Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Sandalet
₺1.598,97 KDV Dahil
Terlik
₺1.576,60 KDV Dahil
Terlik
₺1.576,60 KDV Dahil
Terlik
₺1.576,60 KDV Dahil
1 2 3 ... 7 >

Erkek Ayakkabı

Erkek Ayakkabı Fiyatları

Erkek ayakkabısı fiyatlarını etkileyen birçok unsur vardır. Bu unsurlardan biri, lojistiktir. Ürünü üreten ve pazarlayan firmanın aynı olduğu ayakkabılar, aynı kalitedeki ürünlere göre ucuzdur.

Satın alımlarda, fiyatlara dikkat eden tüketicileri ilgilendiren önemli unsurlardan biri, ödeme seçenekleridir. Peşin ya da taksitli ödeme alternatifleri, öne çıkan konuların arasındadır. Üretim malzemelerinin fabrikaya tedariki, ayakkabının modeli ve malzemesi gibi faktörler ürünün fiyatını belirleyen ayrıca unsurlardır.

Örneğin, üründen ürüne değişmekle birlikte erkek deri bot fiyatları, botun hakiki ya da suni malzeme olmasına göre değişebilmektedir.

Erkek Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Erkek aksesuarları, cüzdan, kemer ve ayakkabı uyumundan ortaya çıkmaktadır. Modaya ilgi duyan erkekler, görüntüsünde yer alan uyuma dikkat etmektedir. Erkek takım elbise ayakkabısı gibi özel seçimlerde kullanılan birçok klasik, şık, modern ve spor ayakkabı modelleri bulunmaktadır.

Bu tür spor ayakkabılar erkek mevsimlik ayakkabı türünde kullanılmaktadır. Kış ayları dışında, ağır ve kalın ayakkabı tercihi yapılmamaktadır. Kullanım alanına göre değişen erkek ayakkabı modelleri bireylere seçim şansı sunmaktadır. Erkek rugan ayakkabısı, her yaşa hitap eden modelleri barındırmaktadır. Bu ayakkabılar, gündelik hayatta giyilebileceği gibi özel günlerde de tercih edilmektedir.

Ruganların yanı sıra erkek düğün ayakkabısı olabilecek ve diğer özel günlerde de giyilebilecek modeller bulunmaktadır. Bunlar:

Oxford-Balmoral Ayakkabı

Oxford ayakkabılar, erkek klasik ayakkabı türünü oluşturmaktadır. Bu tür, erkek ayakkabıları içerisinde en klasik model olarak bilinmektedir. Düz ve desensiz yapıdadır ve bağcık bitiş kısmı kapalıdır. Derby model erkek ayakkabı modelinden ayıran en önemli özellik budur.

Derby-Blucher Ayakkabı

Oxford model ayakkabı türü ile neredeyse aynı olan bu ürünün bağcık bitimi açıktır.

Monk Strap-Tokalı Ayakkabı

Son dönemlerde, erkek kombinlerinde rastlanılan tokalı erkek ayakkabı türü Monk Strap ayakkabılardır. Derby model ayakkabılara göre daha spor bir model olup, spor takım elbiselerle tercih edilmektedir.

Loafer-Makosen Ayakkabı

Toka, püskül, kemer gibi aksesuarlarla tasarlanmış farklı çeşitleri üretilen Loafer erkek ayakkabı bağcıksız, kolay giyilip çıkarılabilir bir üründür. Bağcıksız olmasından kaynaklı olarak tercih edilmektedir. Takım elbiselerle veya şortla kullanılabilen modelleri vardır. Bu yüzden tam spor veya tam klasik denilememektedir.

Cap Toe Ayakkabı

Ayakkabıların, ayak büküm kısmında şerit bir dikiş olan modeldir.

Brogue-Wingtip Ayakkabı

Bu tür ayakkabıların burun kısmında deliklerle desenler oluşturulmuştur. Desenin şekline ve yoğunluğuna göre tam, yarım, çeyrek brogue olarak isimlendirilmektedir.

Slip-On Ayakkabı

Bağcıksız, genel olarak malzemesinde dog kumaş kullanılan lastik tabanlı ayakkabı modelidir. Erkek babet ayakkabı olarak da bilinmektedir. Kolay giyilip çıkarıldığı için tercih edilmektedir.  

Sneaker Ayakkabı

Spor, günlük ayakkabı olarak da bilinen, üst kısmı iki ya da üç katman kanvas malzemeden oluşan, lastik tabanlı ayakkabı modelidir.

Outdoor Ayakkabı

Doğa sever ve doğa sporlarıyla ilgilenen kişilerin tercih ettiği outdoor modellerin en belirgin özelliği; ayakkabı malzemesinin su geçirmez ve hava alan bir yapıda olmasıdır. Tabanı sert, dayanıklı ve kalın plastik malzemelerden üretilmiştir.

Chelsea Bot

Zaman içerisinde hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen Chelsea botlar, ayağa sıkı oturan ve ayak bileği yüksek olan bot türüdür. Deri, süet ve suni deri gibi malzemelerden üretilmektedir. Elastiktir.

Chukka Bot

Bilek boyunda, genellikle deri veya kauçuk tabanlara sahip bot türüdür. İki veya üç çift delikli açık bağcığa sahiptirler. Gündelik yaşam içerisinde rahatlığı sebebi ile kullanılmaktadır.

Doğru Erkek Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Ayak sağlığı, ayakkabı seçiminde önemli bir etkendir. Ayakkabı seçimleri, ayak kalıbına tam uyacak şekilde olabildiğince ortopedik yapıda olması gerekmektedir.

Ayakkabı numarasının ayağa uygunluk seviyesinden ne bol ne de dar olmalıdır. Örneğin 45 numara yerine 47 numara, 46 numara tercih etmek 44 numara ayakkabı almak, vücudu rahatsız edebilmektedir. Diğer yandan ayağın ölçüsüne uygun olmayan ayakkabılar, kolay deforme olabilmektedir.

Erkekler, ayakkabı seçimlerinde, kullanacakları alanı belirlemesi ve ona göre alım gerçekleştirmesi gerekmektedir. Çoğunlukla erkek kundura modelleri takım elbise altına olacak şekilde kullanılmaktadır. Ancak orta yaş erkek grupları, eski tip sivri burun ayakkabı erkek modelleri yerine klasik spor ayakkabı türlerini tercih etmektedir. Koyu renkteki takım elbiselerin altına siyah erkek ayakkabı modelleri tercih edilirken, kahverengi ve açık tonlarda ki takımların altına ise nubuk erkek ayakkabı modelleri kullanılmaktadır. Mat bir takım elbise kullanılıyorsa ise casual ayakkabı kullanımı önerilmektedir.

Erkek ayakkabı seçimlerinde:

  • Kemer ile ayakkabı uyumuna dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Kullanım esnasında, ayak sağlığına zarar vermeyen ayakkabıların tercih edilmesi gerekmektedir.
  • Parmakları ezmeyen ayakkabıların tercih edilmesi gerekmektedir.
  • Topuk kısmının ise, ayak topuğunu iyi kavrar şekilde olması gerekmektedir.
  • Aşırı sert ve aşırı gevşek yapıdaki ayakkabılardan uzak durulması gerekmektedir.
  • Ayağa ağrı vermeyecek kalınlıkta ve esneklikte ki tabanların seçilmesi gerekmektedir.
  • Burun kısmının sert olmaması, ayak şekil bozukluğunun önüne geçmektedir.
  • Seçilen ayakkabının hava alma durumu olmalıdır.
  • Kullanım sıklığına bağlı olarak, ayakkabı değişimi gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Erkek Ayakkabısı Nasıl Temizlenir?

Erkek ayakkabıları, ayak sağlığını korumak, şık bir görüntü elde etmek ve uzun süreli kullanım sağlamak için her kullanımdan sonra belirli temizlik sürecinden geçmesi gerekmektedir. Ayakkabı bakımı sonrasında, kullanılan ayakkabıların birer gün arayla değiştirilmesi, ayakkabıyı giyerken çekecek kullanılması gibi zedelenmeleri önleyici yöntemler temizliğe ek olarak dikkat edilmektedir. Mevsim sonu kullanılmayan ayakkabıların ise temizliği yapılarak kaldırılması gerekmektedir. Ayakkabı temizliği, bakımı, kullanım şekli, kullanılan ayakkabının ömrünün uzamasında önemlidir.

Hakiki Deri Ayakkabı Temizliği

Erkek deri ayakkabı temizliği için nemli bir bez kullanılması gerekmektedir. Bezle silinen temiz ayakkabıya ise zeytinyağı ile bakım yapılmaktadır. Ayakkabı yüzeyine hafif dokunuşlarla uygulama gerçekleştirilmelidir. Bu sayede çok daha parlak ve bakımlı bir ayakkabı yüzeyi oluşmaktadır.

Süet Ayakkabı Temizliği

Düzenli temizliğe ve bakıma ihtiyaç duyan süet ayakkabılarda şekil bozukluğu olmaması için ayakkabı kalıbıyla saklanması tavsiye edilir. Eğer ayakkabı kalıbı yoksa gazete parçası top haline getirilerek ayakkabının içerisine yerleştirilir. Bu sayede ayakkabı şekli korunmuş olmaktadır.

Nubuk Ayakkabı Temizliği

Nubuk erkek ayakkabı modelleri, diş fırçası yardımıyla tozdan ve kirden arındırılmaktadır. Çok yoğun kirlenme durumlarında nubuk silgisi ve spreyi kullanılması gerekir. Bu ayakkabıların bakımı büyük bir titizlik gerektirdiği için bir uzmandan da destek alınabilir. Ayakkabı kalıplarından yararlanarak ayakkabılar uzun süre şeklini koruyarak saklanabilir. Böylece ezilme, bozulma, kırılma gibi sorunlar önlenebilmektedir.

Bunlar dışında yer alan, yazlık ayakkabı erkek modelleri, kumaşına ve kalitesine uygun şekilde temizlenme sürecine girmesi gerekmektedir. Temizlenecek olan ayakkabı modellerinin rengine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Erkek lacivert spor ayakkabı modelleri çamaşır suyuna temas etmeden temizlenmelidir. Kahverengi erkek ayakkabı modelleri, kullanılan malzemeye göre, kir dağılımı yapılarak temizlenmesi ve renginin korunması gerekmektedir.

Erkek Ayakkabısı Bakımı Nasıl Yapılır?

Ayakkabı bakımı, erkek ayakkabı modelleri içerisinde değişim göstermektedir. Farklı yapılarda bulunan modellerin, kullanımdan sonra kir yüzeyi kurumadan bakımının yapılması gerekmektedir. Erkek ayakkabı bakımların, ayakkabıyı daha uzun şekilde kullanmanıza ortam hazırlamaktadır. Sürekli zeminle temas eden ve her türlü hava koşulunda kullanılan ayakkabıların yaşadığı olumsuz durumu önlemek için düzenli bakım uygulamaları doğru yöntemlerle yapılmalıdır.

Deri Ayakkabıların Bakım Süreci

Cila uygulamalarında ince çoraplar kullanılarak derinin cilayı daha iyi emmesi sağlanmaktadır. Bazı durumlarda sprey kullanımı da tercih edilmektedir. Deri ayakkabılar için cilası olmayan bireylerin, ev ortamında muz kabuğu kullanıldığı bilinmektedir. İçerdiği potasyum sayesinde deriye bakım yapan muz kabuğu, ayakkabının tozdan arınmasına da yardımcı olur.

Süet Ayakkabı Bakım Süreci 

Süet ayakkabılar için özel olarak tasarlanan fırçalar ve silgiler mevcuttur. Temizlik ve bakım sürecinde bu tür materyallerin kullanılması gerekmektedir. Fırça sayesinde, ayakkabı tozdan ve kirden arınır. Lekelerin giderilmesi için süet silgisi de tercih edilebilmektedir. Erkek süet ayakkabı modellerinin ara sıra açık havada bırakılarak havalandırılması tavsiye edilmektedir.

Nubuk Ayakkabı Bakım Süreci

Oldukça hassas bir yüzeye sahiptir. Nubuk ayakkabılar için de özel fırça, temizleme spreyi ve zımparalar kullanılmaktadır. Bunların kullanılmasıyla nubuk ayakkabılar çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?