1

Düz Sandaletler

Kadın Düz Sandalet Fiyatları

Yaz aylarında kadın, erkek, çocuk birçok kişinin hemen kullanmaya başladığı ayakkabı türlerinden biri olan sandalet; ayakkabı üretim geçmişinde önemli bir yere sahiptir çünkü ilk üretilen ayakkabı türlerinden biridir. Hem soğuk iklime sahip bölgelerde hem de sıcak iklime sahip bölgelerde sıklıkla üretilmiş ve uzun yıllar kullanılmıştır. Aynı zamanda toplumsal normların ve sınıfların belirlenmesinde de önemli bir rol oynamıştır. Uzun zaman boyunca Mısır, Roma ve Yunan gibi ilk kullanıldıkları bölgelerde çeşitli modellerde üretilerek toplumda yer alan bireylerin hangi sınıfa ait olduklarını sembolize etmişler. 

Ayrıca uzun yıllar kadınlar ve erkekler için ayrı modellerde üretim yapılmamış her iki cinsiyette aynı model sandaletler kullanmıştır. Uzun yıllar içerisinde sadece toplumda yer alan önemli bireylerin kullanabildiği bu ayakkabılar zaman içerisinde halk tarafından da kullanılabilmeye başlanmıştır.

Eskiden sandaletler statüye göre kullanılabiliyor ve alınabiliyor iken şimdi de bu durumu kişilerin ekonomik durumu belirlemektedir. Fakat günümüzde her bütçeye uygun sandalet modeli bulunmaktadır. Hatta internet üzerinden ve mağazalardan en çok satın alınan ayakkabı türlerinden biri sandaletlerdir. Çok farklı modelde, renkte, boyutta çeşidi bulunan sandaletler birçok kıyafet ile kombinlenebilmektedir. Hem erkekler için hem de kadınlar için üretilen sandaletler en çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Sandaletlerin en çok kullanıldığı zaman dilimleri ise havaların ısındığı zamanlardır. 

Spor, klasik, casual her türlü kombin için sandalet modelleri vardır. Aynı zamanda ortopedik, sağlığa özel olarak fayda sağlayan sandalet çeşitleri de üretilmektedir. Yine aynı şekilde sandalet modelleri küçükten büyüğe her yaş dilimine hitap etmektedir. Kadın sandalet modelleri içerisinde topuklu sandalet modelleri de vardır fakat en fazla tercih edilenler geçmişten bugüne düz sandalet çeşitleri olmaktadır. Düz tabanlı sandalet çeşitleri rahat kullanım imkanı sunduğu için bu kadar sık tercih edilmektedir. 

Kadın Düz Sandalet Modelleri Nelerdir?

Kadın düz sandalet modelleri oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Bu aslında talep arz ikilisinden dolayı meydana gelmiştir. Sandalet kullanımı ve talebi arttıkça üretimi ve çeşitliliği de artmıştır. İşte sıcaklar bastırdığı gibi herkesin ayağına geçirdiği, en çok tercih edilen sandalet modellerinden bazıları:

Parmak arası sandalet: Parmak arası sandalet bayan kullanıcılar tarafından yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biridir. Hem plajlarda hem de sahil kenarlarında ve daha birçok farklı mekanda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bağcıklı sandalet: Bağcıklı sandalet ipli sandalet olarak da bilinmektedir. Bilek kısmında bulunan uzun ipler ile bacağı ayaktan dize kadar sarabilmekte ve bohem bir görünüm elde edilebilmektedir. 

Bodrum sandalet: Ali Güven isimli sandalet ustasının Bodrum ilçesinin simgesi haline getirdiği sandalet türüdür. El yapımı sandaletlerdir ve Donna Karan, Sezen Aksu gibi birçok ünlü tarafından sevilerek yıllardır kullanılmaktadır. Günümüzde bazı markalar Bodrum sandaleti olarak benzerlerini de üretmektedir. Yerli kaliteli deriden üretilmektedir. 

Taşlı sandalet: Taşlı sandalet modelleri daha çok şık kıyafetlerin, yaz gecelerinin romantik ya da zarif akşam yemeklerine yapılan kombinlerin parçalarındandır. Parmak arası ya da şeritli sandalet modellerinin üstleri parlak taşlar ise süslenilerek bu sandalet modelleri üretilmektedir. 

Espadril sandalet: Zarif görünümlü genellikle önü kapalı sandalet modellerinden olan espadril sandalet özellikle yaz aylarında hafif kullanımları ile kadınların sıkça tercih ettikleri bohem modellerden biridir. 

Casual sandalet: Casual sandalet spor ile klasik giyim tarzına ve sokak tarzına uyum sağlayan şeritli sandalet türlerindendir. Bazıları bantlı olabilmekte ve ayarlanabilmektedir. 

