Düz Sandalet
₺1.864,26 KDV Dahil
Yeni Ürün
Fıstık Yeşili
1 2 3 4 >

Kadın Sandalet

Kadın Sandalet Fiyatları

Havaların ısınması ve yaz sezonun açılması ile birlikte kıyafet çeşitlerinde de değişikliğe gidilmeye başlanır. Yaz mevsimine daha uygun olan hafif kumaşlı, terletmeyen giysiler dolaplarda yer almaya başlanırken çizme, bot gibi kış mevsimi için uygun olan koruyucu ayakkabılar da yerini daha hafif ve yaz mevsimi için ideal olarak görülen sandaletlere bırakmaktadır.

Kadın sandaletleri özellikle de yaz mevsiminde en çok tercih edilen ayakkabı modelleri arasında yer almaktadır. Bunun sebebi bayan sandalet modellerinde birbirinden rahat ve şık modellerin bulunuyor olmasıdır. Bu nedenle birçok kadın yaz sezonunda sandalet tercih eder. 

Yeni bir sandalet satın almak isteyenler de ilk olarak bayan sandalet modelleri hakkında araştırma yaparak modeller ve kadın sandalet fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterler. Ancak kadın sandaletlerindeki yoğun çeşitlilik net fiyat bilgisi almayı da etkilediğinden ürün üzerinden fiyat öğrenilmedikçe net bir bilgiye ulaşmak pek mümkün değildir. Bu nedenle sandaletler hakkında fiyat bilgisine sahip olmak isteyenlerin ilk olarak tercih edecekleri sandalet modeline karar vermeleri önerilmektedir.

Kadın Sandalet Modelleri Nelerdir?

Sandaletler kadınlar tarafından en çok sevilen ve tercih edilen ürün grupları arasında yer almaktadır. Bunun nedeni birçok kadının tarzına ve zevkine uygun modellerin bulunmasıdır. Topuklu sandalet modelleri, anne sandalet gibi farklı ürün çeşitliliğinin bulunması her kadın tarafından sandaletlerin tercih edilmesini sağlamaktadır. 

Kadınlar tarafından çokça tercih edilen sandalet modelleri şu şekildedir:

Dolgu topuk sandalet

Kadınlar tarafından en rahat bulunan sandalet modellerinin başında dolgu topuk sandaletler gelmektedir. Topuk kısmının dolu olduğu bu modeller hem rahat hem de oldukça şık olmalarıyla bilinirler. Yaz sezonunda tercih edilen kıyafetlerle de son derece uyumlu bulunan dolgu topuk sandaletler hem genç kadınlar hem de orta yaşlılar tarafından beğenilen modeller arasındadır.

Hasır sandalet

Yaz sezonunun havasına uygun olmasıyla kombinlerde yoğun olarak tercih edilen hasır sandaletler hasır görünümünde olmaları sebebiyle bu ismi almaktadırlar. Hasır sandaletler ile taba sandalet modelleri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman karıştırılabilmektedir. Ancak hasır sandaletler genel olarak hasır iplerden üretilmeleri sebebiyle ayırt edilebilirler.

Beyaz sandalet

Yaz mevsiminde güneşi çekmemesi ve daha serin tutması sebebiyle en çok tercih edilen renkler arasında beyaz renk ilk sıralarda yer almaktadır. Beyaz renkli sandalet modelleri de bu sebeple yaz sezonunun en çok tercih edilen sandaletleri arasındadır. 

Parmak arası sandalet

Plaj vb. alanlarda daha fazla tercih edilen parmak arası sandalet modelleri oldukça konforlu olmalarıyla bilinirler. Birbirinden farklı renklerde üretilmelerinin yanında en çok tercih edileni parmak arası parmak arası bej sandalet modelidir. 

Taşlı sandalet

Süslü ve gösterişli modelleri seven kadınların tercihi olan bayan taşlı sandalet modelleri de çokça tercih edilen sandaletler arasında yer almaktadır. Farklı renklerde taşların kullanılmasıyla oluşturulan bu model yaz akşamlarına eşlik etmesiyle de bilinmektedir. 

Deri sandalet

Sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları sebebiyle deri sandalet modelleri kadınlar tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Deri sandalet kadın tüketiciler tarafından tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise deri sandaletlerin sade ve şık bulunmasıdır. Bu nedenle birçok kıyafetle uyum sağlayabilmektedirler.

Önü kapalı sandalet

Sandaletlerin ön kısmının açık olmasından hoşlanmayan kişiler tarafından tercih edilen ve sandaletin ön kısmı kapalı şekilde üretilen sandaletler önü kapalı sandalet modelleri olarak bilinmektedir. Bu sandalet modelleri de yoğun olarak tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Bağlamalı sandalet

Şık ve farklı bir sandalet arayan kadınlar bağlamalı sandalet modellerine yönelmektedirler. Bu modeller aynı zamanda uzun ipli sandalet olarak da bilinmektedir. Uzun iplerin bilek kısmına dolanmasıyla oluşturulan model yaz elbiseleriyle şık bir uyum yakalamaktadır.

