1 2 3 ... 5 >

Kalın Topuklu Bot

Kalın Topuklu Bot Fiyatları

Kalın topuklu bot fiyatları, geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Bu fiyat aralığı; botun üretildiği materyal, botun tasarımına göre değişiklik gösterir.

Uygun fiyatlı bot alışverişi için sezon sonu indirimleri oldukça avantajlıdır. Büyük indirim dönemlerine giren ayakkabı markaları uygun fiyatlı alışveriş imkanı sunar.

Kalın Topuklu Bot Modelleri Nelerdir?

Topuklu bot modelleri, farklı kategorilere ayrılır. Botların topuk kalınlığı, taban kalınlığı, uzunlukları ve üretildikleri malzemeler model çeşitliliği sağlar. Her kişi kendi zevkine ve ihtiyaçlarına uygun bir bot modeli bulabilir.

  • Topuklu kısa bot: Botlar çizmelere göre daha kısa ayakkabı çeşitleridir ancak bileği kapladıkları alan miktarı değişkenlik gösterir. Topuklu kısa botlar, pantolon paçası hizasına gelen botlardır. Kişiler dilerlerse pantolon paçalarını botlarının içine sokabilirler. Farklı kıyafet kombinlerinde kullanılabilen bir ayakkabı çeşididir.
 
  • Kalın tabanlı bot: Kalın taban bayan bot modelleri özellikle ayaklarını soğuktan korumak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir. Kalın tabanın ayak tabanı ile zemin arasına mesafe koyması, zeminden gelen soğuğun daha az hissedilmesini sağlar. Kalın taban, zeminde bulunan engebeleri de daha az hissettirir. Bu sayede kişiler, daha konforlu bir bot giyerler. Topuklu bot modellerinde kalın taban tercih edilir. Ayak tabanında daha az basınç oluşmasını sağlar. Kalın taban kadın bot modelleri sevilen bot modelleridir.,
 
  • Kalın topuklu bot: Kalın topuklar üzerinde denge kurabilmek daha rahattır. Topuklu ayakkabı giymeye alışık olmayan kişiler için ince topuklu ayakkabılar zorlayıcı olabilir. Kalın topuklu botlar yere daha güçlü basılmasını sağlayarak kişilere giyim kolaylığı sağlar. Özellikle yağmurlu veya karlı havalarda güçlü basışlar avantaj sağlar. Kişilerin kaymasını engelleyerek düşme riskini azaltır. Ayak bileği burkulmaları ince topuklu botlarda daha sık görülür. Kalın topuklu botlar sundukları giyim kolaylığı ile sıkça tercih edilir. Kalın topuklu botların üretimi ise daha fazladır. Farklı tasarımlarda kalın topuklu bot modelleri vardır. Hakiki deri, suni deri veya nubuktan üretilen kalın topuklu botlar kadınlar tarafından sevilen bot çeşitleridir.
 
  • İnce topuklu bot: Topuklu ayakkabılar da olduğu gibi botlarda da ince topuk bota zarafet katar. Abiye kıyafetlerin altına veya zarif kombinlerin altına ince topuklu botlar tercih edilir. Topuklu ayakkabı giymeye alışık olan kişiler için ideal modellerdir. Sivri burunlu botlar bulunabildiği gibi yuvarlak hatlı gelen ince topuklu botlar bulmak mümkündür.
 

Kalın Topuklu Botun Özellikleri Nelerdir?

Kışlık bayan bot çeşitleri gibi farklı türlerde kalın topuklu bot modelleri bulunurken her bir modelin ön plana çıkan özelliği farklıdır. Ayakkabı markaları farklı özelliklerde botları üreterek bot modellerinde çeşitlilik sağlar. Üretildikleri materyaller, renkleri ve tasarımları botların özelliklerini değiştirir. Bazı botlar sadece görsellik için üretilirken bazıları ise soğuk havalarda ayakların sıcak kalması için üretilir. Alınacak botun özelliklerine dikkat edilmesi doğru bir bot alışverişi gerçekleştirmenin sırrıdır.

  • Kışın soğuk havalarda ayağın sıcak kalması için bot alınıyorsa botun hakiki deriden üretilmiş olması avantaj hâline gelir. Hakiki deriler sıcak tutma özelliğine sahiptir. Hava geçirgen yapıları ayağın nefes almasını sağlayarak terlemesini önler. Bu durum ayak sıcaklığının korunmasını sağlar.
 
