Topuklu Ayakkabı
$55.76 KDV Dahil
$79.71 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo

Klasik Topuklu Ayakkabı Fiyatları?

Klasik topuklu ayakkabı fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayakkabıda kullanılan deri çeşidi, ayakkabının markası, topuk yapısı veya özel tasarım olup olmaması fiyatları direkt olarak etkiler. Hayvan derisi özellikle yılan, timsah gibi özel derilerden üretilen ayakkabılar daha yüksek fiyatlıdır. Ucuz topuklu ayakkabı almak isteyen kişiler suni deriye yönelir. Suni derilerin üretim maliyeti daha az olduğundan piyasaya sürüldükleri fiyatlar daha uygundur. 

Klasik topuklu ayakkabı fiyatları, üretici firmaya göre değişir. Ünlü ayakkabı markalarının ürünleri sade bir model olsa bile oldukça yüksek fiyatlı olabilir. Bunun yanı sıra markaların özel tasarım koleksiyonuna ait klasik topuklu ayakkabılar da daha yüksek fiyatlıdır. 

İnternet üzerinden yapılacak alışverişlerde geniş fiyat skalasını görmek mümkündür. Kişiler gerekli araştırmalar yaparak ve müşteri yorumlarını okuyarak ideal ayakkabıya erişir. 

Klasik Topuklu Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Bir diğer adıyla iskarpin olan klasik topuklu ayakkabılar farklı modellere sahiptir. Modelleri ayıran başlıca özellikler arasında topuk yüksekliği, topuk yapısı, deri çeşidi ve özel tasarım olup olmaması yer alır. Her bir modelin birçok farklı renk çeşidi bulunması ise klasik topuklu ayakkabı modellerinin oldukça geniş bir yelpazeye ayrılmasını sağlar. 

 • Topuk yüksekliği: Klasik topuklu ayakkabılar farklı topuk yüksekliğine sahip olacak şekilde üretilir. Kişiler kimi zaman daha uzun görünmek kimi zamansa kıyafetine dikkat çekici bir özellik katmak için yüksek topuklu ayakkabılara yönelir. 3 cm topuklu ayakkabı ve 5 cm topuklu ayakkabı en sık tercih edilen topuk yüksekliğidir. Daha uzun topuk modelleri genellikle stiletto veya platformlu ayakkabılarda görülür. 3 cm yüksekliğe sahip ayakkabılar alçak topuklu ayakkabı olarak adlandırılıp, genellikle ayak konforuna önem veren kişiler tarafından yazlık topuklu ayakkabı olarak tercih edilir. 
 • Topuk yapısı: Topuklu ayakkabı modelleri topuk yapısına göre çeşitlenir. Kalın topuklu ayakkabı ve ince topuklu ayakkabı olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Kalın topuklu ayakkabıların sağladığı konfor genellikle daha fazladır. Kişiler ayak bileğini burkma kaygısı yaşamadan bu tür topuklu ayakkabıları rahatça giyebilir. Özellikle, ileri yaşlardaki kişiler tercihlerini kalın topuklu ayakkabılardan yapar. İnce topuklu ayakkabılar ise zarif görüntüleri nedeniyle tercih edilir. Şık davetler için genellikle ince topuklu ayakkabılar tercih edilir. 

Kalın topuklu ayakkabıların topuk yapısı kare topuklu ayakkabı seçeneklerini açığa çıkarır. Sivri kenarlara sahip olan bu topuk yapısı günümüzde farklı tasarımlar ve renkler ile zenginleştirilir. 

 • Önü kapalı veya açık olması: Klasik topuklu ayakkabılar önü açık veya kapalı olarak üretilir. Kış mevsimi için önü kapalı topuklu ayakkabı modelleri ön plana çıkar. Önü açık topuklu ayakkabı modellerinde ayak parmakları dışarıda kalır. Yazlık model olarak geçse de kışın özel etkinlikler için tercih edilirliği sürer. Bantlı topuklu ayakkabı modelleri gibi modeller genellikle önü açık olarak üretilir. 
 • Deri çeşidi: Klasik topuklu ayakkabılar hayvan derisi, suni deri, kadife veya süet gibi çeşitli materyallerden üretilir. Gerçek deriden üretilenler genellikle klasik ayakkabı bayan topuklu modelleri arasında en sık karşılaşılanlardır. Ekonomik fiyatlı bir ayakkabı için ise kişiler suni deriden üretilenlere yönelir. İpli topuklu ayakkabı, bağcıklı topuklu ayakkabı veya tek bant topuklu ayakkabı gibi özel tasarım modellerde genellikle süet kullanılır. 
 • Özel tasarım: Kadın klasik topuklu ayakkabı modelleri bazen klasikten uzaklaştırılmak üzerine farklı tasarımlarla buluşturulur. Özel davetler için veya klasik ayakkabı modellerinden sıkılanlar için bu ayakkabılar dikkat çekicidir. Gümüş topuklu ayakkabı seçenekleri renkleriyle fark yaratırken, simli topuklu ayakkabı ve taşlı topuklu ayakkabı modelleri ise ışıltıları ve süslü oluşları ile fark yaratır. 
 • Renkleri: Klasik topuklu ayakkabı modelleri, renkli topuklu ayakkabı seçenekleri bakımından zengindir. Her model veya özel tasarım çeşitli renklerden oluşabilir. Mevsimlere göre tercih edilen renkler değişebildiği gibi siyah klasik topuklu ayakkabı her mevsim popülerliğini koruyan bir renge sahip. Beyaz topuklu ayakkabı çoğu zaman düğünlerle özleşmiş bir ayakkabı rengine sahiptir. Özel kıyafetlerin altına da tercih edilir. Bej topuklu ayakkabı, lacivert topuklu ayakkabı, gri topuklu ayakkabı ve kahverengi topuklu ayakkabı genellikle kış renklerine sahip ayakkabılardır. 

