1 2 3 >

Stiletto

Stiletto Modelleri

Ayakkabı, kişilerin ayaklarının sıcak ve soğuk gibi dış etkenlerden korunabilmesi amacıyla tasarlanan ürünlerdir. Ayakkabılar aynı zamanda yürümeyi kolaylaştırmaktadır. Tüm gün ayakta olan kişilerin rahat etmesi son derece önemlidir. Ancak kişilerin şık ve estetik görünme ihtiyacı, zaman içerisinde farklı ayakkabı modellerinin üretimine neden olmuştur. Kadınların şık görünmeleri için özel olarak üretilen stiletto ayakkabılar, farklı kombinlerin altında oldukça havalı görünmektedir. Stiletto modelleri, zaman içerisinde moda dünyasında yaygın olarak tercih edilen ayakkabı modellerinden biri haline gelmiştir.

Stiletto modellerinin özelliği sivri burunlu olmasıdır. Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde tercih edilen stiletto modellerinde farklı topuk yükseklikleri bulunmaktadır. Bağcıklı stilettoların üzerinde yer alan ekstra ip ve bantlar sayesinde tarz kombinler yapılabilmektedir. Bağcıklı modeller özellikle etek ve elbiseler ile tercih edilmektedir. Bilekten bağcıklı stiletto modellerinin her kombin ile kolaylıkla uyum sağlamak üzere çeşitli renkleri mevcuttur. Tek bant stiletto modelleri ön kısmı açık veya kapalı olarak üretilmektedir. 

Arkası açık stiletto modelleri dört mevsim tercih edilebilse de yaz ve bahar ayları için daha uygundur. Taşlı stiletto modelleri, gündelik giyimde tercih edilebileceği gibi özel günlerde de kullanılabilir. Birinci sınıf malzemeden üretilmeleri nedeniyle uzun yıllar süresince gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Taşlı stiletto ayakkabılar, şık kombinler ile uyum sağlamaktadır. Çok sayıda farklı renk seçeneği içerisinden tercih yapılabilmektedir. İklim şartlarına bağlı olarak arkası açık veya önü açık modeller temin edilebilmektedir. 

Yazlık stiletto ve kışlık stiletto modelleri piyasada bulunmaktadır. Süet stilettolar, bahar ve yaz aylarında kullanım için son derece uygundur. Sade ve şık görünümlü süet stilettolarda renk seçeneği fazladır. Hakiki deri stiletto modelleri ise kış mevsiminde giymek için uygundur. Cilde hava aldıran yapısı sayesinde deri stilettolar, tüm gün boyunca konfor sağlamaktadır. Ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermemekte ayakta koku ve mantar oluşumu yapmamaktadır. Hava aldıran yapısı ile ayağın terlemesini önleyerek ayağın ayakkabı içinde kaymasını önlemektedir. 

Son yılların öne çıkan modelleri arasında şeffaf stiletto modelleri bulunmaktadır. Bu modeller şeffaf plastikten üretilmektedir. Tamamı şeffaf olan modeller, ayakta ayakkabı yokmuş izlenimi vermektedir. Nude stiletto olarak da adlandırılan şeffaf stilettoların farklı tasarımları mevcuttur. Şeffaf kısmı üzerinde yaş motifleri olan modeller, kombinlere tarz katmaktadır. Şeffaf stiletto modellerinin yalnızca bant kısmı şeffaf olan modelleri de bulunmaktadır. Kalın topuklu modellerde şeffaf plastik yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Kısa Topuklu Stiletto

Stiletto modelleri, farklı topuk yükseklikleri ile üretilmektedir. Kullanıcılar, rahat edebilmeleri için kendilerine uygun topuk boyunu tercih edebilirler. Stiletto topuk boyları pont cinsinden verilmektedir. Dünya genelinde topuk ayakkabıda, ölçü birimi olarak pont kullanılmaktadır. Değişen her santimde pont değeri 3 numara artmaktadır. Özellikle orta yaş grubu kadınlar rahat hareket edebilmek için kısa topuklu stiletto modellerine yönelmektedirler. İnce veya kalın topuklu stiletto modelleri arasından tercih yapılabilmektedir. Kısa topuklu stiletto modellerinin iç taban astarına akıllı pet eklenmektedir. Akıllı pet sayesinde tüm gün boyunca rahatlık sağlanmaktadır. Yürüyüş rahatlığı sunan kısa topuklu stilettolar, ayakta koku ve mantar oluşumunu engellemektedir. Kısa topuklu stilettolar her kombine kolaylıkla uyum sağlaması açısından çeşitli renk alternatifleri ile üretilmektedir. En çok tercih edilen renkler arasında; kahve, siyah, haki, taba, lacivert ve krem bulunmaktadır. 

