1 2 >

Klasik Ayakkabı

 

Erkek Klasik Ayakkabı Modelleri

Erkek klasik ayakkabı, ayakkabı çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen ürünlerden birisi olarak öne çıkmaktadır. Genellikle klasik giyim tarzına sahip kişilerce tercih edilmekle birlikte geniş kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Erkek klasik ayakkabı modelleri, bağcıklı ve bağcıksız modeller olarak çeşitlenmektedir. Erkek bağcıklı ayakkabı uzun süreli klasik ayakkabı kullananların tercihidir. Yeni klasik ayakkabı kullanmaya başlayanlar ise rahat kullanımı nedeni ile genelde bağcıksız modelleri tercih etmektedir.

Erkek klasik ayakkabı modeli, takım elbise ayakkabısı, takım elbise altı ayakkabı olarak da tarif edilmektedir. Erkek klasik ayakkabıları ayıran bir başka özellikte taban türleridir. Kalın tabanlı klasik erkek ayakkabı, ayakkabı tabanının yüksek ve ince olmamasını isteyenlerce tercih edilmektedir. Yüksek tabanlı klasik erkek ayakkabı, kış aylarından kardan yağmurdan ayakkabının etkilenmemesi sağlamaktadır. Ayak topukları diğer ayakkabılara göre biraz yüksektir. Ayakkabı giyildiğinde kullanan kişinin boyunu bir miktar uzattığı içinde tercih edilmektedir.

Erkek klasik ayakkabı tercihinde hava koşulları da etkili olmaktadır. Mevsim değişikliklerinin yoğun yaşanmadığı ortamlarda günlük klasik ayakkabı modeli ihtiyacı fazlasıyla karşılamaktadır. Hakiki deri klasik erkek ayakkabı kış aylarında soğuktan fazla etkilenmemek ve ayak sağlığı açısından kullanıcı için doğru tercih olarak görünmektedir. Erkek deri ayakkabıya farklı bir görünüm katan deri süet ayakkabı modeli ile ilgi odağı olabilmektedir. Yazlık erkek klasik ayakkabı çeşitleri hava aldıran ve terletmeyen yapısı nedeni ile yaz aylarında ilgi görmektedir.

Erkek Klasik ayakkabı modelleri genelde yetişkinler için üretilmemektedir. İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklar içinde ayakkabı çeşitleri bulunmaktadır. Erkek bebek klasik ayakkabı modelleri ise küçük bebekler için annelerin tercihi olmaktadır. 38 numara erkek klasik ayakkabı çocukların ayak yapılarına uygun ayakkabı numarasıdır. 39 numara erkek ayakkabı klasik modelini çocuklar dışında ayak yapısı küçük yetişkinler de kullanmaktadır. Ayak yapısı büyük olan kullanıcılar için üreticiler 46 numara erkek klasik ayakkabı veya daha büyük numaralarda özel üretim ayakkabılar satışa sunmaktadır.

Klasik Spor Ayakkabı

Klasik spor ayakkabı son dönemde oldukça ilgi görmekte ve tercih edilmektedir. Rahatlığı ön plana çıkarırken aynı zamanda şıklığı da yansıtmaktadır. Gençler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.  Klasik ve spor kombinler uyumlu bir şekilde aynı anda kullanılmak istendiğinde klasik spor ayakkabı uyum açısından elinizi güçlendirmektedir. Klasik spor ayakkabı keten ve Jean pantolonun yanı sıra kumaş pantolon ile de uyum göstermektedir. Erkek klasik giyimine spor bir hava katmak isteyenler klasik günlük ayakkabı tercihlerinde spor ayakkabıya yer vermektedir. 

Kundura Ayakkabı

Kundura ayakkabı halk adında klasik ayakkabıya verilen isimdir.  Bağcığı olmayan ayakkabıya eskiden kundura denilmektedir. Erkek kundura çeşitleri eskiden sivri ve uzun burun modelleri ile bilinmekteydi. Yumurta diye tabir edilen topukları ile kundura ayakkabı çeşitleri zamana yenik düşmeden değişen modaya rağmen giyim tarzından ödün vermeyen belli bir kesimce hala tercih edilmektedir. Kışlık kundura kalın tabanı ve sıcak tutan yapısı nedeni ile yaz mevsiminde olduğu kadar kış mevsiminde de tercih edilmektedir. Kundura ayakkabılarda ayakkabının tabanı genellikle kösele ya da kauçuktan yapılmaktadır. Parlak kundura ayakkabılar çok tercih edilen ürünlerdendir. Kundura ayakkabıda kaliteyi üretilen üründe kullanılan malzeme belirlemektedir. Hem özel günlerde hem de günlük kullanımda yeni moda kundura ayakkabı tercih edilmeye devam etmektedir.

