1

Erkek Bot

Erkek Bot Fiyatları

Piyasada birçok tarza uygun, farklı fiyat aralığına sahip bot modelleri bulunmaktadır. Ayakkabı fiyatları da birden çok faktöre göre değişebilmektedir.

Ayak yapısına uygun, kaliteli malzemeden üretilmiş botlar, ayak sağlığı konusunda tüketiciyi sevindirmektedir. Sürekli ayakta çalışan bireylerin, ayakların hava almadığı kış aylarında, ayaklarda kan dolaşımını sağlamak amacı ile topuklara zarar vermeyen, su geçirmez botları tercih etmesi gerekmektedir.

Erkek bot fiyatları, kalite ve üretim yerine göre değişim göstermektedir. Yeni üretim olan genç bot türleri, sezon dolayısı ile ilk lansman sürecinde orta segment fiyat aralığında satışa sunulmaktadır.

Herhangi bir olumsuz durumda satıcıya değişim hakkı sunulmaktadır. Bot alırken, uzun vadede kullanım olanağının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Erkek Bot Modelleri Nelerdir?

Erkek bot modelleri birçok farklı yapıda, birçok tarza uygun şekilde üretilmektedir. Farklı kombinlerde, farklı uzunluklarda kullanılabilecek erkek bot türleri mevcuttur.

Chelsea bot, kraliyet döneminde aile mensuplarının ata daha rahat binmeleri için özel olarak tasarlanan bot modelidir. Erkek ve kadın modelleri bulunmaktadır. İnce ve bağcıksız bot türüdür. Takım elbise ve kot pantolonlar ile kullanılabilen spor bot türüdür.

  • Ayağa sıkı oturan, ayak bileği yüksek yarım bot erkek çeşididir. Elastik bir yan panele sahiptir. Deri, süet ve suni deri şeklinde modellere sahiptir. Kolayca parlatılabilir ve cilalanabilir yapıdadır.

Chukka bot, II. Dünya Savaşı Batı Çöl Kampında İngiliz askerleri tarafından giyilen bir tür çöl botu olarak üretilmiştir. Chukka botları gündelik yaşam içerisinde rahat olmasından ötürü tercih edilmektedir. Kot pantolon, gömlek ve blazer ceketler ile kullanılabilmektedir. Erkek süet bot modellerinde en çok tercih edilen türdür.

  • Bilek boyundadır.
  • Genellikle deri veya kauçuk tabanlara sahiptirler.
  • İki veya üç çift delikli açık bağcığa sahiptirler.
  • Klasik bir görünümleri vardır.

Yürüyüş botları, uzun yürüyüşlerde ayakları korumaktadır. Sert bir yapıya sahiptir. Bu sebeple ayak bileğine destek vermektedir. Farklı renklerde üretimi mevcuttur. Kışlık bot erkek üretimi, zorlu hava şartlarında kullanıma uygundur.

Asker botları, bazı polis birimlerinin giydiği bot türüdür. Ancak toplum tarafından aşırı dayanıklı yapısından dolayı sıkça kullanımı sağlanmaktadır. Arazi yürüyüşünde, tırmanma ve koşma gibi çok hareketli aktivitelere dayanıklıdır. Gündelik yaşam şartlarında kullanıma uygundur. Düz ve dar kesim kot pantolonlar ile kullanılmaktadır. Yapısı gereği fermuarlı bot türüne örnek verilebilmektedir. Bağcıklarının yanı sıra, bazı modellerde gizli fermuarı yer alan uzun erkek bot şekline sahiptir.

Cap toe botları, burun kısmında dikiş ya da benzeri bir işlem olan bot türüdür. Spesifik bir görünüme sahiptir. Burun kısmında yer alan dikişleri, ayakkabı yapısında oluşan kırılmaları önlemektedir. Gündelik hayatta kullanılmaktadır. Hakiki deri erkek bot kullanımı çok rahattır. Kırılma, yırtılma ve açılma gibi problemler yaşamamaktadır. Sivri burun bot erkek modellerine örnek gösterilebilmektedir.

Wingtip bot, farklı bir estetik yapıya sahip bu erkek deri bot türünün gövdesinde delikli işlemeler bulunmaktadır. Gündelik birçok kombine uyum sağlamaktadır. Ayakkabının burun kısmındaki işlemenin kenarları, kuş kanadına benzediği için kanat uç ismini almıştır. Boğazlı bot türüne örnek gösterilebilmektedir.

Erkek Bot Su Geçirir mi?

