1

Kadın Düz Terlik

Kadın Düz Terlik Fiyatları

Terlikler hammaddesine, dikiş türüne, modeline ve tasarımına göre fiyatlandırılır. Toplumda her bütçeye uygun terlik satışı yapılmaktadır. 

Tarih boyunca kullanımı süren terlikler, modanın gelişmesi ile farklı tarz ve modellere sahip olmuştur. Kişisel tercihlere uygun farklı özelliklerde terlik modelleri vardır. Kadın terliklerinin satışları son dönemlerde artış göstermiştir. Rutin hayatta rahatlık sağlaması ve insanların spor giyimi hayatlarına empoze etmeleri ile elbise, pantolon, şort ve diğer kıyafet modelleri ile kullanılır. Bayan sandalet modelleri gibi bu ürünlerde de her kombine uyum sağlayan terlik modelleri vardır. Abiye elbiselere uygun üretilen rahat terlik, kadın tüketicilerin vazgeçilmezi olmuştur. Topuklu ayakkabıların belirli bir süre sonra rahatsız hissettirmesi, kullanıcıları tarz terlik modelleri almaya itmiştir. 

Kadın Düz Terlik Modelleri Nelerdir?

Yaz mevsiminde hayatın her alanında kullanılan terlikler, geniş model aralığı ile tüm kombinlere uyum sağlayacak şekilde üretilir. Şık, spor, klasik gibi farklı görünümlere sahip modeller arasında aranan temel özellik rahat terlik olmasıdır. Ürünler, topuk dikeni, nasır ve kronik bilek problemler göz önüne alınarak sağlık problemlerini engelleyecek şekilde üretilir. Kullanıcılarına yürüyüş konforu sunar. Geniş renk, desen ve baskı özellikli modeller vardır. Örneğin siyah kadın terliği, kullanıcılar için kurtarıcı parça olarak görülür ancak her kombine göre şekillenen kırmızı, beyaz, krem, kahverengi ve mor terlik türleri de vardır.

Terlikler, farklı yapılardan farklı tarzlara hitap edecek şekilde tasarlanır. Bu yüzden ayakta durma zamanı fazla olan mesleklerde ortopedik terlikler daha çok tercih edilir. Çoğunlukla yaz aylarında kullanılan terlikler, son zamanlarda sokak stilinin vazgeçilmezi konumunda. Farklı renklerde üretilen yeni sezon terlikler, geniş model aralığına sahiptir. Düz kadın terlikleri farklı taban özelliğinde, boyutunda, renginde ve bant türünde üretilir. Kullanıcıların tercihine göre değişik terlik modelleri vardır. Düz, dolgulu, topuklu-topuksuz, bantlı-bantsız, ipli, hasır ve parmak arası gibi ürünler Türkiye coğrafyasının her alanında kullanılır. Ayakkabı gibi ayağı sıkmaması ve sıcak havalarda ayağın nefes almasını sağlaması için kadın-erkek tüm yaş aralığında kullanılan terlik modelleri vardır. 

Kadın Düz Terlik Özellikleri Nelerdir?

Sağlık konusunda en önemli korumayı sağlayan terlikler, yanlış tercih yapıldığında, doğru seçilmeyen her ayakkabı gibi kalça ve bel eklemlerinde büyük sorunlara sebep olur. Düz taban kadın terliği kullanıcılar için yanlış seçimleri engellemek için üretilir. Zaman içerisinde yaşanan yürüyüş bozukluklarını, eklem hareketlerini ve ayak ağrılarını düz terlikler rahatça önler. Ayak ile terlik uyumundan doğan konfor sayesinde, sorunsuz bir gün geçirme eğilimi yüksektir. Kullanıcıların günlük hayatta kullandığı ayak koruma ürünlerinde, almadan önce aradıkları bazı özellikler vardır.

Ortopedik: Satın alınan terliğin ayak yapısına uygun olması için özel tasarım ortopedik ürünler tercih etmesi gerekir. Bu ürünler ayak çıkıntılarına uyum sağlayan şekli sayesinde tam kavrama sağlar. Tabandan sağladığı rahatlık sayesinde, her yaş kesiminden kullanıcısı vardır. Orta yaş kadınlarda, ayak problemlerinin yoğun olmasından ötürü ev içerisinde ve rutin hayatta bu ürünler kullanılır.

Kaliteli Malzeme: Hava alan hammaddeden üretilen terlikler, mevsim fark etmeksizin kullanıcılara güvenli bir deneyim sunar. Yaz aylarında yaşanan ayak terlemeleri, ayakta sürekli kayma oluşturur. Kötü kokuya da sebep olan bu durum, kişi ve kişinin yakınındakileri için rahatsız edici olabilir. 

Tasarım: Birbirinden farklı özelliklerde üretilen terlik modelleri vardır. Günümüzün modası olan düz tabanlarda, çeşitlenen farklı bantlara sahip ürünler kullanıcı beğenisine sunar.

