1 2 3 >

Kısa Topuklu Bot

Kısa Topuklu Bot Fiyatları

Farklı fiyat aralıklarında kısa topuklu bot bulmak mümkündür. Botun üretildiği materyal, botun tasarımı gibi birçok faktör, fiyatı değiştirir. Üretimin fazla olması bot fiyatlarında ciddi değişiklikler görülmesini sağlar.

Kısa Topuklu Bot Modelleri Nelerdir?

Topuklu bot modelleri, topuğun yapısı, botun taban yapısı veya botun üretildiği materyale göre değişir. Kişiler, kendi zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun bot modeli bulabilir. Geniş bir sektör olan ayakkabı sektörü, sonbahar ve kış ayları itibariyle bot modellerini piyasaya sürer. Her yıl farklı tasarımlar üretilirken tasarımlar belirli modeller etrafında şekillenir. 

Kısa topuklu bot: 4 santimetre modelleri oldukça yaygındır. Kısa topuklu olmaları sayesinde kullanımları oldukça rahattır. Günlük hayatta saatlerce giyilebilir. Ayak ile zemin arasındaki uzaklığı artırmaları, ayağın daha uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Topuk yapısının 4 santimetre uzunluğunda olması zorlu havalarda da giyilebilmelerine olanak tanır. Topuklu ayakkabılar ayak bileği burkulma riski yaratabilirken kısa topuklu botlarda bu risk oldukça azdır.

Kısa ince topuklu bot: Diğer bir ifadeyle alçak topuklu bot modelleri, genellikle yüksek topuklu ayakkabılarla rahat yürüyemeyen kişiler tarafından tercih edilir. İnce topuğun zarifliği ile birleşmeleri halinde abiye elbiselerin altına dahi giyilirler. Kışın ayakların sıcak kalması, rahat etmesi ve zarif görünmesi için kısa ince topuklu bot modelleri tercih edilir.

İnce topuklu bot: İnce topuklu ayakkabılar bot şeklinde de üretilir. İnce topuğun kattığı zariflik botlara da yansır. İnce topuklu ayakkabıyı andıran bu botlar yüksek topuklu veya kısa topuklu olabilir. 

Kalın taban topuklu bot: Botların taban yapıları ayağa basış rahatlığı verir. Soğuk havalarda zemin ve ayak arasına mesafe koyması ayağın daha sıcak kalmasını sağlar. Yüksek topuklu ayakkabı modellerinde ise ayak tabanına yapılan baskıyı azaltmak için kalın taban kullanılır. Şıklık kadar konfora da odaklanan bu modeller kullanım kolaylığına sahiptir. Kalın taban sayesinde yerdeki engebeler daha zor hissedilir.

Kadın deri topuklu bot: Bot modelleri farklı materyallerden üretilir. Kışın ayağın sıcak kalması adına sık tercih edilen materyal deridir. Özellikle, hakiki deriden üretilen botlar ayağın hem hava almasını hem de sıcak kalmasını sağlar. Yağmur geçirmeyen hakiki deriler, yağmurlu ve karlı günlerde de botların giyilmesine olanak tanır. Uygun fiyatlı olan kadın deri botlar da üretilir. Hakiki derinin, sıcağı tutma kapasitesi, suni derilerden daha fazladır. Hakiki deriden yapılan botların ömrü, suni deriden üretilen botlara göre daha uzundur.

Kısa bot topuklu: Botların ayak bileğini saran mesafeleri birbirinden farklıdır. Kısa bot topuklu modelleri ayak bileği hizasında biter. Ayak bileğinden üç dört santim kadar uzunluğa sahip botlar da bulunur. Pantolon paçası hizasında biten kısa bot topuklu modelleri son dönemlerin popüler bot modellerindendir. 

Kısa Topuklu Bot Özellikleri Nelerdir?

Kısa topuklu bot modelleri farklı özelliklere sahiptir. Botun tasarımı, rengi, topuk yapısı ve üretildiği materyal bayan topuklu bot özelliklerini değiştirir. Her bir zevke ve kullanım amacına uygun bayan kar botu modeli bulmak mümkündür. Yapılması gereken tek şey bir bottan ne beklenildiğine karar verilmesi ve bu özelliklere sahip botun alınmasıdır.

