Kovboy Bot

Kadın Kovboy Bot Modelleri

Kovboy bot, tasarımı itibari ile kendine has tarzi olan bir ayakkabı çeşididir. Kısa, uzun ve bilek üstü modelleri ile beğeni kazanan bu botlar çeşitli kombinlerde kadınların şık ve gösterişli olmasına katkı sağlamaktadır. Kovboy botu modası geçmeyen yüzyıllardır hem kadın hem de erkek kullanıcılar tarafın tercih edilen popüler bir bot çeşididir. Hakiki deri, suni deri, süet, rugan malzemelerden üretilmiş pek çok model seçeneği bulunmaktadır. Kısa kovboy bot,  bilekte biten tasarı ile oldukça kullanışlıdır.

Pantolon, etek, tayt gibi kıyafetler ile uyumlu bir kombin yapılabilir.  Ayrıca kısa kovboy botlar son yıllarda bilek boy pantolonlar ile de sıkça kullanılarak resmi kıyafetlere de uygun hale getirilmektedir. Uzun kovboy bot modelleri ise mini etekler ve kısa elbiseler ile kullanılarak şık ve gösterişli bir görüntü elde edilmektedir. Her yaştan her zevke uygun olacak tasarımlara sahip olan kovboy bot çeşitleri, kullanılan malzeme kalitesine göre rahat kullanım imkânı sunmaktadır. Doğru seçilen kovboy botu, günlük kullanımlarda ayağı yormayacak ve ayak yapısına zarar vermeyecektir. 

Püsküllü kovboy çizmesi, tasarım olarak düz modellerden oldukça farklıdır. Modelin uzunluğuna göre kullanılan püskül boyu, botun tasarımına uyum sağlayacak şekilde konumlandırılır. Genellikle çizmenin yan tarafında bulunan püsküller, uzun çizme formuna hareket katmaktadır. Süet kovboy bot, malzeme olarak süet deri kullanılmaktadır. Bu modeller oldukça şık ve gösterişli tasarımlar ile bir araya gelerek kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Özellikle özel gün ve gecelerde şık kıyafetlerin altına uyumlu olan süet kovboy bot modelleri, kış mevsiminde en fazla kullanılan bot modellerinden biridir.  

Kovboy Bot Nedir?

Kovboy bot, yüksek topuklu, sivri burunlu çeşitli deri malzemeden yapılmış bot çeşitlerine denir. Kovboy çizmesi 70 li yıllar başta olmak üzere ayakkabı modasında önemli bir yere sahiptir. Her türlü kıyafet ile kombinlenebilme imkânı olan modelleri oldukça kullanışlıdır. Kovboy bot kadın kullanıcılar için dört mevsim kullanılabilmektedir. Yazlık kovboy bot modelleri, delikli tasarımlarda olduğu için ayağı terletmez ve rahat kullanım imkânı oluşturur. Aynı şekilde kalın, ince, içi yünlü birçok modeli olan kovboy ayakkabısı kadın ve erkek kullanıcılar için üretilmiş pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Western bot olarak da bilinen kovboy ayakkabıları kalın topukları ön plana çıkmaktadır. Bu modeller tasarım olarak standart botlardan farklıdır. Western bot kadın çeşitlerinde bağcık bulunmaz. Tasarım olarak düzdür. Ancak küçük dokunuşlar ile bu botlar gösterişli bir hal almaktadır. Kaliteli malzemeden üretilmiş kovboy çizmesi uzun yıllar kullanım imkânı oluşturmaktadır. Modası geçmeyen bir tür olduğu için seçimlerde malzeme kalitesi ön planda tutulmalıdır. Kovboy bot erkek modelleri kullanıcılar tarafından bilek boy tercih edilmektedir.

Botlar kış aylarının vazgeçilmez ayakkabılarındandır. Farklı çeşitleri olduğu içinde her türlü kombine kolayca uyum sağlamaktadırlar. Topuklu kovboy bot bu kombinlerde oldukça iddialı bir tarz oluşturmaktadır. Kısa elbiselerin altına giyilen kadın kovboy çizmesi, hem tasarım hem de kullanım kolaylığı bakımından fonksiyonlu bir üründür. Amerika’da ortaya çıkan ve tüm dünyada kullanılmaya başlanılan kovboy ayakkabı çeşitleri Türkiye’de de trend haline gelmiş bir bot modelidir.

