FAYDALI BİLGİLER

 

Bu bilgiler sayesinde ayakkabılarınızı uzun süre kullanabilecek ve ayakkabı hakkında çok fazla bilgi sahibi olacaksınız.

 

Doğal deriden yapılmış, astarsız veya koyu astarlı ürünler çorabı veya ayağı boyayabilir. Doğal deriden yapılmış botlar ve çizmeler su alabilir. Çünkü doğal deride gözenekler bulunmaktadır. Bu gözeneklerde ürünün su almasına neden olmaktadır; ancak aynı zamanda ürünün nefes almasını sağladığı için daha sağlıklıdır. Su geçirmezlik özelliğine sahip ürünlerde bu gözenekler Gorateks vb. Malzemelerle kapatıldığı için kesinlikle sağlıklı değildir.

 

Zorunlu olmadıkça su geçirmezlik özelliği olan deriler ile yapılmış ürünleri satın almanızı önermiyoruz. Açık renkli derilerde toz, terleme ve çeşitli çevresel faktörler nedeniyle renk değişimi veya lekeler oluşabilir. Açık renk deriden yapılmış ürünleri (deri mont, ayakkabı, bot, çizme vb.) bunu bilerek satın almanızı öneririz.

 

Ayakkabılarınızda sıvı boya kullanmayın. Sıvı boya deride çirkin bir tabaka oluşturabilir ve deriyi çatlatabilir. Eski tarz Nuri Leflef boyaları ve cilaları çok daha kullanışlıdır. Süet veya nubuk deri ürünlerinde ise kendi bakım malzemeleri ile temizlenmelidir.

 

Ayakkabılarınızı alırken mutlaka bir çift olarak deneyin. Dar veya bol ayakkabılar almayın. Rahat olmayacak ve bu şekilde kolayca deforme olma olasılığını artıracaktır. Ayakkabılarınızı en fazla 2 gün üst üste kullanabilirsiniz. 2 gün kullanılan ayakkabıyı ise içindeki teri buharlaştırmak için kullanılan ayakkabıyı 2 gün serin bir yerde bekletmelisiniz

 

Kullanmadığınız ayakkabıları kalıpla birlikte saklarsanız form bozulmaz ve daha uzun süre kullanırsınız. Deri ürünler ıslandığında, kesinlikle sıcak bir ortamda değil, serin bir yerde kurutun. Uzun boylu zayıf insanlar kısa topuklu ürünleri, kısa boylu ve kilolu insanlar yüksek topuklu ürünleri tercih etmelidir.

 

 
 

AYAKKABI KULLANIMI HAKKINDA FAYDALI BİLGİLER

 

 

 

 

 

AYAKKABI SEÇERKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER

 

 

 

 

 

AYAKKABI TABAN TÜRLERİ

 

 

 

 

 

AYAKKABI TABANI SEÇERKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER

 

 

 

 

 

AYAKKABI ÖLÇÜ BİRİMİ PONT(PUNT) NEDİR NASIL HESAPLANIR?

 

 

 

 

 

VÜCUT YAPISINA GÖRE DOĞRU TOPUK NASIL SEÇİLİR

 

 

 

 

 

AYAKKABIDA SU GEÇİRMEZLİK, WATERPROOF AYAKKABILAR

 

 

 

 

 

AYAKKABI NASIL BOYANIR?

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?