Botlar, deri, rugan, nubuk, suni deri veya plastik gibi materyallerden üretilirler. Hakiki deri ve nubuk sıcak tutma özelliği ile ön plana çıkar. Suni deri ve rugan ise genellikle şıklıkları ile tercih edilirler. Kadife ile kaplı bot modelleri de bulunur. Ancak kadife, ıslaklığa karşı dayanıklı değildir. Sadece şıklıkları nedeni ile tercih edilmeleri önerilir. Piyasada hakiki deriden üretilen kısa topuklu bot modelleri yaygındır. Hakiki derinin uzun ömürlü olması ve kullanım kolaylığı sunması tercih edilirliğini arttırır.  Plastik botlar ise genellikle yağmur botu olarak kullanılır. Plastik suyu geçirmeyen özelliği sayesinde ayakların kuru kalmasını sağlar.

Topuklu bot kadın modelleri farklı renklerde de üretilir. Kahverengi, beyaz, kırmızı, bordo gibi renkler yaygın olan renklerken siyah topuklu bot, en sık rastlanan ve satın alınan bot rengidir. Siyah, kıyafet sektöründe olduğu gibi ayakkabı sektöründe de en çok tercih edilen renktir. Kadın siyah botların tercih edilmesinin önemli nedenlerinden biri ise leke belli etmemeleridir. 

Botların topuk özellikleri birbirinden farklıdır. Uzun topuklu botlar olabildiği gibi kısa topuklu modeller de bulunur. Uzun topuklu modeller genellikle tasarımlarından dolayı tercih edilir. Şık akşam yemeklerinde veya davetlerde giyilmek üzere alınırlar. Kısa topuklu ayakkabılar ise genellikle gündelik yaşamda giyilmek üzere tercih edilirler

Botlar farklı tasarımlara sahiptir. Bazı bot modelleri tokalı veya fermuarlıdır. Botun yan tarafında bulunan bu detaylar bota zarif dokunuşlar katabildiği gibi bota daha sert bir tasarım da katabilir.

Kısa Topuklu Bot Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

Kadın bot topuklu modellerinden biri seçilirken ayakkabı numarasına dikkat edilmelidir. Botların ayağa büyük gelmesi veya ayağı sıkması hâlinde, kişilerde ciddi rahatsızlık hissi oluşabilir. Büyük numaralı botlarda kişilerin ayakları botlar içinde hareket eder. Bu durum ayak derisinin tahriş olmasına veya bilek burkulmalarına neden olabilir. Ayakkabının yürürken ayaktan çıkma durumu ise son derece rahatsız edicidir. 

Botların ayak numarasına göre küçük olması halinde ise ayaklarda yara oluşumu görülebilir. Topuklarda ve parmak kısımlarında, basınca bağlı su toplama oluşur. Yürürken acı hissedilmesine neden olan bu durum, botların giyilmesinin önüne geçer. Doğru bot alırken ayak tabanı ölçüsü ile uyuşan numara alınmalıdır. Botun denenmesi doğru numara seçimine katkıda bulunur. İnternet alışverişlerinde ise kişiler ayak tabanını mezura yardımı ile ölçerek bu ölçüye uygun numaradaki botu alabilir.

Kısa Topuklu Bot Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kısa topuklu bot alırken alınan botun uzun süre boyunca giyilebilmesi için bazı başlıklara dikkat edilmesi gerekir. Dikkatli bir alışveriş ardından botlar rahatlıkla uzun süre giyilebilir. Alınan bot ayak numarası ile uyumlu olmalıdır. Bot numarası ile ayak ölçüsünün uymaması hâlinde kişilerde rahatsızlık hissi oluşur.

​​​Yüksek topuklu botlar ile yağmurlu havalarda hareket etmek zor olabilir. Kışın dış mekanda giyilmek üzere alınan botların kısa topuklu bot modellerinden olması önerilir. Yağmurlu havalarda da rahatça giyilebilmesi için alınan botlar hakiki deriden veya plastikten olmalıdır.

Bot tabanının kalın olması ayağın daha sıcak kalmasını sağlar. Zemin ve ayak arasına mesafe girmesi yerden gelen soğuğun hissedilmesini azaltır. Soğuğa karşı hassas olan kişiler için dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR