1 2 >

Yüksek Topuklu Ayakkabı

Yüksek Topuklu Ayakkabı Fiyatları

Farklı fiyatlarda yüksek topuklu ayakkabı bulmak mümkündür. Yüksek topuklu ayakkabı fiyatları, ayakkabının kullanılan malzemesi, özel tasarım olup olmamasına göre değişir. Üreticiler her sezonun rengine uygun yeni ayakkabı modeli piyasaya sürer. 

Ayakkabının üretilmiş olduğu materyal fiyatı etkiler.

 Bunların yanı sıra üretim malzemelerinin sağlanmasından ayakkabının tüketiciye ulaşmasına kadar birçok faktör de fiyatı belirler. Üretim malzemelerinin elde edilip fabrikaya ulaştırılması, ürünün lojistiği fiyatları etkileyen önemli faktörler arasında yer alır. Toptancı aracı olmadan tüketiciyle buluşan ayakkabılar, piyasaya göre daha uygun fiyatta bulunur. 

Diğer yandan ödeme alternatifleri de satın alma aşamasında önemli. Ödeme seçeneklerinden peşin veya vadeli alma yöntemleri yaygın.Ödeme yönteminin ürünün fiyatına etkisi fazla olmasa da tüketiciye satın alımlarda avantaj sağlar.

 

Yüksek Topuklu Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Kadın ayakkabı dünyasında yüksek topuklu ayakkabılar, çeşitli modellere sahiptir. En çok tercih edilen ayakkabı seçeneklerinden olması bu sektörün her geçen gün gelişmesini ve farklı modeller açığa çıkmasını sağlar. Kadınların ihtiyaçlarına ve zevklerine uygun yüksek topuklu ayakkabı çeşitleri belirli modellere ayrılır. 

Sandalet topuklu ayakkabı, ayak parmaklarının açık olduğu sandalet modelleri yüksek topuklar ile buluşmuş ve ortaya sandalet topuklu modeller çıkmıştır. Ayak parmakları tamamı ile açık veya ayakkabı tasarımına göre bantlar ile kapalı olabilir. Yaz sezonu için tercih edilen yüksek topuklu ayakkabı modellerindendir. 5 santim topuklu ayakkabı modelleri genellikle sandalet topuklu ayakkabı başlığı altında toplanmaktadır.

Yüksek platform topuklu ayakkabılar, en yüksek kadın topuklu ayakkabı modelidir. Taban kısmında yer alan platform sayesinde yüksek topuklar üzerinde rahat hareket edilmesini sağlar. 12 santim topuklu ayakkabı modelleri genellikle platformludur. Platform topuklu ayakkabıların genellikle topuk boyu 10-12 santim arasında olabilmektedir. Günlük hayatta giyilebilecek sade modellerde üretildikleri gibi abiye kıyafetlerin altına giyilmesi üzerine gösterişli modeller ile de tasarlanırlar. 

Stiletto topuklu ayakkabı, taban kısmı ince olan ve çoğu zaman ayakkabı ucu sivri olacak şekilde tasarlanan ayakkabılardır. Saten, kadife, deri veya suni deri gibi çeşitli materyallerden üretilirler. Topuk boyları ortalama 7 santimdir. İnce topuklu olmaları başlangıçta giyim zorluğu yaratabilir. Ancak kaliteli bir stiletto ayakkabı ile bu duruma kısa süre içerisinde alışılır. 

Kalın yüksek topuklu ayakkabı, ince topuklu ayakkabılar bazı kişiler için giyilmesi zor ayakkabılardır. İnce topuklarda denge sağlamak zor olabildiğinden bu tür problemler için kalın yüksek topuklu ayakkabılar üretilmiştir. Kalın topuklar, daha rahat giyim ve kullanım kolaylığı sağlarlar. Yazlık ve kışlık topuklu ayakkabı modelleri için kalın topuklu seçenekler de üretilir. Farklı topuk genişliğine ve yüksekliğine sahip modeller bulunur.

Yüksek topuklu spor ayakkabı, topuklu ayakkabıların şıklığı ile spor ayakkabının rahatlığını buluşturan modellerdir. Üst kısmı bağcıklı veya cırt cırtlı olup spor ayakkabı görüntüsüne sahiptirler. Ayakkabı tabanı tamamı ile platformlu olduğundan giyimi rahattır. Son yıllarda beyaz renkli yüksek topuklu spor ayakkabılar, gelin ayakkabısı olarak da tercih edilmeye başlanmıştır. 

Yüksek topuklu botlar, kış aylarında ayağı sıcak tutması ve yağmurdan koruması için botlar tercih edilir. Deri, rugan veya süet gibi materyallerden üretilen botlar, yüksek topuklar ile buluşturulur. Günlük hayata şık bir dokunuş katmak isteyenler için ön plana çıkar. 

