1 2 >

Kadın Postal Bot

Kadın Postal Modelleri

Zamanımızın modern yaşamında kış sezonunun öncü parçalarından olan kadın postal bot modelleri, ister eğitim yollarında, ister ofis giyiminde, ister günlük koşuşturmanın içinde soğuk ve hatta yağışlı havaların her dönemde olduğu gibi günümüzde de gözde parçaları olmaya devam etmektedir. Rahat, konforlu, ayakları iyi koruyabilen ve her türlü zemine uygun kaymadan, düşmeden yürüme imkânı sunan kadın bot postal modelleri, her zaman popüler olacaktır. Model çeşitliliği ile de kadınların gözlerinde kaçmayan postal ayakkabıların kalın taban postal, ince tabanlı postal, uzun postal, şeffaf postal, topuklu postal ile siyah postal bot seçenekleri moda dünyasında da benzersiz bir yere sahip olmaktadır. 

Kadın postal bot modelleri içinde tırtıklı ve kalın kauçuk tabanlı hâlleri ile son trendlerin içinde kendini göstermektedir. Bu modellerin siyah kadın postal seçeneği oldukça popülerken postal çizme veya benzer tasarıma sahip bayan çizme tercihleri de kadınlar tarafından yoğun olmaktadır. Fazlasıyla konforlu bir model olan kadın postal bot bağcıklı, bağcıksız ve fermuarlı üretimleri ve farklı renk seçenekleri ile kışın habercisi niteliği de taşımaktadır. Modası asla geçmeyen kadın siyah postal, her kadının dolabında bulunması önerilen kurtarıcı parçalar içinde de yer almaktadır. Kadın postal modelleri birçok farklı hâlleri ile kombinlenecek bütün moda akımlarının da ortak tercihi hâline gelmektedir. 

Postal bot kadın modelleri ilk bakışta maskülen bir duruş sergilese de birlikte uyum sergilediği kıyafetlerin tarzını kolayca bütünlemektedir. Bu yüzden kadın postal ayakkabı modellerine çok rahat joker parça demek mümkün olmaktadır. Kadın postal tayt, jean, şişme bot gibi spor kıyafetlerle tercih edildiğinde spor bir görünüm sağlanmaktadır. Deri etek, kalem etek, triko elbise veya derin yırtmaçlı maxi etek gibi feminen giysilerle postal kadın kombinleri yakalanmak ve zarafet dolu bir görünüşe imza atabilmek zahmetsizce gerçekleşmektedir. Kadın postal modelleri son dönem tasarımına sahip eşofmanlarla giyilmesi yanında, kadın postal modellerinden rugan materyali ile üretilen seçeneklerinin şık davetlerde saten ve kadife elbiselerle eşleştirildiği fark edilmektedir. 

Postal Bot Nedir?

Postal bot denilince akla ilk gelen askerler ve asker postallarıdır bilgisi birçok yerde geçmektedir. Asker postallarının özelliği, taban konforu desteği ile uzun yürüyüşlerde ayakları rahatsız etmeden rahat kullanım sunmasından geçmektedir. Erkek postal olarak da adlandırılan asker postalları, kalın poliüretan ya da kauçuk tabanlı, uzun boğazlı görünümleri ile yağmur, çamur, toz ve toprak fark etmeksizin kullanıcısının ayaklarının huzuru adına üretilmektedir. Tarih içinde moda trend bot statüsü ile unisex bot unvanını almıştır ve özellikle siyah postal başta olmak üzere postal erkek ve postal kadın çeşitleri ile piyasalarda var olmaya başlamaktadır. 

Kadın postal botlarda bu amaçlar için ama daha şık ve rengarenk tasarlanmış ve farklı materyaller ile imal edilmektedir. Postal botların kolay giyip çıkarmak için yandan fermuarlı olmaları ve kullanım rahatlığı sağlamaları artı bir rahatlık sunmaktadır. Zevke ve her tarza uygun postal botlar, tıpkı bayan kar botu gibi kış sezonun vazgeçilmez ayakkabı modelleri içinde yer almakta ve kendi içlerinde de birbirinden farklı kategorilerde ayrılmaktadır. Tabanının kalınlığı ile diğer muadillerinden ayrılan postal botlar, son dönem modası olan kalın taban rüzgârında da ayrı bir yere konulmaktadır. Ayrıca postal botların kalın tabanlarının moda olması dışında, basılan yer yüzeylerinin çukurlu veya engebeli hâllerinden kullanıcısının etkilenmemesini ve kayıp düşme ihtimalinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.  