Kalın Topuklu Stiletto

Kalın topuk stiletto modelleri, ince topuk ile yürüme zorluğu yaşayan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Bu modeller en rahat stilettolar olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar ihtiyaçlarına bağlı olarak kalın topuklu stiletto modellerinde kısa veya uzun topuk yüksekliklerini tercih edebilirler. Sivri burunlu ve kalın topuklu stiletto modellerinde renk alternatifi bulunmaktadır. Bağcıksız ve fermuarsız olmaları sebebiyle rahatlıkla giyilip çıkarılabilmektedir. Dört mevsim boyunca tercih edilebilmektedir. Elbiselerin, eteklerin, pantolonların veya taytların altına giyilebilmektedir. Klasik görünümden hoşlanan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen kalın topuklu stiletto modelleri siyah, haki, lacivert, taba, beyaz ve krem gibi renk alternatifleri ile üretilmektedir. 

Yüksek Topuk Stiletto

Yüksek topuklu stiletto modelleri, genç kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Topuklu ayakkabı stiletto modellerde kalın veya ince topuklu seçenekler mevcuttur. İnce ve yüksek topuklu stilettolar, klasik giyimde oldukça sık tercih edilmektedir. Ancak ince topuk ile yürümekte zorlanan kişiler kalın ve yüksek topuklu stiletto modellerine yönelebilirler. Yüksek topuklu stiletto modellerinde renk skalası geniştir. Taşlı modeller rağbet görmektedir. 

Altında yükseltisi bulunan ve uzun topuk yapısına sahip olan modeller platform topuk olarak adlandırılmaktadır. Bu stiletto modelleri, kullanıcılar tarafından rahatlıkla giyilebilmektedir. Yüksek topuktan vazgeçemeyen kullanıcıların rahatlıkla denge kurabilmelerine olanak tanımaktadır. Stiletto modellerinde kısa topuklar 1 - 4 cm, orta topuklar 5 - 9 cm ve yüksek topuklar ise 10 cm ve üzeri ölçü aralıklarındadır. 5 cm stiletto ve 7 cm stiletto modelleri en çok tercih edilen topuk yükseklikleridir. 

Renkli Stilettolar

Stilettolar, farklı üretim materyalleri ile olduğu kadar renkleri ile de ön plana çıkmaktadır. Kadınların olmazsa olmaz parçaları arasında yer alan stilettoların renk skalası oldukça geniştir. Siyah stiletto modelleri her dönem yaygın olarak tercih edilmektedir. Her kombin ile kolaylıkla uyum sağlaması açısından rahatlık sunmaktadır. Beyaz stiletto modelleri ise genellikle gelinliklerde ve özel davetlerde tercih edilmektedir. Nude stiletto modelleri her kombin ile uyum sağlamaktadır. Yaz aylarında kullanıcılar genellikle açık renklere yönelirken kış aylarında ise koyu renkleri tercih etmektedirler. Renkli stiletto modelleri, kadınların kişiliğini yansıtabilecekleri modellerdir. En çok tercih edilen bayan stiletto renkleri şu şekilde belirtilebilir:

 • Kırmızı Stiletto
 • Ten Rengi Stiletto
 • Krem Stiletto
 • Bej Stiletto
 • Lacivert Stiletto
 • Pembe Stiletto
 • Mavi Stiletto
 • Gold Stiletto
 • Yeşil Stiletto
 • Kahverengi Stiletto
 • Pudra Stiletto
 • Vizon Stiletto
 • Turuncu Stiletto
 • Lila Stiletto
 • Sarı Stiletto
 • Ekru Stiletto
 • Taba Stiletto
 • Antrasit Stiletto

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR