Terlik
$22.13 KDV Dahil
$47.01 KDV Dahil
%53 İndirim
%53İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$18.63 KDV Dahil
$47.01 KDV Dahil
%60 İndirim
%60İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$19.31 KDV Dahil
$47.01 KDV Dahil
%59 İndirim
%59İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$22.99 KDV Dahil
$59.27 KDV Dahil
%61 İndirim
%61İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$25.58 KDV Dahil
$59.27 KDV Dahil
%57 İndirim
%57İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$15.29 KDV Dahil
$36.80 KDV Dahil
%58 İndirim
%58İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$15.26 KDV Dahil
$36.80 KDV Dahil
%59 İndirim
%59İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$21.15 KDV Dahil
$36.80 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$15.50 KDV Dahil
$36.80 KDV Dahil
%58 İndirim
%58İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$17.77 KDV Dahil
$36.80 KDV Dahil
%52 İndirim
%52İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$21.55 KDV Dahil
$36.80 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Ücretsiz Kargo
Terlik
$21.15 KDV Dahil
$36.80 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo

Kadın Terlik Fiyatları?

Terlik, farklı çeşitlerde olabilen arkası açık bir ayakkabı modelidir. Günümüzde birbirinden farklı bayan terlik çeşitleri bulunmaktadır. Genellikle sıradan zamanlarda kadın günlük terlik tercih edilmektedir. Sıcak günler geldiğinde ise yazlık terlik bayan kullanıcılar tarafından daha çok giyilmektedir. Bayan terlik modelleri birbirinden çeşitli materyalden yapılır, geniş kullanım alanı ve binlerce farklı renk seçeneği vardır. Kadın terlik fiyatları, kullanılan malzeme, alınan sezon, tercih edilen marka gibi etkenlere bağlı olarak fiyat değişikliği gösterebilmektedir. 

Kadın Terlik Modelleri Nelerdir?

Dönem dönem ya da giyilecek mekana göre tercih edilen çeşitli kadın terlik modelleri vardır:

 • Ortopedik terlik, üstü kapalı terlik çeşididir. Genellikle hastanede çalışanlar tarafından rahat olduğu için tercih edilmektedir. Hastane terliği, doktor terliği, hemşire terliği, sabo terliği gibi isimleri vardır. Hastanede uzun süre ayakta çalışan, nöbet tutan doktor ve hemşireler için gerekli bir terliktir. Ayağın anatomisine en uygun taban özelliğine sahip olan terlik türüdür. Son dönemlerde halk arasında da yaygınlaşmıştır. Özellikle plajda oldukça fazla tercih edilmektedir. Ortopedik terlik kullanmanın faydaları:
 
 • Uzun saatler boyunca yoğun tempoda çalışan kişilerin ortopedik terlik basış konforunu en üst düzeye çıkarır. 
 • Ortopedik terlik, kullanılan malzemesi ve delikli yapısı sayesinde hava alabilen bir terliktir. Bu sayede hava alan ayak ve terliğin içi koku yapmaz, ayağı terletmez ve mantar gibi enfeksiyonların önüne geçer. 
 • Giyip çıkarması kolay bir terliktir, acil durumlarda hızlıca giyilebilir. Ebeveynlerin de çocukları için tercih ettiği bir terlik çeşididir.
 • İnsan vücudunun tüm yükü ayak topuğunda toplanır. Bu nedenle ortopedik terlik için bu kısım çukur şekilde tasarlanmaktadır, bu sayede topuğun şeklini alıp rahatlık sağlamaktadır. 
 • Ortopedik terlik yalnızca topuk için değil ayak tabanı için de oldukça uygun bir terliktir. Bu terlik türünde, topuktan ayağın iç kısmına doğru kenarları, uca doğru ise parmakları tamamen kavrayan ve hareket kabiliyetine uygun kavisler bulunmaktadır. Bu sayede bu terlik, ayağın her noktasını ayağın anatomisine uygun olarak sarmaktadır. 
 • Kavisli yapısıyla basış konforunu artırır, tarak bölümünden de hafif desteklidir. Bu özelliği sayesinde adım atma kolaylığı sağlar ve eklem, bel, diz ve omurga yapısını da korumuş olur.
 • Kaymaz taban özelliği vardır. Bu özellik sayesinde yemekhane, tuvalet, banyo gibi ıslak olabilecek zeminli ortamlarda çalışan şefler, ustalar, aşçılar ya da temizlik görevlilerinin kayma veya düşme riskini en aza indirmektedir. 
 • Kadın parmak arası terlik, modelleri genellikle tatil beldelerinde tercih edilmektedir. Son zamanlarda sokak modasına da dahil olmuştur. Genellikle PVC ya da tekstil ürününden bantları ve kauçuk tabanlar kullanılmaktadır, birçok renk çeşidi ve modeli vardır. 
 • Çift bantlı terlik kadın veya bantlı terlik, genellikle klasik giyinmek isteyen ama öte yandan ayaklarının hava almasını isteyen kişiler tercih etmektedir. Çift bantlı terlik çeşitli materyal ve kumaş kullanılarak yapılmaktadır. Terliklerin bir kısmında ayak rahatlığını sağlamak için poliüretan taban kullanılır, bu anatomik yapı sayesinde ayağın doğal yapısını korumaktadır. 
 • Kadın spor terlik, plajda, havuzda, fitness salonunda, bazen bahçede, sokakta, evde ve daha birçok alanda kullanılabilmektedir. Ayağın nefes almasını sağlar, taban özelliği sayesinde kaymaları engellemektedir. 
 • Deri kadın terlik, deri kullanılarak üretilmiş ürünlerin sağlamlığını ve görüntüsünü sevenler tarafından tercih edilmektedir. Hakiki deri kadın terlik çeşitlerinde fiyatı en yüksek olanlardandır. Süet terlik terlik ise en çok tercih edilen terlik çeşitlerinden biridir. 
 • Önü kapalı terlik kadın terlikleri arasında terlik giyerken ön tarafından ayağının görünmesini istemeyenlerin tercih ettiği terlik türüdür. Önü kapalı terlik, genellikle uzun süre ayakta çalışan, ortopedik terlik kullananların tercih ettiği terlik çeşididir. Banyo terliği olarak tercih edilebilmektedir. 
 • Püsküllü terlik, üstünde iplerden saçaklar olan terlik türüdür. Rahatlığı seçerken bir yandan da hareketli gözükmek isteyenler tercih etmektedir. 
 • Kadın taşlı terlik veya taşlı terlik topuklu, üzerinde taşların bulunduğu kadın düz terlik ya da topuklu olabilen terlik türüdür. Rahat birşeyler giymek isterken şıklığından da ödün vermek istemeyen kadınlar tercih etmektedir. 
 • Hasır terlik modelleri, rahatlığı ve konforlu olması nedeniyle tercih edilmektedir. Hasır terlikler hem evde hem de dışarıda giyilebilmektedir. Çıtçıtlı, bağlamalı, topuklu modelleri mevcuttur. 
 • Tokalı terlik kadın terlikleri arasında bantlı terliklerin toka ile ayarlanabilen modelidir. Bu terliklerin toka kısmı küçük bir kemer gibidir ve bu toka kısmı sayesinde rahatlıkla ayağa göre ayarlanabilmektedir.
 • Topuklu terlik, hem rahatlık isteyen hem de şıklıktan vazgeçmeyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Şık görünmek isteyen kadın topuklu terlik modelini dışarıda, özel günlerde, akşam gezmesinde, ev gezmesinde, sahilde ve daha birçok mekanda tercih edilebilmektedir. Dolgu topuk, yüksek topuk, platform topuk gibi çeşitleri bulunmaktadır. 
 • Tabanlı terlik, terliğin taban boyunca daha kalın olan çeşididir. Bu terlik sayesinde kişi daha uzun görünmektedir.
 

