1 2 3 ... 7 >

Topuklu Ayakkabı

Kadın Topuklu Ayakkabı Modelleri

Kişilerin ayaklarını sıcaktan ve soğuktan korumak amacıyla üretilen ayakkabılar, kullanıcıların ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı modellerde üretilmektedir. Zaman içerisinde kullanıcıların farklı talepleri doğrultusunda çeşitli ayakkabı modelleri çıkarılmıştır. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan modeller arasında topuklu ayakkabılar yer almaktadır. Kadın topuklu ayakkabı modellerinin topuk yüksekliği, burun yapısı ve topuk yapısı değişebilmektedir. Her ihtiyaca uygun topuklu ayakkabı kolaylıkla bulunabilmektedir. Kadın topuklu ayakkabı modelleri hakiki deri, suni deri, süet ve kadife gibi farklı materyallerden üretilmektedir. Süet topuklu ayakkabı modelleri genellikle ilkbahar ve yaz aylarında kullanılmaktadır. Hakiki deri, günlük topuklu ayakkabı modelleri, ayakları terletmeden koruma sağlamaktadır. Cildin hava almasını sağlayarak koku ve mantar oluşumunu önlemektedir. burada hakiki deri topuklu ayakkabı diyebiliriz.

Kadın topuklu ayakkabı modelleri, yazlık topuklu ayakkabı ve kışlık topuklu ayakkabı olmak üzere 2 farklı kategoride kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Önü açık topuklu ayakkabı modelleri ve arkası açık topuklu ayakkabı modelleri bahar ve yaz aylarında sıklıkla kullanılmaktadır. Şık ve estetik görünüm sağlayan bilekten bağlamalı topuklu ayakkabı modelleri etek ve elbiseler ile uyum sağlamaktadır. Bilekten bağlamalı topuklu ayakkabılar ile klasik şık görünüm sağlanabilmektedir. Önü kapalı topuklu ayakkabı modelleri kış ayları için uygundur. Tek bant ayakkabılar önü veya arkası açık olarak tercih edilebilmektedir. Tamamen kapalı bantlı topuklu ayakkabılar iş kadınları tarafından da yaygın olarak kullanılır. İpli topuklu ayakkabıların renk skalası da oldukça geniştir. Bağcıklı topuklu ayakkabı modelleri farklı topuk yükseklikleri ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. 

Yüksek topuklu ayakkabı çeşitlerinde en çok tercih edilen renklerin başında siyah yer almaktadır. Siyah topuklu ayakkabılar, her kombin ile uyum sağlamaktadır. Klasik topuklu ayakkabılar, klasik tarzdan hoşlanan kişilerin tercihidir. Beyaz topuklu ayakkabılar gelinliklerde ve özel günlerde tercih edilebilir. Kahverengi topuklu ayakkabılar özellikle sonbahar aylarında kullanılır. Yumurta topuklu kahverengi ayakkabılar hem gençler hem de orta yaşlı kişiler tarafından tercih edilmektedir. Krem topuklu ayakkabı, gri topuklu ayakkabı, kırmızı topuklu ayakkabı modelleri farklı topuk yüksekliklerinde üretilmektedir. Kombinlere uygun renkli topuklu ayakkabılar, kişilerin tarzlarını yansıtmalarını sağlamaktadır. 

Kadın Kısa Topuklu Ayakkabı

Bayan topuklu ayakkabı kategorisinde farklı modeller bulunmaktadır. Çoğu kadın tarafından tercih edilen kısa topuklu ayakkabılar, kişilere hareket rahatlığı sağlamaktadır. Kısa topuklu ayakkabılar günlük giyimde gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Az topuklu ayakkabılar, kullanıcılara yürüyüş kolaylığı tanımaktadır. Az topuklu ayakkabı kategorisi içerisinde 3 cm topuklu ayakkabı ile 5 cm topuklu ayakkabı sıklıkla tercih edilmektedir. Yumurta topuklu ayakkabı olarak adlandırılan modellerde mini bir topuk bulunmaktadır. Bu modeller topuklu ayakkabı ile yürümekte zorlanan kişiler için uygundur. 

