1

Klasik Erkek Bot

Klasik Erkek Bot Çeşitleri Nelerdir?

Erkek bot çeşitleri içinde en çok tercih edilen modellerden birisi de klasik erkek bot olmaktadır. Ayrıca erkek klasik bot modelleri de her sezon farklılık gösterdiği gibi hiç değişmeyen tasarımları ile de çizgilerini korumaktadır. Klasik bot erkek çeşitleri denildiği zaman bej bot, erkek siyah bot, yarım bot erkek, fermuarlı bot ve erkek bot deri akla ilk gelen çeşitler içinde yer almaktadır. Erkek klasik bot çeşitleri genel olarak gruplandırılarak incelendiğinde şu şekilde listelenmektedir. 

  • Chelsea Bot
  • Chukka Bot
  • Yürüyüş Botları
  • Asker Botları
  • Cap Toe Bot
  • Wingtip Bot

Doğa aktiviteleri veya dağ yürüyüşlerini sevenlerin kalın taban bot erkek tercihleri sayesinde sportif bot deneyimi en iyi şekilde yaşanabilmektedir. Bu tarz doğa spor erkek bot modelleri, hareketi seven erkeklerin klasik spor bot seçimlerinden ilk sırada yer almaktadır. Klasik bot çeşitlerinde ön plana çıkanlardan bir diğeri erkek bot chelsea, 60’lı ve 70’li yılların en gözde erkek bot modelleri arasında bulunmaktadır. Günümüzde halen popülerliğini koruyan bu modeller erkek siyah deri bot chelsea ve bej süet bot chelsea seçenekleri ile pek çok kişinin beğenisini kazanmaktadır. 

Tarzını konuşturmayı sevenlerin tercihi olan wingtip klasik erkek botları da burun kısmındaki ve gövdesindeki işlemeleri sayesinde erkek genç bot olarak piyasalarda yer alsana her yaş grubunun rahatlıkla kullandığı modeller arasında göze çarpmaktadır. Ayrıca, wingtip botların ince ve hava alabilen materyaller ile üretilmiş yazlık bot erkek modelleri de kullanıcıların dikkatlerini çekmektedir. Erkek klasik bot edildiğinde ilk sıraları alan chukka botlar da ayakkabı bot sıfatıyla kışlık bot arayanların seçimleri arasına yerleşmektedir. Tam bilek boyunda olan ve erkek kısa bot kategorisinde alıcı bulan chukka botlar hakkında, genellikle deri ve kauçuk tabanlara sahiptirler bilgisi verilmektedir. 

Kaliteli Klasik Erkek Botlar

Sonbaharın ve kışın en vazgeçilmezleri arasında yer alan hakiki deri erkek bot, kaliteli ve klasik erkek bot ihtiyacı olanların ayakkabı mağazalarında sıklıkla baktığı ürünler arasında bulunmaktadır. Kaliteli klasik erkek botları, imalatında kullanılan malzemeden işçiliğine kadar kendisini belli etmektedir. Kullanılan derisinin mükemmelliği renklerine de yansımaktadır. İster erkek bot siyah olsun ister erkek lacivert bot renklerin parlak görünümü hemen alıcısını cezbetmektedir. 

Erkek bot kullanıcılarının yorumlarına göre alınan botun kalitesi ayaklara giyildiği zaman kendini daha iyi hissettirdiği yönünde yapılmaktadır. Bu konuda ayakkabı numarasına göre 38 numara bot, 39 numara bot, 40 numara erkek bot veya 42 numara erkek bot kullanıcılarından 45 numara erkek bot kullanıcılarına kadar bütün kaliteli klasik erkek bot tercihi yapan herkesin yorumu aynı çatı altında birleşmektedir. Botlar, diğer türlere göre daha sağlam ayakkabı olmasıyla bilinmektedir. Klasik botlarda kalite arayışı içinde olanların ilk göz atmaları gereken ayrıntılar ise yan dikişlerin sağlamlığı, fermuar kalitesi, bilek bölgesinin rahatlığı, iç astarında kullanılan malzemesi ve tabanının kullanışlı, uzun ömürlü olması şeklinde sıralanmaktadır. 

Erkek Klasik Bot Fiyatları

Klasik erkek bot fiyatları çok geniş bir aralıkta seyretmekte ve müşterilerin beğenisine, tercihine sunulmaktadır. Bot fiyatları söz konusu olduğu zaman en küçük bir detay bile bot fiyatını etkileyebilmektedir. Bununla birlikte erkek deri çizme bot fiyatları ile spor bot fiyatları aynı seviyelerde değildir. Diğer yandan farklı numaralara sahip aynı model botun fiyatları farklıdır. Piyasada her bütçeye uygun bort bulunabilmektedir.

Klasik erkek bot fiyatlarını etkileyen en önemli kriter tabii ki malzeme kalitesidir demek doğru sayılmaktadır. Malzeme kalitesi yanında kullanılan malzeme yoğunluğu, miktarı da fiyatları ya arttırmakta ya da düşürmektedir. Klasik erkek botlarının su geçirmez özelliği, üst tabaka malzemesi, taban yapısı, iç konforu, dikişleri, birleşme alanları ve ayakta duruşu fiyatları doğrudan etkileyen diğer unsurlar olarak mağaza raflarında yerlerini bulmaktadır. Bütün bunlarla beraber klasik erkek botlarının fiyatları performansa dayalı etkenler sonucunda da belirlenmektedir.

Kışlık Klasik Botlar

Erkek kışlık bot için soğuk mevsimlerde ayakları soğuktan, kötü hava koşullarından, buzdan, kardan ve sudan koruyabilen ayakkabı moda dünyasının yegâne ürünleridir tanımı doğru kabul edilmektedir.  Kışlık bot erkek kullanıcılarının içi yünlü erkek bot veya erkek uzun bot tercihleri sayesinde belirtilen bu olumsuz hava durumları keyif kaçırıcı değil keyif verici bir hale gelmektedir. Dört mevsimin her halini yaşamak isteyenler kış mevsiminde de klasik erkek botlarını satın almaktadır. 

Özellikte de soğuk şehirlerde yaşayan erkeklerin ilk seçenekleri arasında kışlık klasik botlar kendilerini göstermektedir. Kırsal alanlarda yaşayan ya da dağcılık sporuyla uğraşan, hobi niteliğinde kaya tırmanışı yapan veya şehirli, kış soğuğunda her gün işine giden hatta işi, mesaisi dışarıda olan bütün erkeklerin seçimleri kışlık klasik botlardan yana olmaktadır. Farklı iş kollarından kullanıcılar için tasarlanmış kışlık klasik botlar, işlerin zorluklarına ve hava koşullarına yönelik en iyi alternatifleri de sunmaktadır. Ayrıca, kış botları erkek kullanıcılarının ayaklarını sadece bu havalardan değil demirli bot modelleri sayesinde olası darbelerden de korumaktadır.   

Bütün bunların yanında kışlık klasik botlar, tarzına ve dış görüntüsüne önem veren herkesin eşsiz stillerini sunma fırsatı da yaratmaktadır. Kışlık bot seçenekleri içinde tercih yaparken hem estetik görüntü, hem de sağlık ve güvenlik ön planda tutulmaktadır. Kışın giyilen kalın fitilli veya gabardin ya da yün kumaş pantolonların altında şık duruşları, palto veya montlarla tam bir tamamlayıcı halleri moda uzmanlarının da onaylarını almaktadır. Bol paça pantolonlarla da vintage bir görünüm yaratılmakta ya da botun bittiği yerden pantolon paçası kıvrılarak son dönem modalarının havası yakalanmaktadır. 

Klasik Deri Botlar

Klasik erkek deri bot ürünlerinin eskimeden halen moda olmasının ve geçmişten günümüze sevilerek kullanılmasının nedenleri arasında işlevsel bir ürün olmasında yatmaktadır. Klasik deri botlar sağlam yapıları sayesinde uzun yıllar kullanılmakta ve geç yıpranma göstermektedir. Hakiki deriler gözenekleri sayesinde nefes alabilen bir yapıya sahip oldukları için hakiki deri bot erkek seçenekleri ayaklarda terleme gibi sorunlara fırsat vermemektedir. Yumuşak yapıları ayakları hiçbir zaman rahatsız etmemekte ve esneyebildikleri için de direk ayakların şeklini rahatça ve deforme olmadan alabilmektedir. Klasik deri botlar kullanıcılarına sunduğu konfor sayesinde onların en rahat şekilde bot deneyimi sağlamaktadır. 

Klasik deri botlar en çok beğenilen, seçilen ve kullanılan botlar arasında bulunmaktadır. Bu botlar her yaş grubuna uygun bir malzeme olan derinin farklı dizaynları sayesinde her tarza hitap etme özelliği de taşımaktadır. Gün içinde uzun süre boyunca ayaklarda kalan klasik deri botların ayak kemerini ve tabanını destekleyen kaliteye sahip olması da beklenmektedir. Bu konforu sunan klasik deri botlar gün boyu rahat bir duruş sergilenmesini desteklemektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?