1 2 3 4 >

Topuklu Bot

Topuklu Bot Fiyatları

Renk, desen, kapatma şekli gibi durumlar ürünlerin fiyatına yansıtılır. Aynı şekilde botun uzunluğu ve kısalığı da fiyat konusunda etkili olan özelliklerin başında gelir. Kadın bot topuklu ayakkabı modelleri her zevke ve her bütçeye uygun olacak şekilde kullanıcıların beğenisine sunulur.

Bayan topuklu bot fiyatlarında etkili olan özelliklerden biri de üretiminde kullanılan malzemenin kalitesidir. Malzemenin kalitesi, ürünlerin fiyatlarını etkiler. Topuklu bot modelleri arasında en çok tercih edileni hakiki deri olan ürünlerdir. Bu botlar sağlam olmasının yanı sıra uzun süreli kullanım imkânı oluşturur. Bu yüzden yüksek topuklu bot alırken bu özelliklere dikkat etmek gerekir. 

Topuklu bot, sonbahar ve kış aylarında kadınların kullandığı ayakkabıların başında gelir. Geniş ürün çeşitliliğine sahip topuklu kadın bot modellerinin şık klasik ve spor ve şık tasarımları vardır. Farklı tasarımları sayesinde her yaştan her zevkte olan kadınların beğenisini toplar. Yazlık, kışlık ve mevsimlik ürünleri sayesinde tüm kıyafetler ile rahatlıkla kombinlenir. Ayrıca özel gecelerde kullanmak için ince topuklu bot ve sivri burun topuklu bot modelleri üretilmiştir. 

Topuklu Bot Modelleri Nelerdir?

Kadın topuklu bot, kullanım alanına ve zevke göre farklı modellerde üretilir. Geniş model çeşitliliği arasından kadınlar, ihtiyaca uygun botu tercih ederek kullanır. Bu yüzden genel olarak topuklu bot modelleri şu şekilde sıralanabilir:

Platform topuklu bot:  Platform bot, yüksek topuk boyu ve tabanına sahip olan bu modelleri, genellikle kısa boylu kadınlar tercih ederler. Taban ve topuk kısmı yüksekliği eşit olduğu için yük, ayak geneline yayılır ve rahatsızlık hissi oluşturmaz.

Dolgu topuklu bot: Ayak ucu ve topuk arasının dolgusu sayesinde diğer topuklu botlara göre giyimi daha kolaydır. Bileği yormaz ve kullanımı kolaydır. Yüksek dolgulu, alçak dolgulu gibi seçenekleri ile her zevke hitap eder.

İnce topuklu bot: Yüksek topuklu bot modelleri içerisinde yer alan ince topuklu bot şık tasarımlara sahiptir. Günlük kullanım için uygun olmayan bu modeller genellikle kısa süreli giymek için uygundur. Uzun süre ayağın içinde kalmasıyla sivri topuğun baskısı, ayak uçlarında yoğunlaşır. Bu durum da ayağa zararlıdır.

Kısa topuklu bot: Kalın ya da ince topuklu seçeneklere sahip bir bot modelidir. Günlük kullanım için kullanıma uygundur. Topuklu bot modelleri arasında en fazla kullanılan çeşitlerdir.

Kalın tabanlı bot: Kalın tabanlı botlar son yıllarda moda olan bot çeşitleridir. Çok rahat olan bu modellerin taban boyu yedi santim ve üzeri yükseklikte olabilir. Boyunu uzun göstermek isteyenler, rahatlık arayanlar için ideal seçeneklerdir.

Sivri burunlu bot: Uç kısmı sivri tasarıma sahip olan bu botlar, her ayak yapısı için uygun değildir. Taraklı ve kemik çıkıntısı olan ayak yapısına sahip olan kişiler, sivri uçlu ayakkabılar giyerken rahat edemez ve bu kişilerde kullanıma bağlı sorunlar oluşur.

Çorap bot: Bilek kısmının çorap şeklinde tasarlandığı bir modeldir. Spor tarzına uygun olan bu modellerin topukları genellikle kalındır. Bu yüzden rahatlığı ön planda tutanların tercih edeceği botlar arasında yer alır.

Topuklu Botun Özellikleri Nelerdir?

Kadın topuklu bot özellikleri tasarımlarına göre farklılık gösterir. Bağcıklı, bantlı, fermuarlı özelliklerde geniş ürün çeşitliliği olan topuklu bayan bot modelleri kullanışlıdır. Deri, süet, rugan gibi malzemelerin kullanımı birbirinden farklıdır. 