Comfort sandalet: Özellikle taban açısından oldukça rahat olan bu sandalet türleri ortopedik bir yapıya sahiptir. Çeşitli şık tasarımları ile yorulmadan şıklık elde edilebilir. Daha çok yaşı biraz ilerlemiş kadınlar tarafından tercih ediliyor olsa bile gençlere uygun modelleri de üretilmeye başlanmıştır. 

Sporcu sandaleti: Sporcu sandalet modelleri sporcuların vazgeçilmezlerindendir. Genellikle cırt cırtlı modelleri bulunan bu sandalet tipleri sağlam ve ortopedikler. Şık kıyafetlerin altına uyum sağlamaz fakat bu sandalet ile uzun süreli yürüyüş ve koşular yapılabilmektedir. 

Kapitone sandalet: Kapitone sandalet modelleri genel olarak kalın kaba bir yapıya sahip olsa bile alçak ince tabanlı modelleri de bulunmaktadır. Kalın şeritlerden ve geniş tabanlardan oluşmaktadır. 

Gladyatör sandalet: 2008 yıllarında moda haline gelmiş bu sandalet türü hippi ve bohem giyim kültürünün eşsiz parçalarından biridir. Hem şık hem salaş yapısı ile eskiye yolculuk ettirmektedir. 

Kadın Düz Sandalet Özellikleri Nelerdir?

Kadın düz sandalet modelleri taban olarak ince ve konforlu yapıda ayakkabı modelleridir. Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklıklarında ferah bir konfor sunan sandalet modellerinin en belirgin özelliği rahatlıkları ve ayakların hava almasıdır. Bir diğer bu ayakkabı türlerini avantajlı kılan özellik çok fazla renk ve model seçeneğinin bulunmasıdır. İlk üretildiği zaman erkekler tarafından kullanılan bu ayakkabılar kadınlar tarafından kullanılmaya başlandıktan sonra daha fazla seçeneğe sahip olmuştur. Yaz aylarının gelmesi ile beraber ayakların kısmen özgür kalmasını, hava almasını sağlayan ve her mekanda kullanılabilen sandaletler neredeyse herkes tarafından tercih edilmekte ve sevilerek kullanılmaktadır. 

Kadın Düz Sandalet Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

Kadın düz sandalet numara seçiminde topuğun ayaktan taşmamasını ya da ayağın sandaletin içine gömülmemesine dikkat etmek gerekmektedir. Ayağa tam olarak oturması gereken bu sandalet türleri aslında terlikler ile benzer özelliğe sahiptir. Genellikle normal ayakkabı numarasından bir numara küçük numaralar daha uygun olmaktadır. 

Eğer gün içerisinde çok fazla oturan ve tüm gün bu sandalet giyecek bir buçuklu numaralı kişi sandalet alıyorsa ayak şişme yapacağı için bu sefer tam tersi numarayı yukarı yuvarlamak uygun olacaktır. Aynı şekilde tüm günü ayakta geçirecek kişi için de geçerli olacaktır. Fakat genel olarak sandaletler geniş kalıplı üretildikleri için muhakkak denenmeli ve sandaletin nerede ve nasıl kullanılacağına göre numara seçimi yapılmalıdır. 

Kadın Düz Sandalet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düz sandaletlerin kullanımı çok rahattır fakat tabanları ince olduğu için çok taşlık, sivri şeylerin bulunduğu yerlerde kullanımı uygun değildir. Bu bölgeler için daha kalın tabanlı ayakkabılar tercih edilmelidir. Düz tabanlı sandalet arasında buna kısmen en uygun olanlar kapitone ve sporcu sandalet modelleridir. Bu modeller çok ince tabana sahip olmadıkları için daha elverişli olacaktır. 

Ayrıca sandalet alırken çeşitlli deri hastalıklarını önleyebilmek ve konforlu bir kullanım elde edebilmek için sandalet tabanının hava alması, terletmemesi de ayrı dikkat edilmesi gereken noktalardır. Genelde ince yapıya sahip oldukları için ayakkabının parçalarının birleştirdikleri yerlerinin de sağlamlığına özen gösterilmelidir. Dikiş yerlerinin iyi kontrol edilmesi ileride yaşanabilecek kazaları önleyecektir. 

Ek olarak belirtmek gerekir ki düz sandalet alınırken ilk önce ayak yapısına dikkat etmek gereklidir. Örneğin dar uzun ayaklar için bantları ayarlanabilir sandalet modelleri tercih edilmelidir. Teni hassas olan kişiler için parmak arası sandalet alırken destekli olmasına dikkat edilmeli, taraklı ayaklar için ise geniş burunlu sandalet modelleri tercih edilmelidir. Şişen ayaklar için -yaz aylarında beden ödem yani su topladığı için aslında birçok ayak şişer- bilek destekli  ve düz tabanlı sandalet modelleri rahat bir kullanım deneyimi sağlayacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?