< 1 2 3 ... 8 >

Kadın Bot

Kadın Bot Modelleri Nelerdir?

Kadın bot türleri kadın modasının vazgeçilmez kış ayakkabılarındandır. Moda dünyasında kadın bot modelleri oldukça geniş bir tasarım çeşidine sahiptir. Kadın bot çeşitleri kullanım alanına göre farklı modellerde üretilmektedir. Dahil olduğu tüm kombinlerin havasını değiştiren bot ve çizmeler, klasik, spor, bohem gibi her türlü tarza eşlik etmektedir. Başarılı bir kombin tamamlayıcısı olarak, moda tutkunlarının tercihleri arasında yer almaktadır. Her sezon, farklı model üretimi olan bot modelleri alıcılarına kış aylarında sunulmaktadır.

Ayakkabı dünyasında uzun-kısa, topuklu-kadın topuksuz bot, bilekli-bileksiz ve bağcıklı-bağcıksız modelleri ile ayrışan bot ve çizmelerin her biri farklı vücut tiplerine göre üretilmektedir. Deri çizme ya da bot alternatifleri, piyasada sık tercih edilmektedir. Bu bot modelleri şu şekildedir; 

 • Bileği saran botlar
 • Binici botları
 • Kadın deri postal bot
 • Spor bot
 • Kovboy çizmesi
 • Gladyatör çizmesi
 • Dolgu topuk çizme / Rugan bot
 • Dizüstü çizme
 • Uzun çizme / Uzun bot
 • Yağmur çizmeleri

Kısa boya sahip bireylerin yüksek tabanlı bot ürünlerinden chelsea bot modelini daha çok tercih ettiği görülmektedir. Bağcıklı bot kadın ayakkabıları çizme ve bot türünde üretilmekte ve spor şık bir görünüme sahiptir. İş kadınlarının, kumaş pantolonlar ile kullandıkları bootie model botlar kombinleri yükseltmektedir.

Kadın Bot Su Geçirir mi?

Bot, kışın kullanılan bir ayakkabı türüdür. Coğrafi konuma göre kalınlık ve koruma olanağı değişim sağlayabilmektedir. Fazla yağış almayan konumlarda, tarza uygun olarak bot seçimi yapılmaktadır. Fazla yağış alan bölgelerde öncelik ayak koruması olarak belirtilmektedir. Yaya veya sürücü olmak da bot seçimini etkilemektedir. Çoğunluk olarak kapalı ortamlarda bulunan tüketiciler için ince ve tarz odaklı botlar tercih edilirken, hava koşullarından çabuk etkilenen tüketiciler için bu, tam tersidir.

Botlarda su geçirme durumları, üretilmiş olduğu malzemeye göre değişim göstermektedir. Olumsuz hava şartlarına sahip şehirlerde dış tabanı kauçuk, poliüretan, polivinilklorürden üretilmiş botlar tercih edilmelidir. Bu malzemelerden yapılmış botlar kış hava şartlarına uygundur. Su geçirmez botlar estetik zevklere hitap etmese de işlevseldir. Daha şık modellerin bol bulunduğu yarı-su geçirmez botlar da tercih edilebilir modeller arasında yer almaktadır. Kadın kar botu, su ve kar geçirmezliği sayesinde, sağlıklı kullanım sağlamaktadır.

Kadın Bot Nasıl Seçilir?

Kışlık kadın bot seçimi doğa olaylarından korunmak için önemlidir. Alım gerçekleştirirken birey için önemli özelliklerin belirlenip ihtiyaca göre seçim yapılması gerekmektedir. Kış dönemi boyunca her gün giyilmesi gereken botların rahatlık durumu sağlık açısından çok önemlidir. Kullanışlı kışlık botların, ayak kemerini ve tabanını desteklemesi gerekmektedir. Taban astarının ayağı destekleyecek özellikte olmasına özen gösterilmelidir. Ayağı sıcak tutan materyallerden üretilmiş kışlık botların tercih edilmesi gerekmektedir. Deri, ayağı koruyan bir ayakkabı malzemesidir. Süet kumaştan yapılan kışlık botlar, şık görünüme sahiptir ancak soğuk havayı geçirebilmektedir. İçi yünlü kışlık bot seçiminde, ayağı terletip rahatsız eden sentetik yünler yerine, ayağı sıcak tutup derinin nefes almasını sağlayan gerçek yünler tercih edilmelidir.

Düşme, kayma ve benzer küçük kazalar yaşamamak için seçilen kışlık botun tabanının zemine kuvvetle temas etmesi gerekmektedir. Kaymaz tabanlı botlar konforlu ve güvenli bir yürüyüş deneyimi sunmaktadır. Uzun mesafe yürüyen tüketicilerin bot seçimlerinde hafif olana yönelmesi gerekmektedir. Bot seçiminde en önemli etken kullanım alanıdır. Tüketiciler bot seçerken kombinleyeceği kıyafetten, kullanacağı alana kadar belirlenmesi gerekmektedir. 

