< 1 2 3 >

Kadın Çizme

Kadın Çizme Fiyatları

Kadın çizme fiyatları; bayan bot fiyatlarında olduğu gibi kullanılan malzemeye, model tasarımına ve bunun gibi birçok farklı etkene göre değişiklik göstermektedir. Giyim kombinlerinin elit ve estetik görünmesini sağlayan çizmeler için standart bir fiyat çizgisi bulunmamaktadır. Ayakkabı satışında ürün fiyatları 35 ile 41 numara kadın kar botu ve çizmesi modelleri için aynı olabilmektedir. Satışa sunulan modeller bu numara aralığındadır. Daha küçük veya büyük çizmeler genellikle özel istek üzerine üretilerek fiyata yansıtılmaktadır.

Uzun süre kullanılabilir kalitede üretilen rahat ve tarz ürünler için doğru markanın seçilmesi gerekmektedir. Bu da fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Deri ve süet çizme fiyatları arasında farklılık olabilmektedir. Çizme fiyatları; tarz, model, malzeme, üretim yeri, üretim türü gibi etmenlere göre belirlenmektedir. Toplumda bulunan her giyim tarzına uygun çizme çeşitleri bulunmaktadır.

Kadın Çizme Modelleri Nelerdir?

Çizmeler yapısı gereği ince bot türlerindendir. Çoğunlukla sonbahar aylarında kullanılmaktadır. Ancak güncel moda anlayışında, ilkbahar kombinlerinin tamamlayıcısı olarak da kullanılmaktadır. Çizme, baldırı saran deri ve süet gibi malzemelerden yapılan ayakkabı türünü ifade etmektedir. Kumaş veya deri görünümlü malzemelerden yapılmış çizmeler de bulunmaktadır. Farklı tarz ve isteklere uygun çizme çeşitleri mevcuttur. Topuklu veya topuksuz, kısa veya uzun, fermuarlı veya bağcıklı olarak üretilmiş çizme çeşitleri vardır. Kadın çizme üretiminde kullanılan maddeler, çizmenin kış aylarında kullanıcıyı kötü hava şartlarından korumasına etki etmektedir.

Çizme boyları, çizme seçiminde etkili olan en önemli özelliklerden biridir. Uzun çizme, diz üstüne kadar uzanan bir modeldir. Diz üstüne kadar bacakları sardığı için üşümeyi önlemektedir. Taban kısmı kalın olan çizme türleri, botlar kadar korunaklı olduğundan kışlık çizme olarak kullanılmaktadır. Uzun çizmeler birçok farklı kıyafet ile kombin yapılabilmektedir. Tüketiciler elbise, etek, pantolon gibi tüm giysi türleri ile çizme modellerini kombinlemektedir. Diz üstü modellerde genellikle deri malzeme kullanılmaktadır. Yarım çizme modelleri ise genellikle ilkbahar aylarında ve havaların ısınmaya başladığı zamanlarda kullanılmaktadır. Bu çeşitlerde de sıklıkla deri, kumaş ve süet çizme malzemesi tercih edilmektedir. Bunlara tezat olarak süet veya likralı kumaş malzemesinden üretilen çorap çizme modelleri, uzun ve bacağı saran formdadır. Fermuarsız çizme türüne örnektir.

Çizme modellerini etkileyen topuklu ve topuksuz çizme türleri günlük hayatta ve iş hayatında kullanılmaktadır. Rahat ve kullanışlıdır. Kovboy ve kadın avcı çizmesi gibi baldırı geniş çizme modelleri güncel dönemin en çok kullanılan türlerini oluşturmaktadır. Tercihe göre; siyah çizme, beyaz çizme, kahverengi çizme, taba çizme, vizon çizme, hâkî çizme ve acı kahve çizme renkleri bulunmaktadır. Bu renkler, bu tür modellerde kombin tamamlayıcısı olarak üretilmektedir.

Vücut Tipine Göre Bot Nasıl Seçilir?

Çizmeler, kombinler için önemli olan ayakkabı türlerindendir. Bireyin sahip olduğu her tarza uygun çizme modelleri bulunmaktadır. Çizme seçiminde bireyin, vücut tipine göre karar vermesi önem arz etmektedir. Görkemli bir çizme taşıyıcısının güzel görünmesi için vücut tipine uygun modeli belirlenmesi gerekmektedir.  

  • Kısa boylu ve kısa bacaklı bireylerin; 

Uzun çizme modellerinden uzak dururken, bilek ya da bilekten biraz daha yüksek olan kısa çizme tercih etmesi gerekmektedir. Topuk boyu orta seviye olması önerilmektedir.

  • Kum saati şeklindeki vücut tipine sahip bireylerin; 

Vücut hatlarını belli etmek için bacağı kavrayan bot ve çizme tercih etmesi gerekmektedir.

  • Atletik vücut yapısına sahip bireylerin; 

Dolgu topuklu ve kaba ayakkabılardan uzak durması gerekmektedir. Bu modeller, erkeksi yapıyı öne çıkarmaktadır. Zarif bir görüntü elde edebilmek için ince tabanlı botları tercih etmesi gerekir.