Kadın Kovboy Bot Renkleri

Sandalet, terlik, sneaker, postal bot ya da kar ayakkabısı gibi diğer ayakkabı çeşitlerinin yanı sıra kadın kovboy bot da farklı renklerde tasarlanmaktadır. En fazla tercih edilen renklerin başında kahverengi ve tonları gelmektedir.

Kahverengi kovboy çizmesi, deri ve süet malzemelerden üretilmiş modellere sahiptir. Bu botlar farklı topuk boylarında üretildiği için her türlü zevke hitap etmektedir. Kovboy çizmelerinde tercih edilen bir başka renkte siyahtır. Siyah kovboy çizme, renk itibariyle her türlü kombine kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Bu renk özellikle erkekler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Siyah kovboy ayakkabıları genellikle deri malzemeden üretilir. Hakiki deri malzeme kaliteli ve dayanıklı yapısı ile tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır.

Beyaz kovboy çizme, iddialı giyinmeyi seven kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Hem günlük kullanımlarda hem de özel davetlerde şık elbiseler ile kolayca kombinlenebilir. Beyaz kovboy bot ise spor kıyafetlerin tamamlayıcısı olan bir bot çeşididir. Bunların yanı sıra kovboy botu, haki, krem, bordo ve lacivert renklerde de kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Her türlü ayak yapısına uygun modeller farklı esneklikte olan malzemelerden üretilmiştir. Bu esneklik ayaklarının uç kısmı geniş olan bireylerde rahat kullanım imkanı sağlamaktadır. Kovboy botlar, geniş ürün çeşitliliği ile piyasalarda yerini almıştır. 

Uzun Western Bot

Western çizme, farklı desen ve şekilleri ile kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Yıllardır modası geçmeyen bu modeller günümüzde de oldukça popüler ayakkabı tasarımlarından biridir. Günlük kullanımlarda hem kadınların hem erkeklerin tarzına uygun western bot tercihi kombinlerinin tamamlayıcısı olacaktır. Geçmiş yıllarda da kullanılan kovboy botun en klasik modeli, baldıra kadar uzanmaktadır. Dekoratif kesiklerle ve dikişlerle süslenerek çizme formuna sokulmuştur. Uzun kovboy çizme de aynı klasik modellerdeki gibi dikiş detaylarına sahiptir. Bu dikişler çizmenin rengine uygun iplerle yapılmaktadır.

Kadın western bot modellerinde en fazla aranılan özellik kalite, konfor ve tasarımdır. Botun iç kısmı uzun süreli kullanımlarda kullanan kişinin ayağını rahat ettirmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden seçilen malzemenin türü yumuşak ve esnek olmalıdır. Kovboy bot, bayan bot seven kullanıcılar için daha fazla çeşitte üretilmiştir. Farklı burun şekilleri ve topuk boyları ile kadınların tercihlerini etkileyen tasarımlar giyilen kıyafetleri tamamlaması bakımından önemsenmektedir. Geçmişten günümüze değişen tasarımları ile göz dolduran kovboy çizmesi her zevke uygun model seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Kovboy Bot Fiyatları

Kovboy çizme fiyatları, modelin özelliklerine göre değişmektedir. Piyasalarda farklı renklerde ve modellerde geniş ürün çeşitliliği olan kadın kovboy bot çeşitleri, her bütçeye hitap eden seçeneklere sahiptir. Bu seçeneklerde fiyat belirleyici unsur ise botun üretiminde kullanılan malzeme kalitesidir. Bundan dolayı kovboy botu yapımında kullanılan hakiki deri malzeme botun fiyatının yüksek olmasına neden olmaktadır. Çünkü deri malzeme hem dayanıklılık hem de kalite bakımından üst düzey bir üründür. Bu ürünün ayakkabı sektöründe sıkça kullanılmasının sebebi ise kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasına imkân sunmasıdır. Bu durumda deri kovboy çizme ve bot fiyatlarının yüksek seviyelerde olmasına neden olmaktadır.

Western çizme olarak da bilinen kovboy ayakkabıları suni deri kullanılarak da üretilmektedir. Kovboy bot kombin yapılırken süet malzeme kullanılan modellerde sıkça tercih edilmektedir. Özellikle kahverengi ve tonlarında olan süet malzemenin kalitesi botun fiyatını da belirlemektedir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR