Deri mont
$136.97 KDV Dahil
$212.58 KDV Dahil
%36 İndirim
%36İndirim
Ücretsiz Kargo
Deri mont
$115.86 KDV Dahil
$196.91 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Ücretsiz Kargo
Deri mont
$173.86 KDV Dahil
$268.44 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
Deri mont
$157.03 KDV Dahil
$275.94 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
Deri mont
$82.59 KDV Dahil
$196.91 KDV Dahil
%58 İndirim
%58İndirim
Ücretsiz Kargo
Deri mont
$129.84 KDV Dahil
$196.91 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Ücretsiz Kargo
Deri mont
$105.25 KDV Dahil
$196.91 KDV Dahil
%47 İndirim
%47İndirim
Ücretsiz Kargo

Kadın Deri Mont Fiyatları?

Hazır giyim sanayisinde farklı çeşitte kadın deri mont modelleri görmek mümkün. İlk bakışta aradaki fiyat farkı görenleri şaşırtsa da bu farkın temelinde deri türü ve kalitesi yatar. Bilinen hazır giyim markalarının bir çoğunda suni deri mont modelleri bulunur. Suni deri montlar gerçek bir deriye sahip olmadığından maliyetleri düşüktür. Bu sayede piyasada uygun fiyatlı çok sayıda deri mont bulunur. Ancak deri mont denildiğinde hayvan derisinden elde edilen deri materyali kastedilir. Derinin hangi hayvana ait bir deri olduğu, kürklü olup olmaması ve markası kadın deri mont fiyatları başlığını direkt olarak etkiler. İthal derilerden üretilen montların fiyatları daha yüksektir. Yerli üretimi olan montlarda ise kuzu derisinden elde edilen deri montlar daha pahalıdır. 

Kadın Deri Mont Modelleri Nelerdir?

Deri mont bayan modelleri farklı özelliklere sahiptir. Montun kesimi, mont yapımında kullanılan deri, monta eklenen ek özellikler, montun boyu ve montların rengi model çeşitliliği sağlar. Her zevke uygun deri mont modeli bulunur. Spor kıyafetler için spor kesime sahip modeller bulunabilirken, şık kıyafet kombinlerinin tamamlayıcısı olarak klasik kesim deri montlar bulunur. Deri mont kadın modelleri her sezon yeni dokunuşlar ile piyasaya sürülür. 

 • Deri yapısı: Deri mont üretiminde kuzu, dana ve malak derisi kullanılır. Dünya genelinde timsah derisinden de üretilen deri montlar bulunur. Ancak Türkiye’de bu tür montlara erişim yoktur. Türkiye’de, İtalya’dan ve Endonezyadan gelen özel kuzu derileri de bulunur. Bu deriler genellikle lüks deri mont markaları tarafından kullanılır. Yüksek fiyatları tercih edilirliğini kısıtlar. Ulaşılabilir deri çeşitleri arasından dana derisi ön plana çıkar. Kuzu derisi ise özel sınıfta yer alır. Kuzu derisinin dana derisine göre daha yumuşak, esnek ve hava geçirgenliği olması kullanım kolaylığı sağlar. 
 • Mont kesimi: Deri ceket kadın modeller kapsamında üretildiğinde birçok farklı kesime sahip olabilir. En çok tercih edilen kesim kadınlarda dar kesimdir. Bel ve göğüse tam oturan bu modeller hem günlük hayatta hem de şık kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak tercih edilir.

Klasik kesim modeller, vücut hatlarını belli etmeyen modellerdir. Düğmeli veya fermuarlı olurlar. Bazılarının beline kuşak detayı eklenir. Bu sayede isteyenler belden büzerek montu daha vücuda oturan bir şekilde kullanabilir. Uzun deri montlar ise genellikle oversize deri mont şeklindedir. Kişiler kuşaklar ile montun bedenini kendine göre ayarlar. 

 • Mont boyu: Deri montlar farklı boy uzunluklarına sahiptir. Bahar döneminde kullanılması için üretilen montlar genellikle bel hizası uzunluğundadır. Kış için kuş veya kaz tüyü ile kalınlaştırılmış deri mont modelleri uzundur. Diz hizasına kadar uzanan deri mont modelleri bulmak mümkündür. 
 • Renk çeşitliliği: Deriler özel boyama işlemleri ardından farklı renklere dönüştürülür. Deri ceket denildiğinde akıllara, siyah deri mont, taba deri mont ve kahverengi deri mont kadın modelleri gelir. Ancak günümüzde çeşitli renklerde deri mont bulunur. Hem boyama işleminin kalitesi hem de popülerliğine bağlı olarak belirli renklere sahip deri montlar ön plana çıkar.
 • Beyaz Deri Mont, 
 • Deri Mont Mavi, 
 • Kırmızı Deri Mont,

Son dönemler yeşil deri mont kadın kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilir.

