Babet
₺1.014,67 KDV Dahil
1 2 3 >

Babet

Kadın Babet Fiyatları

Kadınlar için ayakkabının şık olması kadar rahat olması da son derece önemlidir. Şık ve rahat ayakkabı denildiğinde de akıllara ilk olarak babet modelleri gelmektedir. Birbirinden şık babet modelleri ile karşılaşmak mümkündür. Özel gün, davetlerin yanı sıra günlük kullanım için de son derece uygun olan babet modelleri her kadının dolabında olan parçalar arasında yer almaktadır.

Kadınlar için babetler kurtarıcı rolü üstlenmektedir. Topuklu ayakkabılardan çok daha rahat olmaları ve her kıyafetin altına uyum sağlamaları sebebiyle yoğun olarak ilgi görmektedirler. Bu ilginin bir başka nedeni ise hemen hemen her kadının zevkine ve tarzına uyum sağlayabilecek babet çeşitlerinin bulunmasıdır. Farklı renklere ve tarzlara hitap eden babetlerin fiyatları da oldukça değişkendir. Her bütçeye uygun ve kaliteli ayakkabı babet bulmak mümkündür. Araştırma aşamasında net fiyat bilgisine ulaşmak için ilk olarak tercih edilecek ürün modelinin belirlenmesi gerekmektedir.

Kadın Babet Modelleri Nelerdir?

Her kadının dolabında en az bir tane bulunan şık babet modelleri her kadının tarzına ve zevkine hitap etmek adına oldukça çeşitlidir. Bu çeşitlilik içerisinde hem genç kadınların hem orta yaşların hem de yaşlıların kendilerine uygun tarzda babet modelini bulmaları mümkündür. 

Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen babet modelleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

Beyaz babet, özellikle de abiye elbiselerin, gelinliklerin altına tercih edilecek olan babetler beyaz renkte tercih edilirler. Aynı zamanda ilkbahar ve yaz mevsimlerinde de beyaz babet modelleri ile karşılaşmak mümkündür. Hedef kitle olan kadınlar tarafından şık ve kurtarıcı bir parça olarak görülmesi sebebiyle beyaz babet yoğun olarak tercih edilmektedir.

Topuklu babet, arka kısmında yükseltisi bulunan babet modelleri topuklu babet olarak adlandırılmaktadır. Bu babetler farklı renklerde ve modellerde üretilebilmektedir. 

Taşlı babet, şık ve gösterişli babet modellerinden hoşlanan kadınlar için üretilen taşlı babetler özellikle de özel davetlerde, günlerde kullanıma uygun modeller arasında yer almaktadır. Taşlı babetlerde yalnızca aksesuar olarak ön kısmında taş kullanılabileceği gibi babet küçük taşlarla da kaplanabilmektedir.

Deri babet, deri kullanılarak üretilen babetler der babet olarak adlandırılmaktadır. Bu modellerde suni deri kullanılabildiği gibi hakiki deri babet modelleri de bulunmaktadır. Hem şık hem de uzun ömürlü bulunmaları sebebiyle deri babetler de ilgi göre babet modelleri arasında yer almaktadır.

Abiye babet, abiye elbiselerin altında hem şık hemde rahat bir ayakkabı tercih etmek isteyen kadınlar tercihlerini abiye babet modellerinden yana yapmaktadır. Topuklu ayakkabılardan daha konforlu olmaları sebebiyle hareketleri kısıtlamayan abiye babetlerin bu özelliği tercih sebebidir.

Ortopedik babet, özellikle de ayaklarında topuk dikeni gibi sorunlar bulunan kişiler tarafından ortopedik babet modelleri yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu modellerde babet tabanı ortopedik özelliktedir. Bu nedenle çeşitli sağlık problemlerine iyi geldiği gibi sağlık problemlerinin oluşmasını da önler.

Bilekten bağlamalı babet, bilekten bağlanan babet modeli aynı zamanda ipli babet olarak da adlandırılmaktadır. Bilek kısmından bağlanan bu modeller hem rahat hem de şık olması sebebiyle yoğun olarak tercih edilirler.

Bej babet, bej rengine sahip olan babetler özellikle de diğer kıyafet parçalarının canlı renklerde olduğu zamanlarda yoğun olarak tercih edilirler. Bej babet gibi krem babet, vizon babet de nude renklere sahip olduğundan çokça tercih edilen modellerdendir.

Dantelli babet, özel günlerde, gelinlik gibi özel kıyafetlerin altına genel olarak dantelli babet modelleri tercih edilmektedirler. Bu modeller dantelli olmalarının yanı sıra beyaz veya krem renkte de olurlar. Hem rahat hem de kıyafete uyumlu olmaları sebebiyle yoğun olarak tercih edilen babet modelleri arasında yer alırlar.

Kısa topuklu babet, topuk kısmı kısa olan babet modelleri kısa topuklu babet olarak adlandırılırlar. Aynı zamanda hafif topuklu babet olarak da bilinirler. Bu babet modelleri genel olarak günlük kullanım için uygun görülürler. Kısa topuklu babetler farklı renk ve desen seçenekleri ile üretilebilmektedir.

Tokalı babet, aksesuar olarak tokaların kullanıldığı babet modelleri tokalı babet olarak adlandırılırlar. Tokalı babetler resmi bir görünüme sahip olabilirler. Bu görünümleri ile özel günlerde kullanım için son derece uygun görülürler.

Kemerli babet, babetin ön veya arka kısmında kemer aksesuarının kullanılmasıyla tasarlanan babet modeli kemerli babet olarak adlandırılmaktadır. Şık olması sebebiyle özel günlerde tercih edilen babet modelleri arasında kemerli babetler de gösterilebilmektedir.

Simli babet, simleri sebebiyle parlak olan bu babetler simli babet olarak adlandırılırlar. Abiye kullanımı için uygun olarak görülmeleri sebebiyle özel günlerde tercih edilmektedirler.

Yüksek taban babet, taban kısmı diğer ayakkabılara göre daha kalın olan babetler kalın taban babet olarak adlandırılmaktadırlar. Topuk kullanmadan daha uzun bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar da yüksek tabanlı babetleri tercih edenler arasında yer almaktadır.

Bayan spor babet, spor bir görünüme sahip olmaları sebebiyle bayan spor babet olarak bilinen bu model genel olarak günlük kullanıma uygundur. Spor giyimle son derece başarılı kombinlerin oluşturulabilmesi, spor babetleri günlük kullanımda tercih sebebi yapmaktadır.

Süet babet ayakkabı, süet kumaştan üretilmeleri sebebiyle süet babet ayakkabı ismi verilen bu model özel günlerde kullanım için yoğun olarak tercih edilmektedir.

Rugan babet ayakkabı, rugan olarak üretilen rugan babet ayakkabılar son derece parlaktırlar. Bu nedenle özel günlerde kullanıma uygun olarak görülmektedirler. Genel olarak rugan siyah babet olarak tercih edilirler.

Renkli babet: kahverengi babet, turuncu babet, gri babet, yeşil babet, mavi babet, mor babet gibi göz alıcı renklere sahip olan babetler renkli babet olarak adlandırılırlar. 

Kadın Babet Özellikleri Nelerdir?

Her kadının dolabında bulunan babetler, özellik bakımından da merak edilmektedir. Kadın babet özellikleri ise şu şekildedir:

 • Kadın babetler rahatlıkları ve sağlamış oldukları konforları ile bilinirler.
 • Farklı renk ve desen seçenekleri mevcuttur.
 • Kadın babetler farklı materyaller, kumaşlardan üretilebilmektedir.
 • Babetler oldukça geniş bir model çeşitliliğine sahip olmaları sebebiyle bu durumla doğru orantılı olarak geniş kullanıcı kitlesine de sahiptirler.
 • Babetler hem günlük hem de özel günlerde kullanım için uygun ayakkabılardır.
 • Ortopedik tabanlara sahip babet modelleri bulunmaktadır.

Kadın Babet Numara Seçimi Nasıl Yapılır?

Bayan babet seçiminde ayakkabı numarası son derece önemlidir. Bu önemin sebebi ise her babet modelinin kalıplarının aynı olmayışıdır. Bu nedenle kadın babet numara seçimi sırası bazı hususlara ayrıca dikkat etmek gerekir. Bu hususlar şu şekildedir:

 • Babet seçimi sırasında mümkünse babetin numara kılavuzundan yardım alınmalıdır.
 • Babet dar kalıba sahip ise bir numara büyük tercih edilebilir.
 • Babet geniş bir kalıba sahip ise bir numara küçük tercih etmek daha doğru olacaktır.

Kadın Babet Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kadınlar tarafından kurtarıcı parçalar arasında görülen babetleri satın alırken bazı detaylar konusunda dikkatli olmak satın alınan üründen alınacak verimi de artıracaktır. Bu detaylar şu şekildedir:

 • Babetler mevsimlik olabilmektedir. Yazlık babet modelleri kış mevsimleri için uygun değildir. Bu nedenle satın alınan babetin mevsimine uygun olması gerekir.
 • Ayaklarında sağlık sorunları bulunan kişiler düz babet modelleri yerine ortopedik tabanlı modelleri tercih etmeliler.
 • Babetlerin üretimi sırasında kullanılan malzemeler önemlidir. Sağlığa zararlı malzeme kullanılan babetler tercih edilmemelidir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?