 • Süet Bot 

Çoğunlukla araba ile hareket ediliyorsa bu botların tercih edilmesi gerekmektedir. Ancak, kötü hava koşullarında sokakta kullanım için süet ayakkabılar uygun değildir.

 • Orjinal Deri Botlar 

Giyimi dayanıklıdır. Ayağı sıcak tutarken, nefes almasını sağlar.

 • Çizme Botlar

Uzun ve diz üstü olan bu botlar elbise giyilirken tercih edilmektedir. Çoğunlukla sonbahar aylarında kullanılmaktadır. Kapalı alan kullanımlarına daha uygundur. 

 • Topuklu Botlar

Çoğunlukla kısa boya sahip insanlar tarafından tercih edilmektedir. Araba sürmek için elverişsiz botlardır. 

Bağlamalı botlar tercih edilirken aralık mesafesi kontrol edilmelidir. Bot seçiminde kaliteye dikkat edilmesi gerekmektedir. Tutkal veya iplikle tutturulmuş dayanıksız botlar tercih edilmemelidir. 

Kadın Bot Nasıl Olmalıdır?

Bot seçiminde en sık düşülen hata, numarası uyan tüm ayakkabıların, ayağa uygun olduğunu düşünmektir. Bot seçimi yaparken ayağın üç boyutlu olarak genişlik ve kalınlığının hesaba katılması gerekmektedir. Taraklı veya kalın yapılı ayaklar için rahat, ortopedik botların tercih edilmesi gerekmektedir. Gün içinde ayakların konforlu ve kan dolaşımının rahat olması gerekmektedir. Rahat kan dolaşımı sunan bot türleri, ayakların sıcak kalmasını sağlamaktadır.

Bileği çok sıkan botların tercih edilmemesi gerekmektedir. Bu tür botların ayağın daha fazla üşümesine neden olduğu ve bilekte ağrı hissine sebebiyet verdiği bilinmektedir. Botlar, ayağı soğuğa karşı korumak için kalın tabanlı ve gövdeli olarak üretilmektedir. Ayağın ve bileğin rahat hareket edebilmesi için uygun alanı sunan botlar, dışarıda geçirilen zamanda daha az yorulma sağlamaktadır. Kadın düz bot dış taban malzemelerinde, kaymalara karşı önlem olan malzeme kauçuktur. Özellikle kış aylarında kalın çorap ve kalın botlarla kapalı kalan ayakların havalanmasını sağlayan botların tercih edilmesi gerekmektedir. 

Kadın botları kişisel ihtiyaç ve kullanım ortamına göre üretim sağlanan ürünlerdir. Modaya ilgi duyan kadınların sonbahar aylarında kullandığı botların, sıcaklık olarak sıkmaması gerekmektedir. İlkbahar aylarında bilek bot veya yarım bot ürünleri daha çok kullanılmaktadır. Tercihe bağlı olarak uzun veya kısa bot olarak seçilmektedir. Her yaşa hitap eden bot üretimi, yağmurlu ve serin dönemlerde başlamaktadır. Kadın botlarında, kullanım durumuna göre olması gereken özellikler şu şekildedir;

 • Su Geçirmez
 • Soğuklara Karşı Dayanıklı
 • Tarza Hitap Eden
 • Bütçeye Uygun
 • Konfor ve Rahat
 • İstenen Topuk Boyu

Geçici çözüm olarak tercih edilen kalitesiz ve ucuz bot çeşitleri maddi olarak uygun ancak verdikleri zarar bakımından olumsuz ürünlerdir. Ayaklarda ağrı ve rahatsızlığın yanı sıra yağmurda su alması, çabuk parçalanması ve hareket esnekliğin kısıtlanması gibi olumsuzluklara ortam hazırlamaktadır. Bot almak, kış ayı boyunca ayağın rahatlığı, sıcaklığı ve sağlığı için oldukça önemli bir karardır. 

Kadın deri bot çeşitleri renklerine göre bej bot, siyah bot kadın, kahverengi bot, krem bot, beyaz bot, beyaz topuklu bot, taba bot, sarı bot, ekru bot, gri bot, vizon bot kadın ve lacivert bot şeklinde istenilen renkte üretilmektedir.

Maskülen bot çeşitleri önü fermuarlı bot türleri ile tercih edilen modellerdendir. Bu modeller dışında hakiki bayan deri bot ayakkabı stilleri arasında kalitelidir. Deri, hafif topuk, ipli bot modeli, rahatlığından ve şıklığından; ayrıca kaliteli ayakkabı oluşundan sürekli talep görmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
?erez Kullan?m?