Kadın Postal Renkleri

Kadın postal modellerinin geniş ürün yelpazesine sahip olmasının ilk nedeni farklı renklerin bu bot çeşidine çok rahat entegre olmasından kaynaklanmaktadır. Kahverengi ve siyah postal kadın modelleri, klasik seçenekler arasında yerini hiç kaptırmamış ve çok daha uzun yıllarda bu durumun değişmeyeceği moda otoriteleri tarafından da vurgulanmaktadır. Bunun yanında günümüzde artık bohem ve cool bir görünüm için postalların koyu renk olma şartı kalkmıştır ve beyaz postal ile bej postal son zamanlarda artan popülerliği de buna işaret etmektedir. 

Kadın renkli postallar doğru parçalar ile eşleştiğinde nasıl stil bir görünümü ortaya koyuyorsa, bütün moda akımlarına ait kült kıyafetlerle de bir o kadar uyum içinde yerini almaktadır. Mesela bej postallar ile siyah ya da nude tonlarında bir tayt, oversize bir sweat hafta sonuna ait bir günü kurtarmaya fazlasıyla yetmektedir. Bunun yanında uzmanlar tarafından bej postalların yine bej veya nude renklerinde bir tayt ile kullanımın bacak boylarını çok daha uzun gösterdiği de vurgulanmaktadır. Bir de beyaz postallar ile kombin arayışına girilmek istendiğinde açık mavi jeanlere çok yakıştığı, balıkçı yaka kazaklar ve maxi kaban eşliğinde modern bir tarz oluşturduğunun altı çizilmektedir. 

Deri Postal Bot

Kadın postal bot çeşitleri dolaplardaki birçok parça ile eşleşebilme ve kolay kombin yaratabilme özelliğine sahip olmaktadırlar. Özellikle deri postal botlar ile girilen her ortamda uyum sergilemek rahatlık ve kusursuz bir görünüm için tam bir bütün yaratmaktadır. Kış sezonun ilk sırada gelen kadın tercihlerinden deri postal botlar iç kısımlarının yumuşak ve sıcak tutan malzemeleri sayesinde sağlığı korumaya da destek vermektedir. Sonsuz rahatlık sunması ile bilinen deri postal botlar eğer kullanıcısının ayağını sıkıyorsa ve rahatını elden alıyorsa mutlaka yanlış seçim yapılmış olduğu söylenmektedir. 

Kış mevsiminde deri konforunu yakalamak için deri postal bot modellerinin taban yükseklikleri de birçok kadının dikkatini çekmektedir. Özellikle kış soğuğunu hissetmemek adına yerden konforlu bir şekilde uzaklaşmak kadınlara hep cazip gelmektedir. Kadın deri postal botlar için genellikle taban yüksekliğinin 4-6 cm olduğu ama bunu yanında da topuklu deri postal modellerinin varlığından da söz edildiği hatırlatılmaktadır. 

Kadınların kendilerini rahat hissettikleri deri postal bot seçimlerinde topuklu modelleri için de konfor arayışının olduğunun altı çizilmektedir. Deri postal bot seçeneklerinin içinde siyah kadar koyu kahve, haki, taba, bordo ve mor renklerinin varlığı göze çarpmaktadır. Ayrıca göze çarpan ve iddialı deri postal bot arayışı içinde olanların da fuşya, mavi, mor, kiremit ve sarı gövde veya taban rengine sahip tercihleri değerlendirdiği bilinmektedir. Sıradan olmayan ama klas bir görüntüyü de yansıtan iki renkli deri postal bot tercihleri de kadınlar arasında son dönemlerde popüler hâle gelmektedir. 

Postal Bot Fiyatları

Kadın postal modelleri arasında her yaşa ve tarza uygun seçeneklerin bulunması, postalların geniş fiyat aralığına sahip olmasından da kaynaklanmaktadır. Uygun fiyatlı ve kaliteli materyallerden imalatı yapılmış postal botlara birçok yerden rahatça ulaşılması artık kolay olmaktadır. Bütün ayakkabı ürünlerinde olduğu gibi postal botlarında yapımda kullanılan malzeme oranı da fiyatı etkileyen önemli kriterler arasına girmektedir.  

Güvenilir, bilinir ve kalitesi her ortamda kendini belli eden postal bot seçenekleri de uzun ömürlü olmaları ile de göz doldurmaktadır. Postal botun üretiminde kullanılan malzeme, fermuar, işçilik ve her türlü detayın yüksek kaliteye sahip olması dolaplardaki en kıymetli parçalardan biri hâline gelmesini de sağlamaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?