Kadın Terlik Numara Seçimi Nasıl Yapılır?

Terlik seçilirken doğru terlik numarasını seçmeye dikkat edilmelidir. Ayakkabı numarasıyla terlik numarası uyuşmazlık gösterebilir. Bunun nedeni terliklerde topuk kısmının açıkta kalmasıdır. Bu yüzden terlik seçiminde, kullanılan ayakkabı numarasından küçük numara daha doğru bir seçim olur. Doğru terlik seçiminde küçük numara kadar büyük numara da konfor sorununa yol açabilmektedir. Eğer ortopedik terlik kullanılacaksa büyük numara seçmek ortopedik tasarımın avantajından faydalanmamaya neden olur.

Kadın Terlik Özellikleri Nelerdir?

Terlik, çeşitli mekanlarda ve mevsimlerde giyilebilen arkası açık ayakkabıdır. Genellikle önü ve arkası açık olması sayesinde ayağın rahatlıkla hava almasını sağlamaktadır. Birçok rengi ve çeşidi olan terliğin en çok revaçta olanları siyah kadın terlik ve  kadın beyaz terliktir. Yerine göre çeşitli renkler tercih edilebilmektedir. Kıyafetlere uygun olarak turuncu terlik, lila terlik, pembe terlik, fuşya terlik, mavi terlik, yeşil terlik tercih edilebilmektedir. Kına gecesinde  gelin olan kadın rahat terlik giymek isterse kırmızı terlik tercih edebilmektedir. 

Anne terliği, şimdilerde nostalji olan bir kavramdır. Yaramazlık yapan çocuğuna kızan annenin, terliğini ayağından çıkarıp çocuğuna fırlatma yoluyla çocuğunu cezalandırma yöntemidir. Genellikle yalnızca çocuğu korkutmak için yapılır, terlik isabet ettirilmez. 

 

Kadın Terlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Terlik, yalnızca yaz aylarında değil, yılın her döneminde tercih edilebilen bir giyecektir. Terlik almak, ayakkabı almak kadar önemli gözükmese de aslında terlik alırken de dikkat edilmesi bazı hususlar vardır:

 • Doğru terlik numarası seçmek, en basit adım gibi gözükmektedir fakat ayakkabı numarasına göre seçilen terlikler yanlış seçim olmaktadır. Bazen ayakkabının kalıbına bağlı olarak doğru numarayı verebilmektedir, fakat aslında terlik seçiminde numara genellikle farklı olmaktadır. Ayakkabıdan farklı olarak, terlik giyerken topuk açıkta kalmaktadır. Bu farktan doğan sonuç ise ayakkabı numarasına göre seçilen terliğin büyük gelmesidir. 
 • Terlik seçerken deneme yapılmalıdır, terlik numarası bilinse de yalnızca numaraya göre terlik almak her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Terliklerin kalıbı farklılık gösterebilmektedir, bu nedenle küçük veya büyük gibi sorunlar yaşanmaması için terlik alırken mutlaka deneme yapılmalıdır. 
 • Terlik materyalini seçerken, ne zaman, nerede kullanılacağını göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Yaz sezonu için terlik alacak olan kadın yazlık terlik alacağı zaman terleme yapmayacak bir malzeme kullanılmasına dikkat edilmelidir, terleyen ayakta mantar ve koku gibi sonuçlar doğabilmektedir. 

 
v
?erez Kullan?m?