ömür boyu etkileyebileceği unutulmamalıdır. Uzun süreli kullanımlar için en ideal topuk boyu 3 ile 5 cm arasında olan modellerdir. Dolgu topuk da özellikle bu boyutlarda seçilirse gün boyu rahat bir kullanım sağlar. Bunun yanı sıra ayakkabı seçiminde kullanılan malzemenin özelliği de bilinmelidir. Kaliteli ve nefes alabilen ürünlerden yapılan ayakkabılar her zaman daha kullanışlı olacaktır. Dolgu topuk spor ayakkabı seçiminde ise ayakkabının esnek olması gerekmektedir. Esnemeyen bir ayakkabı spor yaparken ya da uzun yürüyüşlerde ayak tabanına ve ayak bileğine zarar verir. Ayak şekline ve anatomik yapısına göre seçilen her ayakkabı kişi sağlığı ve ayak konforu açısından önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?