  • Yağmurlu veya karlı havalarda giyilecek bir bot yine hakiki deriden oluşmalıdır. Hakiki deri, suya karşı diğer malzemelerden daha dayanıklıdır. Su, ayakkabının formunu bozmazken hakiki deri botlar, su geçirmez.
 
  • Modeller, genellikle siyah, kahverengi, bordo, beyaz kar botu şeklindedir. Siyah kalın topuklu bot, renkler arasında en revaçta olandır. Kolay kombine edilebilmesi siyahı sevilen bir renk kılar. Ayakkabı markaları, bot tasarımlarında en çok siyah rengine yer verir.

 

Kalın Topuklu Botta Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

Topuklu kadın botu alırken bot numarası ile ayak ölçülerinin mutlaka uyuşması gerekir. Botlar diğer ayakkabı modellerine göre daha yüksek ağırlığa sahiptir. Botun ağırlığının fazlayken ayakta bir hasar oluşturması hâlinde bu, hasarların ciddi olmasına neden olabilir.  

Alınan kalın topuklu botun numarasının büyük olması hâlinde ayak, botun içerisinde hareket eder. Her adımla birlikte ayak düzenli olarak bota sürtünür. Sürtünme bir süre sonra ayakta tahrişe neden olur. Başta su toplamaları olmak üzere ayakta yara oluşumları meydana gelebilir. Bir diğer sorun ise ayak bileği burkulmalarıdır. Botun ayak bileğini sıkı sarması, bileğin hareket etmesiyle sonuçlanır. Burkulan ayak bileği ciddi ağrılara sebep olabilir.

Alınan botun küçük numaralı olması hâlindeyse ayakta oluşan basınca bağlı olarak konforsuz bir kullanım söz konusudur. Yine sürtünmeye ve aşınmaya bağlı olarak ayakta su toplamaları görülebilir. Uzun süreli bot giyilmesi halinde ayakta ciddi yaralanmalar oluşur.

Tüm bu problemlerin önüne geçilebilmesi için alınan bot ile ayak ölçüleri uyumlu olmalıdır. Botun mağazadan gidip alınması hâlinde denenmesi önerilir. Bu sayede ayağı sarışı anlaşılabilir. İnternet üzerinden yapılacak bot alışverişlerinde ise ayak tabanı örtüsü ile bot numara ölçüsü kıyaslanmalıdır. Birçok ayakkabı sitesinde ayakkabı ölçü çizelgesi bulunur. Kişiler, mezura yardımı ile ayak parmak uçlarından topuklarına kadar olan mesafeyi ölçer. Ardından hangi ayakkabı numarasının uygun olduğu, tabloya bakılarak öğrenilir. Tabloya bakılmasına rağmen denendiğinde, numara ayak için uygun değilse ayakkabı mutlaka doğru numara ile değiştirilmelidir.

Kalın Topuklu Bot Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bot alışverişi yaparken alınan ayakkabının uzun ömürlü olması veya ihtiyaca uygun olması için bazı başlıklara dikkat edilmelidir. Alışveriş sırasında bu başlıklar sayesinde doğru bir alışveriş gerçekleştirilir. Farklı modellerde ve tasarımlarda üretilen botlar fazla çeşitlilik sunmasına bağlı olarak kişiler de akıl karışıklığına neden olabilir. 

  • Alınan botun farklı kıyafet kombinlerinde kullanılması isteniyorsa siyah bot kadın topuklu modelleri bu isteği karşılar. Siyah en çok tercih edilen bot rengidir. Topuklu bot, siyah olması hâlinde hem şık kıyafetlerin altına hem gündelik yaşamda rahatlıkla giyilebilir. Farklı tasarımlara sahip topuklu siyah bot bulmak da mümkündür.
 
  • Topuklu bot kadın giyiminde önemli bir yere sahiptir. Farklı tasarımlara sahip topuklu kadın bot modelleri genellikle ayakların sıcak kalması için giyilir. Bu noktada hakiki deriden üretilen botlar ön plana çıkar. Hakiki derinin ayağı sıcak tutma özelliği sayesinde kışın soğuk günlerde bile ayaklar botun içerisinde sıcak kalır.
 
  • Topuklu ayakkabı bot yapısı, kişinin topuklu ayakkabı giyerkenki rahatlığına göre seçilmelidir. Ayakkabı giymeye alışık olmayan kişiler için kısa topuklu botlar önerilir. Botun topuk yapısının kalın olması da giyim kolaylığı sağlar. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?