Yüksek topuklu çizmeler, kış aylarının sevilen ayakkabıları arasında çizmeler de yerini alır. Klasik çizme modellerinin dışına çıkmak isteyenler tercihlerini yüksek topuklu çizmelerden yana kullanır. Deri ve süet çizmelerde en çok tercih edilen materyallerdir. Bağcık, fermuar gibi ek özellikler ile çizme modelleri zenginleştirilir. 

Yüksek Topuklu Ayakkabı Özellikleri Nelerdir?

Yüksek topuklu ayakkabılar çeşitli özelliklerde üretilirler. Hem her zevke uygun bir model bulunabilmesi hem de kullanım kolaylığı sağlaması üzerine ayakkabıların özellikleri değişir. 

Yüksek topuklu ayakkabılar bant veya şık ipler ile bileği sarabilir. Her iki bağlama şekli ayakkabı ile ayağın bütünleşmesini sağlar. Stiletto modellerinde herhangi bir bağlama gereksinimi yoktur. 

Yazlık ve kışlık modeller olmak üzere gruplara ayrılırlar. Bazı modeller her mevsimde giyilebilir. Özellikle şık davetler için açık modeller daha çok tercih edilir. Ancak gündelik hayatta giyilmesi üzerine alınan topuklu ayakkabılarda mevsim önemli bir kriterdir. Kış ayları için deriden üretilen, parmak uçları kapalı modeller veya topuklu botlar tercih edilir. Yazın ise sezon renklerine uygun açık ayakkabılar ön plana çıkar.

Yüksek topuklu ayakkabılar farklı topuk yükseklikleri ile üretilir. 4 santimden, 12 santime kadar topuklu ayakkabı bulmak mümkündür. Piyasada en yaygın olarak 7 santim yüksekliğe sahip topuklu ayakkabı bulunur. 

Yüksek Topuklu Ayakkabı Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

Yüksek topuklu ayakkabıların rahat bir şekilde giyilebilmesi için ayağa en uygun numaradaki ayakkabıyı almak büyük önem taşır. Küçük numaralı ayakkabılar ayak parmaklarının sıkışmasına neden olabilir. Tırnakların uzun olması halinde tırnaklar diğer parmaklara zarar verebilir veya kırılabilir. Bundan dolayı parmak genişliği ile ayakkabı genişliği orantılı olmalıdır. Küçük ayakkabılar ayakkabının topuklara vurmasına da neden olabilmektedir. Bu durum ayakkabı giyilirken acı hissi duyulmasına sebep olur ve ayaklar su toplayabilir. Bundan dolayı taban boyu ile ayakkabı tabanı birbirine uymalıdır.

Ayakkabının büyük olması halinde ise yürüyüş esnasında ayakkabını ayaktan çıkabilir. Bu durum benzer bir şekilde ayakkabı topuğunun tahriş olması ile sonuçlanabilir. Yürürken ayakkabının ayaktan çıkması ise düşmeye neden olabilir.

Her iki durumunda önüne geçilmesi için kişinin ayak kalıbına en uygun numarayı seçmesi gerekir. Alışveriş öncesinde ayakkabının denenmesi halinde ideal numara seçilmelidir. İnternetten topuklu ayakkabı alınıyorsa ayakkabı sitesinde yer alan kalıp ölçülerine dikkat edilmelidir. Bir mezura veya cetvel yardımı ile ayak taban boyu ölçülmelidir. Sitede yer alan tabloda ayak ölçülerinin hangi numaraya denk geldiğine bakılmalı ve o numara alınmalıdır.

Yüksek Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Topuklu ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken başlıklar bulunur. Doğru ayakkabı seçimi ve ayakkabının konforlu bir şekilde uzun süre giyilebilmesi için bu başlıklara özen gösterilmelidir. 

  • Topuklu ayakkabının rahat giyilebilmesi için ayak numarasına en uygun numara seçilmelidir.
  • Kış ayları için koyu renkler kullanım kolaylığı sağlar. Siyah yüksek topuklu ayakkabı kış aylarında popüler olan ayakkabılardır.
  • İlk defa topuklu ayakkabı giyecek kişiler için 5 santim topuk boyuna sahip ayakkabılar önerilir. Bu sayede topuk boyuna alışmak daha kolay olmaktadır.
  • Yüksek topuklu ayakkabı giyildiğinde ayak tabanı rahatsız olan kişiler için platform topuklu ayakkabılar öneriler. Platform sayesinde ayak tabanı üzerinde oluşan baskı azalır.
  • Çizme ve bot alınması halinde ayakkabı tabanının kaymamasına özen gösterilmelidir. Taban ve topuk yapısı kalitesiz olan modellerde yağmurlu havalarda ayakkabı kayabilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?