1

Erkek Laptop Çantası

Evrak Çantası Modelleri

Evrak çantası genellikle kutu görünümüne sahip ve tutacağı olan çantalardır. Evrak taşımak ve muhafaza etmek amacıyla kullanılan bu çantalar genellikle avukatların da kullandıkları çanta modellerinden biridir. İş hayatında çok sık kullanılan evrak çantaları her tarza uygun modelleri ile kullanıcılara sunulmaktadır. Genel özellikleri itibari ile evrak çantaları dört farklı modele sahiptir. Modeller; bölmeli, çekçekli, klasik ve ya bond tarzı ve el evrak çantası modelleri olarak birbirinden ayrılmaktadır. 

 
  • Bölmeli evrak çantası: Evrak çantaları modelleri arasında bu medel hem evrakların hem de dizüstü bilgisayar taşımak için kullanılmaktadır. Bölme sayısı da kullanıcılar için önemli olmaktadır. 
  • Çekçekli evrak çantası: Görüntü olan küçük bir bavula benzemekle bilinen çekçekli modeller ise, içi geniş olmakla birlikte kolay kullanım olanağı sağlamaktadır. İş çantası olarak kullananlar için yurt dışı veya yurt içi iş seyahatlerinde de kullanılabilmektedir. 
  • El evrak çantası:  Bir diğer model olan el evrak çantası modeli herhangi bir ip askısı bulunmayan, tutma askı ile kullanılabilen çantalardır. Klasik evrak çantalarına göre daha küçük boyutlarda olan bu model de birden çok bölmeye sahip olmasıyla işlevsel bir özelliğe sahiptir.
  • Klasik evrak çantası: diğer bir adıyla bond tarzı çantalar ise en çok kullanılan modeldir. Sert bir materyale sahip olmasıyla ve sahip olduğu kilit sistemiyle bilinmektedir . Kilit sistemiyle kullanılan şifreler, kullanıcılar tarafından belirlenmekte olup bilinmeyen bir kişi tarafından çanta açılmamaktadır. Bu yönüyle güvenli bir özellik sunmaktadır. 
 

Erkek Laptop Çantası Boyutları

Laptop çantası bilgisayarın korunması ve taşınabilmesi için gerekli olan bir üründür. Bu çantaların boyutları bilgisayarın boyutuna uygun olacak şekilde üretilmektedir. Laptop çantası alırken öncelikle bilgisayarın kaç inç olduğu bilinmelidir. Laptop boyutları 11 inç ile 16 inç arasında değiştiği için çantalarda bu aralıklarda tasarlanmaktadır. Laptop çantası boyutları için de bu ölçüler tam uyum için üretici firmalar tarafından göz önünde bulundurulmaktadır. Bu boyutlara uygun her markanın bilgisayar çantası ve ya kılıfını bulmak mümkündür. Elbette bu çantalarda evrak ya da fare gibi bilgisayar aksesuarları saklanaileceği gibi kartlık, cüzdan, gözlük gibi aksesuarlar da yerleştirilebilmektedir. Hatta laptop çantaları, kişinin giydiği kıyafet; kullandığı hakiki deri erkek cüzdanı gibi aksesuarlarla kombinlenerek tarz oluşturulmaktadır.

Laptop çantası el ve omuz askılı model olabileceği gibi sırt çantası şeklinde de olabilmektedir.  Modellere göre  boyutlar da değişmektedir. Sırt çantası şeklinde olan bir bilgisayar çantası ile omuz askılı çantanın boyutları arasında fark olabilmektedir. Ancak kullanıcılar, bilgisayar boyutlarına göre kendilerine en uygun modeli piyasada bulabilmektedir.

Erkek 14 İnç Bilgisayar Çantası

14 inç bilgisayar çantası için pek çok çeşit ve model bulmak mümkündür. Omuz çantası, el çantası adı altında bulmak mümkünken aynı zamanda sırt çantası olarak da bulmak mümkündür. Hangi modelin tercih edileceği kullanıcı insiyatifindedir. Kullanıcılar bilgisayar çantası alırken kullanım kolaylığı ve çantanın boyutlarına göre tercih yapmaktadırlar. Boyutlara bakıldığı zaman genellikle standarttır. Ancak birkaç cm farklar da olabilmektedir. Standart olan boyutlar, 14 inç laptop çantası için soldan sağa eni 36 cm, yukarıdan aşağı yüksekliği 26 cm iken taban genişliği ise 4 cm olarak ortalama bir boyutta olarak tasarlanmaktadır. Bu boyuttaki bir bilgisayar çantası sadece 14 inç bilgisayar için değil aynı zamanda 13 inç boyutunda olan bilgisayar için de kullanılabilmektedir. Hem bilgisayarın taşınabilmesi hem de evrak taşımak için kullanılabilir olması kullanıcıların tercih etmesine neden olmaktadır. Bu özelliği ile aynı zamanda kullanıcılara işlevsel olma yönünü de göstermektedir.

Deri Evrak Çantası

Deri materyalinden yapılan evrak çantaları uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çantanın hakiki deri evrak çantası olmasıdır. Kullanılan materyalinin orijinal olmaması kullanım ömrünü kısaltacaktır.  Ancak gerçek deriden yapılmış evrak çantası kullanmak istemeyenler için suni deriden üretilmiş evrak çantaları da bulunmaktadır. Hakiki deri kadar dayanıklı olmasa da diğer modellere göre daha fazla kullanım ömrü sunmaktadır. 