Kısa topuklu sandalet

Hem rahat hem de topuklu olmaları sebebiyle kısa topuklu sandaletler kadınlar tarafından sevilmektedir. Bu sandalet modelleri aynı zamanda hafif topuklu sandalet ismiyle de bilinirler. Özellikle de yaz akşamlarında uçuş uçuş elbiselerle sıkça kullanılan kısa topuklu sandalet modellerinin de birçok farklı rengi bulunmaktadır.

Kalın taban sandalet

Normal sandalet tabanından daha kalın olmalarıyla bilinen sandaletler kalın tabanlı sandalet olarak adlandırılırlar. Bu sandaletler topuk kullanmadan daha uzun olmak isteyen kadınlar için de idealdir.

Örgülü sandalet

Sandaletin örgü model şeklinde üretilmesi sebebiyle örgülü sandalet ismini alan ürün doğal duruşu sebebiyle ilgi görmektedir. Yaz sezonun havasına giden görüntüsü sebebiyle yoğun olarak tercih edilir.

Renkli sandalet

Kırmızı sandalet, turuncu sandalet, lila sandalet, yeşil sandalet, mor sandalet gibi farklı renklere sahip, ilgi çekici sandaletler renkli sandalet modelleri olarak adlandırılırlar. Sade elbiseler ile uyumları sebebiyle renkli sandaletler çokça ilgi görmektedir.

Çiçekli sandalet

Çiçek desenli olması veya yapay çiçek aksesuarları ile süslenen sandalet modelleri çiçekli sandaletler olarak adlandırılırlar. Yaz mevsiminin havasına gitmesi sebebiyle kadınlar tarafından yoğun ilgi görmektedirler.

Kadın Sandalet Özellikleri Nelerdir?

Kadın sandalet modelleri hem sevilen hem de konforlu bulunan ayakkabılar arasındadır. Bu nedenle tercih edilmektedirler. Kadın sandalet modellerinin özellikleri ise şu şekildedir:

 • Kadın sandalet modelleri rahatlıkları ve konforları ile bilinirler.
 • Sandaletler deri, hasır gibi birçok farklı materyalden üretilebilirler.
 • Sandaletler hava almaları sebebiyle ayağı terletmezler.
 • Önü açık ve kapalı sandalet modelleri bulunmaktadır.
 • Sandaletler topuklu veya topuksuz, kalın tabanlı veya ince tabanlı olarak üretilebilmektedir.
 • Sandaletler birçok farklı yaşa hitap eden, hedef kitlesi oldukça geniş olan bir ürün grubudur.
 • Sandaletler özellikle de yaz sezonunda yoğun olarak tercih edilirler. 

Kadın Sandalet Numara Seçimi Nasıl Yapılır?

Kadın sandalet çeşitleri tercih edilirken ayak numarasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi sandalet modellerine, sandaletin kalıbına bağlı olarak numaranın da değişkenlik gösterebileceğidir. Bu nedenle kadın sandalet modelleri arasından tercih yaparken sandalet numarasına ayrıca bir hassasiyet gösterilmelidir.

Kadın sandalet numara seçiminde şu hususlara dikkat edilmesi satın alınacak olan sandaletin daha konforlu olmasına ve sandaletten memnun kalınmasına yardımcı olacaktır:

 • Tercih edilecek olan sandaletin ayak numarası kılavuzu varsa bu kılavuzdan yardım alınması gerekir. 
 • Sandaleti satın almadan önce kişinin kendi ayak numarasını bilmesi gerekir.
 • İmkân varsa sandaleti giymek, internet üzerinden alışveriş yapılıyorsa ürün özelliklerine, kalıp bilgilerine dikkat etmek oldukça önemlidir.
 • Sandalet modelinin kalıbı dar ise bir satın alım esnasında ürünü bir numara büyük tercih etmek daha doğru olacaktır.
 • Sandalet modelinin kalıbı geniş ise tercih esnasında bir numara küçük ürün tercih etmek daha doğru olacaktır.

Kadın Sandalet Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yeni bir sandalet satın alacak olan kadınlar sandalet satın almadan önce hangi hususlara dikkat edilmesi konusunda bilgi sahibi olmak isterler. Böylece satın alınan üründen daha fazla verim ve memnuniyet alınır. Bunun sebebi ise bilinçli bir şekilde alışveriş yapılmasıdır. 

Kadın sandalet alırken şu detaylara dikkat edilmesi oldukça önemlidir:

Siyah topuklu sandalet tercihe edilecekse siyah rengin güneş ışığında hızlı solacağı düşünülerek doğru materyalden üretilmiş sandalet tercih edilmelidir. Sandaletler genel olarak çorap gibi herhangi bir katman olmadan direkt ayak ile temas eder. Bu nedenle sandaletin yanlış materyalden üretilmesi sonucunda ayak mantarı, enfeksiyon gibi çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına tercih edilecek olan sandaletin uygun kumaşlardan üretildiğine dikkat etmek gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?