Numara: Geniş numara seçenekleri ile küçük ve büyük ayaklara uygun ürünler vardır. Halk arasında taraklı olarak geçen ayak problemine sahip kişiler için özel olarak üretilen ürünler mevcuttur.

Taban: Geniş taban türleri ile kullanıcı isteğine cevap verilir.

Kadın Düz Terlik Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

Günlük yaşamda pratik kullanımlı, rahat terlik seçimi yapılmalıdır. Terlikler, dolapların vazgeçilmez parçalarıdır. Yaz aylarında kumsalda, caddede, çarşı ve mekânlarda her kadının kullandığı tarza uygun modeller vardır. Ancak ayaklar, kişiye özel değişim gösteren bir sağlık unsurudur. Organlar her bedenin yaşam koşuluna ve fiziksel özelliklerine göre değişim gösterir. Bu sebepten ötürü her bireyin ayak yapısına uygun seçimler yapması gerekir. Kadın şık terlik modelleri topuklu, az topuklu, dolgu topuklu ve düz olarak çeşitlenir. Genelde uzmanlar tarafından önerilen maksimum topuk boyu beş santimetredir. Yüksek rahatlık isteyen kişilerin küçük topuklu terlikleri tercih etmesi ve vücudu eşit olarak değerlendirmesi gerekir. Düz taban kadın şık terlik seçenekleri, ağırlığı kolay bir şekilde dağıtmasından ötürü ayak sağlığına katkıda bulunur.

Seçilen düz terlik modelinde, ayağın problem yaşamadığı bir şekilde kullanımının sürmesi için ayak yapısına dikkat edilmelidir. Ayağa uygun olmayan terlikler temin edildiğinde, terliğin gün içerisindeki kullanım durumu olumsuz sonuçlanır. Kötü bir görüntünün yanı sıra büyük sağlık sorunlarına da sebep olabilir. Terlik kullanımında ortaya çıkan problemlerden bazıları şu şekildedir;

 • Ayak parmaklarının önden çıkması
 • Topuğun terlik içerisinde sabit kalmaması
 • Terliğin ayak içinde dönmesi 
 • Ayak burkulması
 • Kötü görüntü
 • Kullanımda rahatsızlık

Bu tür problemlerin yaşanmaması için ayak numarasına uygun terlik seçimi yapılmalıdır. Kullanıcıların alışveriş esnasında ayaklarının şiş olmadığından emin olması gerekir. Şiş ayaklar, normalden çok daha büyük terlik seçimi yapılmasına neden olur. Bunun dışında ayağın rahat olduğu taban seçimleri yapılmalıdır. Farklı özellikler ile üretilen tabanlar arasından ayağın kemik yapısına uygun ürünler bulunmalıdır. Son olarak terliklerin hava sirkülasyonu sağlaması için önü açık veya delikli ürünler tercih edilmelidir. 

Kadın Düz Terlik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düz taban kadın terlik modelleri, küçükten büyüğe her yaş kitlesinin kullandığı ayak koruma ürünleridir. Sağlık açısından ürünlerin ayak yapısı göz önünde bulundurularak seçilmesi gerekir. Kullanım şartlarına bağlı olarak üretilen birçok terlik çeşidi vardır. Mevsim, zemin, sağlık ve aktiviteye bağlı olarak farklılaşan bu ürünlerin yapı olarak dayanıklı olması önemlidir. Ayakta esneyen hafif ürünler, çoğunlukla tercih edilenler arasındadır. Devamlı kullanım için seçilen düz terlik modelleri, kadınların kombinlerine uygun olarak tercih edilmelidir. 

Terlik alışverişlerinden önce kullanıcıların ürünü nerede ve ne sıklıkla kullanılacağı kesinleştirilmelidir. Ev içerisinde kullanılan ürünlerin, dış yapılarla teması olmadığından ötürü, kullanım ömrü daha fazladır. Bu sebeple yapısının ortopedik olması gerekir. Dışarıda kullanılan düz taban terlik modellerinin ise rahat, kullanışlı ve şık olması gerekir. Terlik alırken, ürünün üretildiği hammaddeye dikkat edilmelidir. 

Ayağı terletmeyen ürünlerden yapılması, ayağın nefes alması açısından önemlidir. Kullanım olarak yapısı sert olan ürünler; yara, su toplama, mantar, kaşıntı ve şişlik gibi problemlere sebep olabilir. Uzmanlar tarafından önerilen terlik malzemesi koyun derisidir. Temini zor olan bu ürünlerin ücreti de diğer türlere göre fazladır. Bu yüzden genel olarak deri ürünlerin tercih edilmesi önerilir. Kullanacak kişinin ayak numarası ve yapısı göz önünde bulundurularak seçim yapması gerekir.

 • Ergonomik tasarım
 • Rahat ve kullanışlı
 • Konforlu ve şık
 • Nefes alan ürünler
 • Taban kalitesi
 • Doğru numara seçimi
 • Kaliteli hammadde
 • Taban malzemesi
 • Uygun fiyat aralığı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?