Deri materyali su geçirmez bir özelliğe sahiptir. Evrak çantası, hem önemli evrakların hem de bilgisayarın taşınması için kullanılacak ise su geçirmez laptop çantası olarak da kullanılan bilen deri evrak çantası yerinde bir tercih olacaktır. Su geçirmeyen özelliği sayesinde çantanın içindeki evraklar veya bilgisayar zarar görmemektedir. Kullanışlı ve uzun süreli kullanım sağlayan, dayanıklı evrak çantası arayanlar için deri evrak çantası ilk tercihlerden olmaktadır. Her isteğe göre fiyat ve modeli de piyasa da bulmak kullanıcılar için mümkündür.

İş Çantaları

İş çantası modelleri çalışan insanlar için oldukça işlevsel bir özelliğe sahiptir. İşe giderken yanlarında kolayca taşınabileceği bir çantanın olması istekler arasındadır. İstek dışında günümüzde ihtiyaç halini de olan bu ürünler oldukça fazla tercih edilmektedir.  Kullanıcıların tercih yaparken özellikle rahat taşınabilir ve pratik kullanıma sahip olan çantaları tercih ettikleri görülmektedir. Çanta modelleri boyutları, kullanılan yapı materyali ve  işlevsel olma özellikleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Her kullanıcının isteğine ve ihtiyacına göre evrak çantası modelini bulmaları oldukça kolaydır.

Sosyal yaşamda, çantanın yanı sıra erkek deri kemer, gözlük, çanta ve saat gibi aksesuarlar, uygun renk ve dokularla beraber kombinlenerek tarz oluşturulabilmektedir.

Diğer yandan önemli evrakların taşınabileceği gibi dizüstü bilgisayar veya tablet bilgisayarların taşınabilir özelliğinden dolayı çantalarda yerini bulmak oldukça kolay olacaktır. Pek çok modeli bulunan evrak çantaları, yapımında kullanılan materyal, boyut ve tasarımları ile birbirinden ayrılmaktadır. Günlük yaşamda çalışan pek çok kişinin kullandığı iş çantası adı altında kullanılan çantalar, özel evraklar, kişisel eşyalar ve önemli belgelerin taşınması ve saklanması için kullanılmaktadır. Farklı meslek gruplarının kullanmış olduğu çantalar kendi meslekleri ile anılmaktadır. Öğretmen çantası veya avukat çantası olarak da bilinen çanta modelleri mevcuttur. Modeller içerisinden hangi meslek grubundan olursa olsun çalışan insanlar kendilerine en uygun çantayı bulabilir ve tercihlerine göre uygun fiyatlı olanları da seçilebilmektedir.

Öğretmen Çantası

Eğitim öğretim kademesinin önemli görevlerinden birini üstlenen öğretmenler için günlük hayatı kolaylaştıracak çantalar önemli bir noktadadır. Meslek gereği evraklarla, sınav kağıtları, çalışma yaprakları ile uğraşan öğretmenler için iş çantası tercihleri de önemlidir. Çantalarda sınav kağıtları, bilgisayar, ders planları ve kişisel eşyalar taşınabilmektedir. Öğretmenler için hepsini tek bir çantada taşımak daha işlevsel olacaktır. 

Çanta seçiminde evrak çantası modelinin de tercih edildiği görülmektedir. Ancak bu model çantalar hem avukatların hem de öğretmenlerin adıyla da anılabildiği için öğretmen çantası modelleri adı altında arama yapılabilir. Kullanıcılar için istedikleri özelliklere göre arama yaptıklarında oldukça fazla ürün çeşitliliği ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Çeşitliliğin fazla olmasıyla birlikte her kullanıcının isteğine ve ihtiyacına hitap eden ürünü bulması mümkün olacaktır. Özellikle pratik kullanıma sahip olan ve kolay taşınabilir çantalar diğer modellere göre daha çok tercih edilmektedir. 

 

Avukat Çantası

 

Avukat çantası arayanlar için evrak çantaları vazgeçilmez bir tercih olacaktır. Avukatlar için evrakların yeri büyüktür. Tamamen evraklar üzerinden ilerleyen bu meslek grubu için evrakların saklanması ve korunması önemli olmaktadır. İş hayatında oldukça önemli evraklar ile ilgilenen bu meslek için iş çantası seçiminde ise gizlilik ve muhafaza önemli kriterler olmaktadır. Bu kriterlere göre genellikle tercihler arasında evrak çantaları olmaktadır. Klasik ve spor tarzda olabileceği gibi kilitli evrak çantaları da mevcuttur.  Kilitli olma özellikleri ile evrakların güvenli taşınmasını sağlamaktadır. 

Evrakların güvenli bir şekilde taşınmasının yanında diğer bir önemli nokta ise evrakların kırışmadan taşınmasıdır. Avukatların evrakları oldukça önemlidir. Evrakların kırışmadan, güvenli bir şekilde taşınması için iş çantalarına ihtiyaç vardır. Avukat çantası olarak da bilinen çantalar için markaların pek çok modeli mevcuttur. Modeller arasından kullanıcıların isteklerine ve bütçelerine en uygun evrak çantasını bulmaları mümkündür.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?