 • Ek özellikleri: İçi kürklü deri mont hem yumuşak hissiyatı hem de gösterişli oluşu ile dikkat çeker. Özellikle, soğuk havalarda da deri mont giymek isteyen kişiler kürklü deri mont modellerini seçer. Bu modellerin içi tamamen kürk kaplıdır. Estetik amaçlı kürk detayı bulunması isteyen kişiler ise genellikle yakası kürklü deri mont modellerini tercih eder. Ek olarak kadın deri mont modelleri kapşonlu veya kapşonsuz seçenekleriyle de üretilir. 

Kadın Deri Mont Beden Tablosu Nedir?

Deri ceket kadın modelleri bel ve göğüs çevresi hesaba katılarak üretilir. Klasik bilinen S, M, L ve XL bedenleri, belirli göğüs ve bel santim aralıklarına göre belirlenir. Özellikle internet üzerinden deri mont alacak kişiler, bir mezura yardımı ile bel ve göğüs ölçülerini almalıdır. Alınan ölçüler beden tablosu ile kıyaslanır. Kişinin ölçümlerinin denk geldiği bedende alışveriş gerçekleştirmek kişileri doğru alışverişe ulaştırır. 

 • Bir kişinin bel ölçüsü 69 santim ve göğüs ölçüsü 85-89 santim arasında ise kişinin bedeni S bedendir. 
 • Bel ölçüsü 73 ve göğüs ölçüsü 89-93 santim arasında ise kişinin bedeni M bedendir.
 • Bel ölçüsü 77 ve göğüs ölçüsü 93-97 santim ise kişinin bedeni L bedendir.
 • Bel ölçüsü 81 ve göğüs ölçüsü 97- 101 santim olması halinde ise bedeni XL’dir.
 

Kadın Deri Mont Bakımı Nasıl Yapılır?

Deri ceketler sürtünme veya güneşe maruz kalma nedeniyle renk değişimlerine uğrar. Belirli bölgelerinde rengin solması veya derinin parlaklığını yitirmesi görülebilir. Bu gibi durumların giderilmesi veya oluşumunun önlenmesi için deri mont bakımı yapılması önemlidir. Deri mont bakımı rahatlıkla evde yapılabilir. Bir pamuk üzerine sürülen zeytinyağı veya vazelin ile deri mont tamamı ile yağlanır. Ardından bir askıya asılarak güneşe maruz kalmayacak şekilde montun bu yağı emmesi beklenir. Birkaç saat beklenilmesi yeterli olacaktır. Ardından fazla kalan yağ bir kuru havlu ile alınır. Bu işlemler ardından kişiler montlarını rahatlıkla giymeye devam eder.

Bir diğer yöntem ise deri montu vücut şampuanı ile silmektir. Ilık suda vücut şampuanı köpürtülür ve ardından yumuşak bir bez bu sıvıda nemlendirilir. Deri ceketin dış yüzeyi silinir. Nemi gideni kadar kurumaya bırakılır. Her iki yöntem ardından da deri ceketler eski ışıltısına kavuşur. 

Kadın Deri Mont Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kadın deri mont çeşitleri incelenirken doğru bir alışveriş gerçekleştirmek için bazı başlıklara dikkat edilmelidir. Bu sayede hem uzun ömürlü hem de kişinin ihtiyacını tam olarak karşılayacak bir deri mont alınır.

 • Deri mont alırken kadın gerçek deri mont modellerinden olmasına dikkat edilmelidir. Suni deriler zamanla dökülerek adeta kendini imha eder. Gerçek deri montlar evladiyeliktir. 
 • Deri montun hangi amaçla alındığına dikkat edilmelidir. Bahar dönemlerinde hafif sıcaklık katması adına alınacak deri mont, kısa deri mont olmalıdır. Uzun deri mont modelleri ılık havalar için kullanım zorluğu yaratabilir. Genellikle kalın, kış deri montları uzun üretilmektedir. Ancak deri monta trençkot görünümü verilmesi halinde de uzun deri montlar bulunur.
 • Deri mont alırken bir satış noktasında beden denenmeli veya online alışveriş ise beden tablosu incelenmelidir. Deri mont bedeninin küçük olması fiziksel hareketleri ciddi derecede kısıtlar. Büyük olması ise montun şık görüntüsünü olumsuz etkiler. Bundan dolayı kişinin, bedenine uygun olan doğru bedende mont alması önemlidir. 
 • Bazı deri mont markaları mont üzerinde garanti süresi verir. Deri montların belirli bir bölgesinin zarar görmesi halinde bu bölge değiştirilir. Büyük markalar olası bir kaza halinde belirledikleri süre boyunca bu değişimleri ücretsiz yapar. 
 • Deri montu sadece estetik amaçlı kullanacak kişiler montun ek özelliklerine dikkat eder. Üzerinde yer alan farklı düğmeler monta vintage bir hava katarken fermuarlar spor görüntü kazandırır. Abiye kıyafetler için ise kürklü modeller ön plana çıkar.  
v
?erez Kullan?m?