Bağcıklı topuklu bot modelleri gençlerin kullandığı modellerin başında gelir.

Bayan bot modelleri içerisinde yer alan deri malzemeden üretilmiş modeller çok fonksiyonludur. Gerek sağlamlık gerekse temizlik açısından kullanışlı olduğu için tıpkı diğer bayan kar botları gibi kış mevsimlerinde tercih edilir. Malzeme kalitesinden dolayı kışın soğuk havasına karşı deri topuklu bot, ayağı sıcak tutar. Temizlik bakımından da pratik bir kullanımı olan deri malzeme, boyanabilir ve nemli bezle silinebilir. 

Farklı tasarımlardan biri olan şeffaf topuklu bot, şık ve estetik görüntüsünden dolayı tercih edilir. Genellikle pantolon altına giyilen şeffaf topuklu botlar klasik kıyafetlerin tamamlayıcı bir parçası olarak sonbahar ve kış mevsimlerinde kullanılır. Ayrıca şeffaf topuk içerisinde yer alan ışıltılı ve parlak aksesuarlar, bota ayrı bir tarz katmaktadır. 

Mevsimler faktörlere karşı koruyucu özelliklerde kadın bot modelleri üretilir. Kış ve sonbahar aylarında hava soğuk ve yağışlı olduğu için ayakların sıcak kalması ve ıslanmaması son derece önemlidir. Bu yüzden tasarlanan topuklu kadın bot çeşitleri, bu mevsimlerde kullanıma uygundur. Bu ürünlerin yağmurlu havalarda su geçirmeyen ve kışın soğuklarında ayağı sıcak tutacak özellikleri vardır. 

Topuklu bağcıklı bot, iç tasarım olarak da yünlü ve keçeli özelliktedir. Bu malzemeler ayak tabanını ve kemerli yapısını desteklemektedir. Böylelikle ayak bot içerisinde daha rahat konumlanarak kişinin hareket kapasitesini artıracaktır. Bağcıklı modeller ise kısa topuklu bot tercih edilir. Ayağın üstünü tepeden tırnağa kuşattığı için rahatlık konusunda idealdir.

Topuklu Botta Numara Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kadın botları, topuklu numara seçiminde rahat kullanmak için yarım ya da bir numara büyük olmalıdır. Çünkü kış mevsiminde giyilen çoraplar, kalın formda olduğu için bot içerisinde ayak sıkışabilir. Bu gibi durumlar da kişiyi rahatsız eder. Yüksek topuklu botta da aynı durum geçerlidir. Topuk boyu yükseldikçe ayak aşağı doğru kayabilir. Bu yüzden ayağa tam oturan ve sıkmayan bot kullanılması önerilir. 

Gün boyu hareket hâlinde olan kişilerin rahat kullanabilmesi için bot konforu önemlidir. Platform topuklu bot bu yüzden tercih edilir. Hem topuklu hem de rahat kullanımı ile çok fonksiyonlu bir seçenektir. Kısa boylu olanların daha uzun görünmesini sağlayan bu modeller, günlük kullanım için uygundur. Bu çeşitlerde de diğer botlarda olduğu gibi ayak numarasının bir beden büyük alınması gerekir. Ancak kullanım şekline, içine giyilen çorabın kalınlığına göre farklı beden aralıklarında seçilmesi uygun olacaktır.

Topuklu Bot Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bayan topuklu bot alırken dikkat edilmesi gereken ilk özellik ayak yapısı ile uyumlu olan model seçilmelidir. Ayağın taraklı olması, kemik çıkıntısı gibi sorunlar ayakkabı seçiminde etkili olan fiziksel özelliklerdir. Topuklu bot kadın malzeme kalitesi esnek olduğu zaman ayağın kemiklerini yormaz ve konforlu kullanım yaratır. Aynı zamanda malzemenin hava alabilir olması koku oluşmasını engelleyerek ayak sağlığını destekler.

Topuklu bağcıklı bot seçiminde ise ayağı sıcak tutan modellerin tercih edilmesi gerekir. Deri topuklu bot bunlardan biridir. İçi yünlü olan bu modeller, ayağı sıcak tuttuğu için kullanışlıdır. Bunlara ek olarak bot tabanı zemine yakın olmamalı ve soğuk zeminden korumalıdır. Botun kaymaması için taban malzemesinin kauçuk olması gerekir. Kauçuk malzeme dolgu topuk bot çeşitlerinde sıklıkla kullanıldığı için güvenli kullanım imkânı oluşur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR