1 2 >

İnce Topuklu Ayakkabı

İnce Topuklu Ayakkabı Fiyatları

İnce topuklu ayakkabı fiyatları, ürünün modelinden ve tasarımından etkilenebilmektedir. Ürünün kendisinin dışında, hammaddelerin tedarik edilmesi ve ayakkabının lojistiği de fiyatı etkileyen unsurlardandır. Üretiminin ve satışının tek bir firma aracılığıyla gerçekleştiği durumlarda, aynı kalitedeki ürün daha uyguna bulunmaktadır.

İnce Topuklu Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

İnce topuklu ayakkabılar zarifliği temsil eden ayakkabılardır. İnce zarif topuklu ayakkabı modelleri yapıldıkları materyaller, bağlanma şekillerine göre çeşitlilik gösterir. Bu çeşitlilik örneğin, tokalı, taşlı; fiyonklu topuklu ayakkabı olup olmamalarına göre ayrılır. Kişiler zevklerine ve kıyafetlerine uygun farklı modellerde ince topuklu ayakkabı bulabilirler. İnce topuklu ayakkabı çeşitleri özellikle belirli modeller etrafında şekillenir.

İnce Topuklu Stiletto

İnce topuklu ayakkabı denildiğinde stilettolar ön plana çıkar. İnce topuk ve ince burundan oluşan stilettolar en çok tercih edilen topuklu ayakkabılar arasındadır. Deri, süet, kadife, saten ve plastik gibi çeşitli materyallerden üretilirler. Özel tasarım taşlı modeller de stilettoları çeşitlendirir. Bilekten bağlamalı veya bağlanma gerektirmeyen çeşitleri bulunur. Topuk boyları ortalama olarak 7 santimdir.

Bilekten Bağlamalı İnce Topuklu

İnce tasarımlı bayan topuklu ayakkabılar bilekten bağlamalı modeller ile üretilir. Bant şeklinde cırt cırtlı, kemer şeklinde tokalı veya ip şeklinde bağlamalı modelleri bulunur. Kişiler kıyafetlerine ve zevklerine göre uygun olan bağlama şeklini tercih eder. Bazı modeller klasik saten iplerden veya taş kaplamalı iplerden oluşur. Bilekten bağlamalı ince topuklu ayakkabı özellikle yaz aylarında tercih edilen topuklu ayakkabı modelidir. Hem parmakların hem de topukların açık olması ayakların hava almasını sağlar. Aynı zamanda ayağa vurma riskini ortadan kaldırdıkları için konforludurlar.

İnce Topuklu Platformlu Ayakkabı

Yüksek topuk ölçüsüne sahip ayakkabı modelleri platformlu olarak da üretilir. Ayak tabanı altına yerleştirilen platform sayesinde ayak tabanının rahat etmesi sağlanır. Rahatlıkla beraber tabandan gelen yükseklik ayakkabıdan elde edilecek olan boy uzamasını da arttırır. Bu tür ayakkabılar 12 santimetre kadar topuk boyuna sahip olabilir. Deri, rugan, kadife veya süet gibi materyaller en çok kullanılan materyallerdir.

İnce topuklu kışlık ayakkabı

Bazı çizme ve bot modelleri ince topuklar ile üretilir. Kıyafetlere farklı dokunuşlar katmak veya gidilen davetlerde ayakların sıcak kalmasını sağlamak için tercih edilirler. Yağmurlu günlerde ayakların ıslanmasını önler. Genellikle deri veya süet materyallere sahiptirler. İçlerine yün kısımlar eklenerek ayakkabı tasarımları çeşitlendirilebilir. Siyah, kahverengi, bordo, haki yeşili ve son yıllarda beyaz renkleri ile ön plana çıkarlar.

İnce Topuklu Ayakkabı Özellikleri Nelerdir?

İnce topuklu ayakkabılar gündelik hayata şık dokunuşlar katmak veya davetlere giderken kıyafetleri taçlandırmak için tercih edilir. Seçilen ayakkabının özellikleri kıyafeti tamamlayacak özelliklerde olmalıdır. Şıklık için farklı özellikler ön plana çıkarken konforlu bir kullanım için farklı özellikler devreye girer. Rahat bir topuklu ayakkabı seçilmesi giyilme süresi boyunca ayakların rahat etmesini sağlar. Farklı özellikleri sayesinde her bir ince topuklu ayakkabı farklı bir noktaya dokunur.