Fındık topuklu ayakkabılar da küçük topuklu ayakkabı kategorisinde yer almaktadır. Jeanler, etekler, yüksek bel pantolonlar, elbiseler ve taytlar ile kombinlenebilmektedir. Topuklu ayakkabı siyah modellerin yanı sıra krem, kahverengi, lacivert, haki, taba gibi renkler de yaygın olarak kullanılmaktadır. İpli topuklu ayakkabı modelleri kısa topuklu olarak da üretilmektedir. Bantlı ayakkabıların 3 cm, 5 cm, 6 cm, 20 cm topuklu ayakkabı modelleri arasından tercih yapılabilmektedir.  

Kadın Kalın Topuklu Ayakkabı

Kombinlerin tamamlayıcısı durumunda olan ayakkabılar, her yaş grubundan kadın tarafından her dönem ilgi görmektedir. Ayakkabı modelleri, farklı topuk yüksekliklerinde ve farklı topuk yapılarında üretilmektedir. Rahat topuklu ayakkabılar, kullanıcıları gün boyu konforlu hissettirmektedir. Bu açıdan topuksuz ayakkabı modelleri ile eşit derecede konfor sağlayabilmektedir. Uygun numara ile gün boyu rahat bir şekilde hareket edilebilmektedir. Kalın topuklu ayakkabılarda kullanıcılar ayak bileğini burkma endişesi yaşamamaktadırlar. 

Kış mevsiminde kullanılan kalın topuklu ayakkabı modelleri genellikle hakiki veya suni deri materyalden üretilmektedir. Sıcak soğuk yalıtımı sağlayarak ayakları en iyi şekilde korumaktadır. Yaz aylarında ise genellikle önü veya arkası açık modeller tercih edilmektedir. Şık davetlerde de kullanılabilen kalın topuklu ayakkabılar, günlük giyimde sıklıkla kullanılırlar. Kadın kalın topuklu ayakkabı kategorisinde küt burun, sivri burun ve yuvarlak burun gibi farklı burun yapıları bulunmaktadır. Bağcıksız ve fermuarsız olan modeller kolaylıkla giyilip çıkarılabilmektedir. Rahat kalıpları ile her ayağa kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Kalın topuklu ayakkabı modellerinde renk alternatifi geniştir. Beyaz, bej, haki, kahverengi, taba, lacivert ve siyah gibi renkler en sık kullanılanlar arasında yer almaktadır. 

Kadın İnce Topuklu Ayakkabı

Güzel ayakkabılar, kombinlerde dikkat çeken en önemli parçaların başında bulunmaktadır. Bu nedenle kadınlar farklı ayakkabı modellerine yönelmektedirler. Gerek iş yaşamında gerek gündelik yaşamda ince topuklu ayakkabı modelleri kullanılmaktadır. Şık ve zarif bir görünüm kazandıran ince topuklu ayakkabılar, etek ve elbiselerin altında tercih edilebilir. İnce topuklu ayakkabı modelleri suni deri, hakiki deri, süet gibi farklı materyallerden üretilmektedir. Topuk yüksekliği farklılık göstermektedir.

Her kullanıcının ihtiyacına uygun ince topuklu ayakkabı modeli bulunmaktadır. Süet ve kadife topuklu ayakkabı modelleri bahar ve yaz aylarında tercih edilirken suni deri ve hakiki deri topuklu ayakkabı modelleri kış aylarında da tercih edilebilir. Bu modeller son derece dayanıklı olmaları sebebi ile uzun yıllar süresince gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Uzun saatler boyunca kullanılabilmekte ve ayakta herhangi bir rahatsızlık hissi yaratmamaktadır. Hem sıcağa hem de soğuğa karşı koruma sağlamaktadır. 

Topuklu ayakkabılar farklı numaralar ile üretilmektedir. Kullanıcıların rahat hissetmeleri için ayak numaralarına uygun olan modeller tercih etmeleri önerilmektedir. Uygun olan numaradan büyük tercih edilen topuklu ayakkabı numarası, deri aşınmalarına sebebiyet verebilmektedir. Küçük numaralı topuklu ayakkabılar ise ayağı sıkabilmekte ve rahatsızlık yaratabilmektedir. Bu nedenle ayakkabı numarası seçilirken, en uzun parmak ile ayakkabı ucu arasında yarım cm boşluk olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sivri burunlu topuklu ayakkabı kalıpları dar olduğu için bir numara büyük tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR