1 2 >

Kalın Topuklu Stiletto

Kalın Topuklu Stiletto Fiyatları

İlk ayakkabının kullanılması milattan öncesine dayanır. Değişen zamanla birlikte 15’inci yüzyılın başlarında topuklu ayakkabılar üretildi. Topuklu ayakkabılar ilk etapta erkekler tarafından kullanılmaya başlandı. Verilen bazı bilgilere göre kasaplar yerdeki kanlara basmamak için topuklu ayakkabı giyiyordu. İlerleyen zamanla birlikte kadınlar da topuklu ayakkabı kullanmaya başladı ve topuklu ayakkabı bir moda oluşturdu. Özellikle kırmızı renkli topuklu ayakkabılar bir statü belirtir hâle geldi. Modanın değişmesiyle birlikte topuklu ayakkabılar da bölümlere ayrıldı. 

Bunlardan biri de kalın topuklu stilettolar oldu. Kalın topuklu ayakkabı stiletto topuk boyu olarak çok uzun değildir. Bu nedenle giyimi rahat ve konforludur. Uzun süre yüksek topuk üzerinde durmayan kişilerin tercihi kalın kısa topuklu stilettolardır. Kalın topuklu stiletto fiyatları ise üretiminde kullanılan malzemeye ve kalitesine göre değişiklik gösterir. 

Deri topuklu ayakkabıların üretim aşamasının yanı sıra stiletto fiyatlarına etki eden faktörlerin en önemlisi kalitedir. Kalın topuklu ayakkabı fiyatları çok yüksek değildir. 

Kalın topuklu stilettolar farklı renklere ve desenlere sahiptir. Bazı dönemler, modeller dönem dönem daha popüler olabilir bu durum da o dönemde daha yüksek fiyata sahip olmasını sağlar.

Kalın Topuklu Stiletto Modelleri Nelerdir?

Bakıldığında her ayakkabı aynı işlevi görür. Fakat tür ve tarz olarak farklı bölümlere ayrılır. Stiletto topuklu ayakkabı da renk ve tarz olarak farklı çeşitlere sahiptir. Bazı kalın topuk stiletto ayakkabı modelleri şöyledir:

 • Siyah stiletto
 • Kırmızı stiletto
 • Beyaz stiletto
 • Gümüş stiletto
 • Kalın topuk abiye ayakkabı
 • Yeşil stiletto
 • Krem stiletto
 • Yüksek kalın topuklu ayakkabı 
 • Siyah kalın topuklu ayakkabı

Her ayakkabının uyum sağladığı mekân ve tarz farklıdır. Kalın topuklu stiletto ayakkabılar genellikle daha çok günlük gidilmesi gereken yerlerde tercih edilir. Şık bir akşam yemeğinde ise siyah kalın topuk stiletto kullanılabilir. Genellikle uzun topuk giyemeyen ya da ayağında sağlık problemi olan kişiler rahatlığından dolayı kalın topuklu stilettoları tercih eder. 

Yüksek topuklu stiletto renk ve model olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu nedenle kişiler istedikleri ürünü bulmakta zorlanmazlar.

Düz renk elbiselerin altına genellikle ışıltılı stilettolar tercih edilir. Böylece stiletto daha dikkat çekici hale gelir. Stiletto siyah ayakkabı tercih eden kişiler ise ışıltılı elbiseleri tercih ederler. Böylelikle elbise ve ayakkabı arasında zıt bir bütünlük olur. Çoğu üründe olduğu gibi stilettolarda da sahte üretim vardır. Bu sebeple alışveriş yapılırken kaliteli ürün almaya özen gösterilmelidir. 

Kalın Topuklu Stiletto Özellikleri Nelerdir?

Kalın topuklu stilettoların en önemli özelliği diğer stilettolara göre kişiyi daha rahat ettirmesidir. Kişiler için ince ve yüksek topuklarda yürümek zor olabilir. Fakat kısa kalın topuklu ayakkabı yürüme kolaylığı sağlar. Aynı zamanda uzun süre ayakta kalma gibi durumlardan dolayı ince topuklu ayakkabılara göre daha konforludur.

Kalın topuklu stilettolar topukları kalın olsa bile görünüm olarak naziktirler. İnce ve sivri uç kısmıyla ayağa daha nazik bir görüntü verir. Kalın topuklu stilettolar farklı malzemelerden üretilir. Yumuşak ve sert maddeler üretiminde kullanılır. Kişiler tercihine göre istedikleri malzemeyi seçebilirler. Uzun süre ayakta durma durumların da ayakkabının taban kısmına ekstra tabanlık koymak gerekir. 

Uzun elbiselerin altına hem rahat hem de yüksek topuklu ayakkabı olarak stiletto tercih edilebilir. Kalın topuklu stilettolar yürümesi kolay ayakkabılardır. Kalın topuğu sayesinde üzerinde dengede durmayı kolaylaştırır. Taban kısımlarının yumuşaklığı, uzun kullanımlarda ayakların acımasının önüne geçer.

Kalın Topuklu Stiletto Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

Ayak sağlığı ve konforu açısından numara seçimi önemli bir konudur. Yanlış numara tercih etmek ayakta kalıcı hasarlara sebep olabilir. Bu sebeple alışveriş yapılmadan önce numara seçimine özellikle dikkat edilmelidir. 

Her ayakkabı kalıp olarak birbirinden farklıdır. Bazı ayakkabılar dar kalıp iken bazı ayakkabılar geniş kalıptır. Dar kalıp ayakkabı alırken ayakkabının malzemesine göre açılma payı da hesaplanmalıdır. Aynı şekilde geniş kalıp ayakkabı tercih ederken de bir veya yarım numara dar alınmalıdır. Kalın yüksek topuklu ayakkabı almaya giderken kişinin ayaklarının da şiş olmaması gerekir. 

Ayak şişken ayakkabı tercih edilirse ayağın şişi indiğinde ayakkabı büyük gelebilir.

Kendi ayak numarasını tam olarak bilmeyen kişiler evde uygulayacağı yöntemlerle ayak numarasını öğrenebilir. Beyaz kâğıt üzerine yerleştirilen ayağın başlangıç, bitiş ve sağ sol bitiş kısımları işaretlenir. Daha sonra numara tablosuna bakılarak ayak numarası belirlenir. Ayakkabı numarası seçilirken en uzun parmak esas alınmalıdır. Genellikle birinci ve ikinci parmak en uzun parmak olabilir. 

Bu parmakların bitiş kısmı dikkate alınarak ölçü alınır. Yanlış numara tercihi yapmak kişinin konforunu olumsuz etkiler. Aynı zamanda ayakta hasarlara yol açabilir. Küçük numara tercihinde ayakkabının içinde parmaklar bükülür. Büyük numara tercihinde ise ayak, ayakkabının içerisinde kayabilir ve zarar görür.

Kalın Topuklu Stiletto Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kalın topuk stiletto alırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edildiğinde verimli bir alışveriş yapılmış olur. Bu hususlar şöyledir:

 • Tercih edilen ürünün taban kısmı rahat olmalıdır. Çok yumuşak veya çok sert tabanların ayağın rahat etmesini engeller. Bu nedenle ayağın şekline uyum sağlayan ve ayağı destekleyen tabanlar seçilmelidir.
 
 • Tercih edilen ayakkabının parmak ucu kısmı çok dar veya geniş olmamalıdır. Çok dar uçlu ayakkabılar parmaklarda bükülmeye sebep olabilir.
 
 • Ayakkabı seçimi yaparken üretiminde kullanılan malzemenin kaliteli olması önemlidir.
 
 • Ayakkabılar ilk giyildikleri anda ayağa tam oturabilir. Bir iki giyme sonra hafif açılma yapar. Bu nedenle ayakkabı alırken açılma payı da düşünülmelidir.
 
 • Ayakkabı tercihini etkileyen en önemli hususlardan biri de bütçedir. Kişiler bütçelerine uygun ayakkabılar arasında tercih yapmalıdır. Bütçeye uygun ayakkabı tercih etmemek ödeme konusunda kişileri zor durumda bırakabilir.
 
 • Seçilen stilettonun topuk yapısı ve topuk boyu kişiye uygun olmalıdır. Ayak yapısı ve sağlık durumu uzun kadın topuklu ayakkabılara uygun olmayan kişiler bu tarz ayakkabıları giyilmemelidir Kişiye uygun olmayan ayakkabılar sağlık sorunlarına yol açabilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?