Kış aylarında olumsuz hava şartlarından korunmak için bot modelleri kullanılmaktadır. Bot modellerinin donanımları coğrafi konuma göre farklılık göstermektedir. Yağış durumu fazla olan bölgelerde sneakers bot erkek modellerinin tercih edilmemesi gerekmektedir. Çoğunluk olarak sokak ve benzeri konumlarda yürüyüş içerisinde olan tüketicilerin yapı gereği sert kışlık botları tercih etmesi gerekmektedir. Dış ortamlarda fazla vakit geçirmeyen tüketicilerin yazlık bot erkek modellerine uygun seçim yapabilmesi mümkündür. Botlar, yapısı gereği korunaklı malzemelerden üretilmektedir. Ancak bu malzemelerin su geçirgenliği kendi çeşitleri arasında değişmektedir.

Üretilmiş olduğu malzeme ve üretim şekline göre botların su geçirme ihtimalleri bulunmaktadır. Çok yağışlı alanlarda dış tabanı kauçuk, poliüretan, polivinil klorürden üretilmiş botlar tercih edilmesi gerekmektedir. Bu malzemelerden yapılmış botlar kış hava şartlarına uygundur. Su geçirmez botlar kundura bot modelleri gibi estetik zevklere hitap etmese de işlevseldir. Erkek rugan bot modelleri yarı-su geçirmez botlar olarak bilinmektedir.

Tarz seçimler için bu modeller tercih edilebilmektedir.

Erkek Bot Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek siyah bot modelleri farklı yapıda ve farklı tarzda üretilmektedir. Bot çeşitlerinin temini ihtiyaç olduğu mevsim türüne göre değişim sağlamaktadır. Bot alışverişlerinde soğuğa ve hava koşullarına karşı özel koruma sağlayan modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda ayakların içerisinde rahat edebileceği modellerin bulunması ayak sağlığı açısından önemlidir. Ayak türlerine göre, seçim yapılması gerekmektedir. 46 numara bot kullanan bireyler, ayaklarına uygun ayakkabıyı seçerek kan dolaşımına katkı sağlamak zorundadırlar. Bunlar dışında tercih edilmesi gereken özellikler şu şekildedir.

Erkek Bot Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek klasik bot modellerini uzun yıllar kullanmak için düzenli bot temizliği yapılması gerekmektedir. Kürklü erkek bot modelleri gibi ürünlerin bakımı, toplum tarafından sürekli araştırılmaktadır. İçi yünlü erkek bot şeklinde üretilen bu modeller ayakta oluşacak koku ve terlemeye elverişlidir. Ancak düzenli bakım ve havalandırma yapıldığında en çok tercih edilen kışlık bot türünü oluşturmaktadır. Botlar yapısı gereği farklı temizlenme koşullarına sahiptir. Deri, süet, kumaş gibi birçok malzemeden üretilen ayakkabı türleri vardır. Bu modellere sahip ayakkabı türlerine şu şekilde bakımlar yapılmaktadır;

Deri Bot Temizliği

Deri bot erkek çeşitleri, kış mevsiminde en çok kullanılan korunaklı ve rahat ayakkabı türüdür. Hafif nemli bir bez yardımı ile nazikçe temizlenmesi gerekmektedir. Bu sayede botun üzerinde yer alan toz, kir ya da kurumuş çamur izleri bota zarar vermeden arındırılmaktadır. Bot temizleme spreyi gibi ürünler ile derinin doğal yapısı bozulmadan temizleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Deri parlaklığı kaybedilmiş botlarda, boyama işlemi yapılarak bu görüntü düzeltilebilmektedir. Ayakkabı boyaları, botun yağlanması ve derinin dış etmenlerden korunması açısından önemlilik arz etmektedir.

Süet Bot Temizliği

Süet bot erkek modelleri kış aylarının şık ayakkabı türleridir. Ancak deri botlara göre daha hassas yapıya sahiplerdir. Lekeler boy yüzeyinden zor temizlenmesinden dolayı kalıcı olur ve daha çabuk kirlenmektedirler. Düzenli bakım ve temizlik ile daha temiz botlar elde edilebilmektedir. Nubuk bot erkek modelleri ile karıştırılmaktadır. Yapı olarak benzer niteliklere sahiptirler. Süet ayakkabılar tel fırça yardımı ile temizlenmektedir. Nemli bir bezle silinip, şeklinin korunması gerekmektedir. Erkek beyaz bot ve taba erkek bot renkleri kirlenmeye daha müsait tonlara sahiptir. Bu tür ürünlerde dikkatli kullanım çok önemlidir.

  • Ortopedik ve rahat botlar tercih edilmelidir.
  • Ayak yapısına uygun botlar tercih edilmelidir.
  • Genel vücut yapısına göre bot türleri seçilmelidir.
  • Malzeme kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Su geçirmez botlar tercih edilmelidir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?