  • Üçgen vücut tipine sahip bireylerin; 

Bilek kısmı hareketli olan ayakkabı alternatiflerini incelemesi gerekmektedir. Tokalı, kürklü ve bağcıklı uzun çizme modellerini tercih edebilmektedir.

  • Bacakları uzun bireylerin; 

Yuvarlak ve küt burunlu nubuk çizme modellerini seçmeleri gerekmektedir. Çünkü sivri burun ayakkabılar, ayakları olduğundan uzun göstermektedir.

  • Elma vücut tipine sahip bireylerin; 

Yüksek, dolgu topuklu çizme veya kalın tabanlı çizme tercih etmesi gerekmektedir.  

  • İnce bilek yapısına sahip bireylerin; 

Gösterişli duran, bilekten bağlamalı ayakkabılar tercih etmesi gerekmektedir.

Kadın Çizme Temizlik ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Hassas yapıya sahip çizme modellerine, temizlik ve bakım işlemi yaparken nazik olunmalıdır. Çizmenin malzemesine ve rengine bağlı olarak temizleme modeli belirlenmektedir. Deri çizmeler, diğer çizmelere göre daha kolay temizlenen yapıya sahiptirler. Derinin doğal yapısı yitirilmeden temizlenmelidir. Düzenli temizlik ve boyama yapılarak bot bakımının yapılmalıdır. Bej çizme, krem çizme, ekru çizme modelleri temizlenirken renginden ötürü dikkat edilmesi gereklidir. Halk arasında sirke suyu ve karbonat gibi ürünler ile açık renkli deri bakımı doğal yollar ile yapılmaktadır.

Süet çizmeler, deriye göre hassas yapıya sahiptirler. Lekeler hızlı oluşmaktadır. Kirlenmeye müsait ayakkabı malzemelerindendir. Süet malzemeden oluşmuş botlar için süet fırçası, süet silgisi ve süet spreyi gibi bakım malzemelerinin temin edilmesi gerekmektedir. Her kullanımdan sonra süet çizmeler nemli bir bezle silinmelidir. Pembe çizme, gri çizme, kırmızı çizme ve mavi çizme olarak süetten üretilen çizme modellerinde, çamaşır suyu kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Süet botların renginin solmaması isteniyorsa güneşte kurutulmaması doğru bir davranış olacaktır. Oda sıcaklığında sakin bir şekilde şeklini kaybetmeden kurumaya bırakılmalıdır. Yarım çizme kadın ayakkabılarına bakım ve temizlik konusunda da dikkat edilmesi gerekmektedir

Kadın Çizmesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çizme çeşitleri farklı yapıda ve farklı tarzda üretilebilir. İhtiyaç olduğu mevsime göre kullanılması gereken bayan çizme çeşitleri bulunmaktadır. En kaliteli ayakkabı, çeşitlere ve kullanım amacına göre değişebilmektedir. Çizmeler, botlara oranla daha az koruma sağlayan daha çok dış görünüm için tercih edilen ayakkabılarıdır. Ancak bazı çizme modelleri, soğuğa ve hava koşullarına karşı özel bir koruma ile üretilmektedir. Çoğunlukla deri malzemeden üretilmiş, su geçirmez özelliği sayesinde ayakların yağmurda ıslanmasını ve üşümesini önleyen çizme çeşitleri bulunmaktadır. Isı yalıtımı sağlayan kışlık çizmeler soğuğu bloke ederek ayakların sıcak kalmasını sağlar. 

Kadın çizme modeli seçiminde tercih edilen ürünün ortopedik ve rahat olmasına dikkat edilmelidir. Seçilen çizmenin, ayak yapısına uygun olması son derece önemlidir. Çizme almadan önce bacak boyunun bilinmesi gerekmektedir. Çizme seçerken bacak boyu ve genel vücut yapısına göre değerlendirme yapılması gerekmektedir. Büyük beden çizme seçenekleri ile ayağın içerisinde rahat ettiği modeller tercih edilmelidir. Günün büyük bir kısmında giyilecek çizmeyi seçerken malzemesine ve iç yapısına da dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Ayağın rahat edeceği ve ortopedik kullanım sunan ürünlerin seçilmesi ayak sağlığı açısından önemlidir. Malzeme kalitesi, seçim yaparken kontrol edilmesi gereken diğer bir unsurdur Kadın çizme modellerinin çoğu hakiki deri çizme olarak imal edilmektedir. Kaliteli deri kullanımı çizmenin ömrünü uzatırken, temizlenmesini kolaylaştırır ve şık görünmesini sağlar. Deri, süet, kumaş veya başka bir malzemeden imal edilmiş çizme alırken kaliteli ürün kullanılarak yapıldığından emin olunmalıdır.

Çizme seçimlerinde, diğer çeşitler arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken marka unsuru, ürünün kaliteli ve garantili olması hem kullanım hem de ileriki zaman açısından önemlidir. Rahat ve uzun süre kullanım sağlayabilmek için çizme alırken doğru markanın seçilmesi gereklidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?