Erkek Kösele Ayakkabı

Kösele erkek ayakkabı tabanı sağlam hayvan derisinden yapılan ayakkabılardır. Şıklığı ve rahatlığı ile özel günlerde ve klasik giyimde tercih edilmektedir. Takım elbise altı ayakkabı tercihinde kösele ayakkabı farklı tasarımları ve renk tercihleri ile kullanıcının işini kolaylaştırmaktadır. Kösele ayakkabılar farklı tasarım modeller ile kullanıcının ilgisine sunulmaktadır. Kundura ayakkabılarda olduğu gibi kösele ayakkabılarda da sivri burun detayı öne çıkarılmaktadır. Sivri burun bacak boyunu uzun gösterdiği için de bu ayakkabı modellerinde tercih edilmektedir. Kösele süet ayakkabı kış modelleri rahatlığın yanında şıklığı da sunmaktadır. Mevsim geçişlerinin az hissedildiği yerlerde kösele rugan ayakkabı erkek kullanıcılar tarafından yazın ya da kışın giymek için tercih edilmektedir.

 

Klasik Ayakkabı Renkleri

Takım elbise ayakkabısı tercih edilirken ayakkabının renginde oldukça önem arz etmektedir. Takım elbiseye uyumu, takım elbisenin giyildiği mevsim koşullarına uygunluğu oldukça önemlidir. Klasik ayakkabı tercihinde bazı renkler öne çıkmaktadır. Siyah klasik ayakkabı bunlardan biridir. Siyah kemer ile uyumlu olması bu rengin tercih edilmesi önemli bir etkendir. Erkek lacivert ayakkabı, takım altına ayakkabı tercihinde siyah renkten sonra öne çıkan renklerden biridir. Klasik giyimde ayakkabı tercihinde koyu ve açık rengi bir arada arayanlar için erkek kahverengi ayakkabı ve bordo ayakkabı öne çıkmaktadır. Yaz mevsiminde ise beyaz klasik ayakkabı beyaz takım elbiseye uyumu ile sıklıkla tercih edilmektedir.   

 

Siyah Klasik Deri Ayakkabı

Günlük klasik ayakkabı modelleri içerisinde en fazla tercih edilen renk siyahtır. Bu yüzden kullanıcıların çoğu her türlü kıyafete uygun olduğu için bu rengi seçmektedirler. Farklı zevklere uygun tasarımları olan bu ayakkabılar deri malzemeden üretilmektedir. Özellikle hakiki deri olanları uzun ömürlü olmakla birlikte rahat kullanım imkânı da sunmaktadır. Kullanıcıların tarzına uygun olarak üretilmiş erkek oxford ayakkabı modelleri spor giyim tarzının altına uygun olacaktır. Aynı şekilde klasik kıyafetlerin altına giyilecek olan erkek tokalı ayakkabı çeşitleri şık bir görüntü sağlamaktadır.

Erkek düğün ayakkabıları genellikle siyah renkli ve deri ürünlerden seçilmektedir. Giyimine özen gösteren damatların şık damatlıklarının altına giydiği ayakkabı oldukça önemlidir. Bu yüzden ayakkabının rahat ve kullanışlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde ayağı rahatsız edecek ve en özel günün sıkıntılı geçmesine neden olacaktır.  Yazlık ve kışlık olarak üretilen siyah klasik ayakkabılar dört mevsime uygun çeşitleri ile de kullanıcılara sunulmaktadır.  Erkek klasik ayakkabı modelleri hakiki deri malzemeden üretilmesi kullanıcı memnuniyeti açısından son derece önemlidir. Haki deri esnek bir malzemedir ve ayağın ayakkabı içine tam olarak uyum sağlamasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca deri hava alabilir yapı sahiptir. Bu yüzden klasik iş ayakkabısı ve günlük ayakkabı olarak kullanılacak seçeneklerde ayak kokusu tarzı bir sorun yaşamayacaktır.

Klasik Ayakkabı Fiyatları

Klasik günlük ayakkabı fiyatları, marka, model ve ayakkabı işçiliğine göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Erkeklerin en fazla giydiği ayakkabı çeşitlerinden olan klasik ayakkabılar hem günlük hem de özel gün ve davetlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yüzden çeşitli markalar piyasaya farklı renklerde ve modellerde geniş ürün çeşitliliği olan ayakkabıları sunmuştur. Her yaştan her zevke hitap eden çeşitleri ile erkek klasik ayakkabı modelleri farklı fiyatları ile de her bütçeye hitap etmektedir. Ayakkabı fiyatları belirlenirken üretim şekli oldukça önemsenmektedir. El emeği ile üretilen yüksek işçiliği olan modeller fabrikalarda seri üretimle piyasaya sürülen çeşitlere göre daha yüksek fiyat aralıklarında satılmaktadır.

Günlük klasik ayakkabı fiyatlarına etki eden önemli bir ölçütte ürünün malzeme türüdür. Hakiki deri malzemeden üretilmiş çeşitler ile suni deriden üretilmiş çeşitler farklı fiyat aralıklarında kullanıcılara sunulmuştur. Aynı şekilde ayakkabının kalitesi de fiyatlarını belirleyen bir başka unsurdur. Kaliteli süet ayakkabı hem malzeme hem işçilik olarak daha çok göze hitap etmektedir. Ayakkabı fiyatlarına etki eden önemli bir unsur da ayakkabının markasıdır. Dünya çapında yer edinmiş en iyi klasik ayakkabı markaları sıralaması bakımından ilk sıralarda yer alan markaların tasarımları, örneğin erkek bot ayakkabı tasarımları gibi yüksek fiyatlı modellerin başında gelmektedir. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR