1

Kadın Kar Botu

Kadın Kar Botu Modelleri

Kadın kar botu şık görünümü ile kış aylarında öne çıkan ayakkabı çeşitlerinden biridir. Kış aylarında kullanılan bu çeşitler, kadınların kombinlerinde sık tercih edilmektedir. Soğuk kış günlerinde daha kalın, üşümeyi önleyen elbiseler tercih edilmektedir. Bu giyim tarzı ayakkabı seçimini etkilemektedir. Bu amaçla üretilen bayan kar botu iç tasarımı ile kolay kullanım ve rahatlık sağlarken, dış görünüşü ile de göze hitap etmekte ve ilgi çekmektedir. Tüylü kar botu çeşitleri ise dış tasarımı tamamen tüylerle kaplı modellerden oluşmaktadır. Dar paça pantolonlar ve taylar ile kombin yapılabilen bu modeller oldukça şık ve gösterişli yapıya sahiptir. 

Kadın kar botları kısa ve uzun model seçeneklerinde üretilmektedir. Kısa kar botu modelleri uzun elbise yada pantolon ile giyilerek uyumlu bir kombin elde edilebilmektedir. Uzun kar botu diz üstüne ya da dize kadar çıkan modelleri ile farklı bir tercih imkânı da bayanlara sunulabilmektedir. Ayrıca uzun kar botlarına kar çizmesi de denilmektedir. Kar çizmesi kadın kullanıcılar tarafından tercih edilirken, giyecek kişinin boyu ile birlikte, giyilecek elbise uyumuna dikkat edilmektedir. Aynı şekilde uzun kar botu modelleri mini etek ile giyilerek şık bir görüntü elde edilmektedir. 

Kadın kar botu modelleri farklı tasarımsal özelliklerde satışa sunulmaktadır. Kar botları çıtçıtlı, bağcıklı ya da fermuarlı modelleri oldukça ilgi gören seçeneklerin başında gelmektedir. Bu tercihler arasından isteğe göre uzun ya da kısa kar botu modelleri tercih edilebilir. Deri, nubuk, süet gibi malzemeden üretilen bot modelleri bulunmaktadır. Siyah kar botu tüm kıyafetlerle uyumlu bir renk olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı renk seçeneklerinden biri olan kar botu beyaz rengi de son dönemlerde oldukça ilgi görmektedir. Beyaz kar botu özellikle kayak bölgelerinde tercih edilmektedir.

Siyah bot ya da beyaz gibi ana renk modelleri dışında bot rengi tercihinde bej kar botu da ilgi görmektedir. Bu tercih ile daha renkli bir kombin yapabilme imkânı bulunmaktadır. Kar botu kadın modellerinde 26-34 numaralar kız çocuk kar botu grubuna uyumluluk gösterirken, 38 numara ise ayak yapısına bağlı olmakla da birlikte daha çok yetişkin grubuna hitap etmektedir. 36 numara kar botu daha çok gençlerin tercih ettiği bot numarası olarak bilinmektedir. 

Kar Botu Nedir?

Kar botu kış aylarında insanların ayaklarının kaymaması, kaygan zemine rahat basması ve ayağı sıcak tutması için tasarlanan ayakkabı modelidir. Zorlu hava koşullarında konforlu ve güvenli bir yürüyüş imkânı sunmaktadır. Her koşulda şık giyinmeye özen gösteren kadınlar kış aylarında kadın kar botu tercihleri ile de ön plandadır.  Bayan kar botu ile ayaklarınız dış ortama göre yaklaşık 20 derece daha sıcak olacaktır. Sağlam ve kaliteli yapısı ile yağmur ve kar suyunun ayağa girmesini engelleyecek şekilde tasarlanmaktadır. Günlük, iş veya seyahatlerde kullanım için bayanlara farklı model tercihleri sunan botlar,  davetlerde kullanım içinde tercih olanağı sunmaktadır.

Kar botlarının tabanı diğer botlara göre daha kalın tasarlanmaktadır. Özellikleri itibariyle kar botları yerden gelen soğuğu minimize eder ve yere sağlam bir tutuş imkânı sunar. Kış sporu ile ilgilenen bayanlar, bayan kar botu tercihlerinde yaptıkları spor dalına daha uygun olan botları tercih etmektedir. Kadın kar botu dış yüzeyi astarla kaplıdır. Dikişlere kadar devam eden astarlar hem konfor hem de ısı yalıtımı sağlamaktadır. Bu astarlar kürklü modeli ile kadın botuna farklı bir görünümde katmaktadır. Bayan kar botunda numara seçimi oldukça önemlidir. Botun farklı kalınlıkta çorap ile kullanılabileceği göz ardı edilmemeli ve rahat bir kullanım için üretici firmalarında uyarısı doğrultusunda bir numara büyük bot alınmalıdır.

Kadın Kar Botu Fiyatları

Kar botu fiyatları, üretici firma ve tasarımsal özelliklerine göre belirlenmektedir. Bu botların özellikleri ve üretiminde kullanılan malzeme türü fiyatlandırılırken oldukça önemlidir.

Kar botları, kadın erkek ve çocuk kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış ayakkabılardır. Kışın zorlu hava koşullarına karşı ayağı sıcak tutan bu botların boyutları birbirinden farklıdır. Bu farklılık da fiyat belirlemelerde etkili olan bir başka ölçüttür. Çocuk ve yetişkin gruplarında oluşan fiyat farkı bu sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Kız çocuk kar botu genellikle 14 yaşa kadar üretilmektedir. Bu botlar içinde en büyük numara 36 numara kar botu modellerdir. Tüylü, keçeli, taşlı, bağcıklı gibi tasarımları olan ve kız çocukları tarafından beğenilen bu botların fiyat aralıkları bu özelliklerine göre de değişmektedir.

Kaliteli Kadın Kar Botları

Kar çizmesi gibi modelleri de olan bu botların kullanışlı olması ayak sağlığını olumlu etkilemektedir.

Kadın kar botu çeşitleri, farklı malzemelerden farklı kalitelerde üretilmektedir.  Her botun üretiminde kullanılan ham madde farklıdır. Bu ham maddeler ise botun kalitesini belirlemektedir. Termal bot kadın modellerinde kaymaz tabana sahip olanlar oldukça kullanışlı seçenekler içerisinde yer almaktadır. Ayrıca kaliteli kar botları dayanıklı, sağlam ve su geçirmez özellikte olduğu için kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. Özellikle kış mevsiminde kayak yaparken kullanılan mikro fiber su geçirmez bot ya da termal bot kadın modelleri hava alabilir yapıda oldukları için ayağın bakteri üremesine engel olmaktadırlar. Aksi takdirde kalitesiz malzemeden üretilmiş kar botları giyildiğinde ayak bot içerisinde terleyecek, nemlenecektir. Bu da mantar, nasır, koku gibi çeşitli ayak probleminin oluşmasına neden olacaktır. 

Uzun yürüyüşler ve uzun süreli ayakta kalınacak zamanlarda giyilen kar botu kadın modelleri hafif yapılı olanlardan tercih edilmelidir. Aynı şekilde Tüylü kar botu seçiminde kalite ön planda tutulmalıdır. Şık ve estetik bir görüntüsü olan bu modellerde kaliteli malzeme botun yapısını ve sıcak tutma derecesi etkilemektedir. Farklı renklerde ve farklı tasarımlarda yüzlerce çeşit kar botu modelleri kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Yaşanılan bölgeye ve kullanım amacına göre en uygun modelin seçilmesi oldukça kolaydır. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?