İnce topuklu ayakkabılar farklı topuk yüksekliklerinde üretilir. Topuklu ayakkabı giymeye alışık olan kişiler yüksek ölçülere sahip topuklu ayakkabıları tercih ederler. Yeni giyecek olan kişiler için ise 4-5 santimetre gibi daha alçak topuklu ayakkabılar önerilir.

Farklı materyallerden üretilmeleri her mevsim için uygun bir model bulunmasına olanak tanır. Kış modellerinde gerçek hayvan derisi kullanılması ayakların sıcak kalmasını sağlar. Yazın için ise ipli modeller ön plana çıkar. Deriden üretilen topuklu ayakkabılarda suni deri de kullanılır. Ancak gerçek derilerin ömrü daha uzun olur Şık ve gösterişli dokunuşlar isteyenler için taşlı veya pullu ince topuklu ayakkabılar bulunur. Rengârenk taşlar ile kaplı modeller son dönemlerin popüler tasarımlarındandır.

10 veya 12 santim boyutlarında ince ve yüksek topuklu ayakkabı giymek isteyenler için platform topuklu ayakkabılar ön plana çıkar. Platform topuklu ayakkabılarda taban kısmında platform bulunması ayak tabanının rahat etmesini sağlar. Özellikle uzun süreli giyimler için platform topuklar konforlu seçeneklerdir.

İnce Topuklu Ayakkabı Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

İnce topuklu ayakkabının ayak numarası ile uyumlu olması gerekir. Üretici firma ve ayakkabı modeline göre kişinin standart numarası topuklu ayakkabı numarası ile örtüşmeyebilir. Ayakkabının denenerek alınması doğru alışverişin temelini oluşturur. Ancak internet alışverişleri veya ayak hijyenine özen göstererek ayakkabıyı denemek istemeyen kişiler için ayak ölçüsü ve ayakkabı numarası tablosu devreye girer. Ayak ölçüsü almak kolay bir işlemdir. Ayak parmak uçlarından topuğun bitişine kadar olan yer mezura veya cetvel yardımı ile ölçülür. Ayak tabanı uzunluğu ile eşleşen ayak numarasına tablodan bakılır. Bu sayede o ayakkabı modeli için hangi numaranın uygun olacağı tespit edilir. Denk gelen numaranın alınması ile doğru alışveriş gerçekleştirilir.

Ayak boyuna göre küçük numaralı ayakkabılar ayaklarda yaralanmalara neden olabilir. Büyük numaralar ise yürürken ayakkabının ayaktan çıkmasına veya ayağın ayakkabı içinde kaymasına neden olur. Bu durum hem giyim konforunu olumsuz etkiler hem de kişilere düşme riski yaşatır. Doğru numaralı ince topuklu ayakkabı giymek ayak bileği burkulmalarını da önler.

İnce Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Alınan ince topuklu ayakkabının uzun süreli giyilmesi ve konforlu olması için çeşitli başlıklara dikkat edilmesi gerekir. Tüm gün boyu ayakta kalacak ayakkabılar için konfor önemlidir. Ayak yaralanmaların önüne geçilmesi için dikkat edilmesi gerekenler bulunur. Alınan ayakkabının uzun yıllar boyunca giyilebilmesi için ise kalitesine yönelik dikkat edilecek başlıklar vardır.

İnce topuklu siyah ayakkabı, kış aylarının sevilen rengine sahiptir. Yağmurlu havalarda da rahatça giyilebilirler. Siyahın birçok kıyafet ile uyumu ise ayakkabının çeşitli kombinlerde kullanılabilmesini sağlar. Deri bir ayakkabı modeli tercih edilecekse suni derinin kalitesine dikkat edilmeli veya hayvan derisi tercih edilmelidir. Kalitesiz deriler en ufak bir darbede soyulup dökülebilir. Belirli bir sürenin ardından darbe almamasına rağmen deride renk değişimleri veya dökülmelere görülebilir.

Alınan ayakkabı numarasının ayağa tam uyması son derece önemlidir. Küçük ayakkabılar ayaklarda yara oluşumuna neden olabilir. Ayak tırnaklarının kırılması da sıkça görülür. Büyük ayakkabılarda ise bilek burkulması gerçekleşebilir. Topuk kısmı kapalı olan modellerde topuk materyalinin yumuşak olması konfor sağlar. Sert materyaller topuklarda yara oluşmasına neden olabilir. Topuk boyuna dikkat edilmelidir. Yüksek topuklu modelleri giymek için alışma süresi gerekebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?