Kırmızı topuklu ayakkabı, krem topuklu ayakkabı, pembe topuklu ayakkabı ve sarı topuklu ayakkabı çeşitleri ise yazın gelmesiyle tercih edilirliği artan ayakkabılardır. 

Klasik Topuklu Ayakkabı Kalıpları Nasıldır?

Klasik topuklu ayakkabı kalıpları üretici firmaya göre değişir. Ancak genel olarak burun uç yapısı ayakkabı kalıbını direkt olarak etkiler. 

 • Rahat topuklu ayakkabı arayışında olan kişiler için yuvarlak burunlu topuklu ayakkabı önerilir. Yuvarlak burun ayakkabı kalıbının daha geniş olmasını sağlar ve ayak ayakkabı içerisinde daha rahat eder. Bu tür modeller genellikle kısa topuklu ayakkabı olacak şekilde üretilir. 
 • İnce ve sivri burunlu ayakkabı kalıpları ise daha dar kalıplara sahiptir. Uzun süreli giyilmeleri halinde ayaklarda yorgunluk hissi yaratabilir. Özellikle yüksek topuklu ayakkabı çeşitleri ayağın eğimli olmasından kaynaklı olarak iç basıncı daha çok hissettirir. Ayağın rahat edebilmesi için en ideal numaralı ayakkabıyı almak gerekir. 

Klasik Topuklu Ayakkabı Numara Seçimi Nasıl Yapılır?

Her bireyin ayak numarası birbirinden farklıdır. Topuklu ayakkabılarda ayak ile ayakkabının birbirine uyumu son derece önemlidir. Ayağa göre büyük numaralı ayakkabı alınması halinde yürüyüş sırasında ayakkabı ayaktan çıkabilir. Fazla harekete bağlı olarak ayakta deri aşınmalarına neden olabilir. 

Tam tersi durumda ise ayağın ayakkabıya göre büyük olması ayakkabının ayağı çok sıkmasına neden olur. Topuklu ayakkabılarda eğim ayağın sıkışma miktarını arttıracaktır. Bundan dolayı ayağın yürürken ayakkabının içerisinden çıkmadığı veya ayağı sıkmadığı numarada alınması gerekir. 

İdeal ölçünün anlaşılması için en uzun parmak ve ayakkabı ucu arasında yarım santim olacak şekilde boşluk olup olmadığına dikkat edilmelidir. 

Klasik Topuklu Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Klasik topuklu ayakkabı günlük hayatta giyilebilecek rahat ve şık topuklu ayakkabı isteyenlerin tercih ettiği ayakkabı çeşididir. Piyasada yüzlerce model bulunması topuklu ayakkabı alacak kişilerin aklında soru işaretlerine neden olabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken başlıklar göz önüne alınarak ideal topuklu ayakkabı alışverişi yapılır.

 • Uzun yıllar boyunca veya kötü hava şartlarında da giyilmek istenen bir ayakkabı için deri materyali önerilir. Deri topuklu ayakkabı dayanıklılıkları ile de ön plana çıkar.
 • Ayağın üşümesini önleyen ve dört mevsim boyunca giyilmeye uygun bir ayakkabı aranıyorsa kapalı topuklu ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Siyah topuklu ayakkabı renk olarak ön plana çıkan seçenekler arasında yer alır.
 • Alınan ayakkabının numarasının ayak için en ideal numara olduğuna özen gösterilmelidir. Büyük veya küçük numaralar ayak konforunu olumsuz etkiler.
 • Topuklu ayakkabı giymeye alışık olmayan kişiler başlangıç olarak uzun topuklu ayakkabı modelleri yerine kısaları tercih etmelidir. Topuklu ayakkabı ile rahatça yürünebilmesi için belirli bir süre giyilmesi önem taşır. Direkt olarak uzun topuklu ayakkabı giymek bu adaptasyon sürecini uzatabilir. 
 • Seçilen ayakkabı modelinin kapalı olması halinde üretildiği derinin hava aldıran özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Hava aldırmayan deriler ayakta terlemeye, tere bağlı ayağın ayakkabı içerisinde kaymasına ve koku oluşumuna neden olur. Bu durum ayak sağlığını olumsuz yönde etkiler.  
v
?erez Kullan?m?